Top hledané
Výsledky (0)
Muž jménem Bruno Zampa založil v roce 1960 továrnu na výrobu rámů sedacích souprav. Dnes firma stále nese jeho jméno, ale místo rámů nabízí luxusní italský nábytek.

Bruno Zampa: od výroby rámů k navrhování luxusního nábytku!

Eva Ledecká
19. dubna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Luxusní interiéry Bruno Zampa

Syn Bruna, Andrea Zampa a jeho dcera Laura se v 90. letech 20. století začali v rodinné firmě angažovat, rozšířili sortiment a postupně si značka vybudovala jméno a silné postavení v oblasti výroby luxusního italského nábytku. Sortiment časem rozšířili také na záclony a jiné bytové doplňky z textilu.

Dnes je značka Bruno Zampa z italského měste Cerea poblíž Verony představitelem profesionálního italského řemeslného umění a nabízí sofistikovaný dekorativní styl ve vysoké kvalitě.

Salone del Mobile

Prestižní veletrh Salone del Mobile konaný v italském Miláně je vždy přehlídkou toho nejlepšího, co ve světě nábytku a designu můžete spatřit. Značka Bruno Zampa tu má své četné místo a prezentuej své unikátní designy. Co nás nejvíce oslovilo?

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

Nový koncept: rovnováha prostoru

Značka zvolila koncept rovnováhy prostoru. Zeď zde není uzavřená, ale naopak se otevírá. K vidění jsou pohyblivé panely zdobené mozaikou nebo látkou či kůží. Zajímavostí je umístění zadního světla uvnitř nábytku nebo nasvícení zadních stran jeho jednotlivých kusů. Světlo bývá využito také k osvětlení soch v interiéru. Na první pohled je patrné využívání oblých tvarů namísto ostrých rohů, což může lehce evokovat retro styl. Oblé tvary najdete na židlích, stolech, luxusních čalouněných křeslech, komodách, dokonce i na kobercích.

Výrobce nabízí mnoho možností optimalizace, co se týče například barev. Jak je z galerie patrné, značka vsadila na přírodní nerušivé barvy v odstínech šedé a hnědé. Vybrali byste si?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Bruno Zampa
Via Crosaron, 23 37053 Cerea (VR) Italy