Top hledané
Výsledky (0)
Proslavil se návrhy elegantních kašmírových svetrů a vášní k filozofii. V poslední době ale svůj čas věnoval Brunello Cucinelli činnosti zcela odlišné – revitalizoval své rodné městečko Solomeo v italské provincii Perugia.

Z návrháře architekt! Brunello Cucinelli obnovil rodné městečko Solomeo

Martina Šmalclová
12. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Památník pocty lidské důstojnosti

Designér vrátil objektům život

Brunello Cucinelli při svém bohulibém projektu zrušil nevyužívané továrny a budovy a vybudoval nový luxusní komplex. Ten je citlivě zasazen do místního kouzelného prostředí a obklopen vinicí, ovocným sadem nebo poli slunečnic. Designér obnovil řadu subjektů. Jedním z nich je i hrad ze 14. století, který nově slouží jako uměleckoprůmyslová škola. Mezi další zrekonstruované objekty patří památník pocty lidské důstojnosti nebo kostel svatého Bartoloměje. Nově postavil památník světské kultury – divadlo. Jak nové Solomeo vypadá? Božsky!  

Osada duše

Z lásky k osadě a duchovnu se Brunello Cucinelli rozhodl dát Solomeu přezdívku „Osada duše“. Designér připomíná, že předměstí představují v dnešní době velký problém, ale právě z tohoto důvodu mají také obrovský potenciál. Mohou se stát magickými a příjemnými místy. Nepochybuje, že budoucnost lidské a duchovní obnovy se odehraje právě tady.

Víno, víno, víno!

Pokud do Solomea vyrazíte, jistě vám neujde, že zde došlo také k obnovení původní výrobní tradice. Vzniká tu olej, obilí i víno. Jste-li jste příznivcem rudého lahodného moku, jistě budete mít velkou radost z nově vytvořeného luxusního vinného sklepu, ve kterém letos proběhly přípravy na zpracování první sklizně odrůd Cabernet Sauvignon a Merlot.

Magická atmosféra Lesa duchovenství vás dostane

Za návštěvu stojí Les duchovenství, který pokrývá zelení celý kopec „Cima“. Tomu byla zdejšími obyvateli po staletí přisuzována moc duchovního strážce Solomea. Na vrcholu kopce najdete kruhovou mýtinu, a pokud se postavíte doprostřed, nejen že získáte luxusní výhled na Perugii a její okolí, ale fyzicky pocítíte zdejší duchovno!

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

I Solomeo má svůj „Mírák“

U kraje lesa za vilou Antinori Cucinelli se rozkládá náměstí Míru. Najdete na něm farní kostel svatého Bartoloměje, který pochází z 12. století. Interiér zdobí luxusní dekorace a vzácné varhany z 18. století. Božského klidu a nádhery, nejen toho se vám tu dostane!

Do centra kultury – divadla! 

Divadlo je místem, kam rozhodně musíte! Najdete ho v srdci oblasti, kde se nachází amfiteátr, zahrada „Ginnasio“ a neohumanistická akademie. Jedinečná budova má rovnoběžný půdorys a je vystavěna na vysoké platformě, přístupná velkolepým schodištěm. Luxusní interiér je zdoben jemnými odstíny se strohými krovy z drsných dubových trámů.

Brunello Cucinelli vzdává hold lidské důstojnosti

Obnovený unikátní památník je vystaven jako travertinová exedra s pěti klenbami nesoucími bronzový nápis „POCTA LIDSKÉ DŮSTOJNOSTI“.  K vyjádření univerzální povahy této struktury jsou zde uvedeny názvy pěti největších světových kontinentů: Ameriky, Evropy, Afriky, Asie a Oceánie.

Vzpomínky na papíře

S blížícím se koncem restaurátorského projektu dokončil Brunello Cucinelli také knihu Sen o Solomeu, na které pracoval 5 let. Rozhodl se v ní celý projekt světu přiblížit a sdílet příběh svého milovaného Solomea. Pokud je vám umění blízké, pravděpodobně už víte, která kniha zabere na nějaký čas místo na vašem nočním stolku…

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Brunello Cucinelli
Pařížská 203/19, 110 00 Josefov, Česko
+420 222 327 260