Top hledané
Výsledky (0)
Nádherný design luxusního kupé skrývá pod kapotou hned čtveřici elektromotorů. Finální délka vozu 5.700 mm je úctyhodná. Červeně lakovaný koncept je navíc 2.100 mm široký a zároveň jen 1.328 mm vysoký, což znamená vskutku velkolepé proporce.

Božský koncept aneb poznejte Mercedes Maybach Vision 6

Jana Kantrová
30. září 2016
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Právě takto vypadá novodobá a luxusní vize Mercedesu, který hlásá, že jde o návrat ke slavnému věku kupé, v jehož útrobách pracují hned čtyři synchronní elektromotory o celkovém výkonu 750 koní. Energii čerpají z baterií umístěných pod podlahou, které nabízí využitelnou kapacitu asi 80 kWh. 

Luxusní rychlost

Díky pokladu skrytému pod kapotou dokáže Mercedes Maybay Vision 6 zrychlit z 0 na 100 km/h za méně než čtyři sekundy. Nevýhodou je elektronicky omezená maximální rychlost, a to na 250 km/h. Při rychlosti vyšší už by se příliš rychle vybíjely baterie.

Tvarová elegance

Mercedes svým konceptem vzdává hold někdejší éře aerodynamických kupé, na které odkazuje dlouhou kapotou a nízkou siluetou. Retrokoncepce je však doplněna moderními detaily. Obří maska chladiče je inspirována pruhovanými obleky a podle designérů má reinterpretovat masky mercedesů. Důležitými prvky designu jsou i 24palcová kola inspirovaná těmi z konceptu IAA nebo k nebi otevírané racčí dveře. Protažená záď s úzkými koncovými světly a rozděleným zadním koncem pak má připomínat jachty.

Loft s výhledem na Prahu 445m
Loft s výhledem na Prahu 445m, Praha 5

Futuristický interiér

Opravdovým luxusem je palubní deska přecházející přímo v sedačky. Zde jsou použity ty nejvybranější a nejluxusnější materiály jako je jemná kůže na sedačkách nebo dřevěné jilmové obložení. Co se týče jilmového dřeva, mělo by se objevit v budoucnu také v sériově vyráběných vozech. Tradiční kruhové číselníky se kombinují s moderním digitálním displejem, ze kterého jsou informace promítány na celou šíři čelního skla. Specialitkou jsou také senzory zjišťující životní funkce posádky, které na jejich základě upravují klimatizaci nebo zapínají masážní přístroje. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze