Top hledané
Výsledky (0)
Zpěv ptáků, vzrostlé stromy, luxusní vily i malebná zákoutí najdete v pražské čtvrti Bubeneč, která představuje ideální místo pro odpočinek a klidné žití.

Příroda a historie pražské čtvrti Bubeneč

Eva Ledecká
20. srpna 2017
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Stará Bubeneč

Většina zastavěné čtvrti Bubenče leží v městské části Praha 6, ale přes 50 % katastru náleží k Praze 7. K Bubenči totiž patří také Císařský ostrov, Stromovka, Výstaviště i fotbalový stadion Sparta.  

Beran ve znaku malebné „pražské vesnice“

Původní název Bubenče byl Přední Ovenec, zatímco Zadní Ovenec ležel na území dnešní Tróji. Bubeneč pravděpodobně vznikl německým zkomolením slova Ovenec. Na znaku této čtvrti najdete kromě hradeb také postavu berana, která odkazuje na svůj původní název.

Centrum tehdejšího Předního Ovence byla lokalita poblíž kostela sv. Gotharda, odkud vede dlážděná ulice Gotthardská do Královské obory (Stromovky). Zde najdete úchvatná zákoutí a luxusní malebné uličky. Nacházíte se ve Staré Bubenči, která působí jako vesnička, která přežila nátlak rozvíjejícího se a moderního velkoměsta. Tady nenajdete žádné obchodní domy ani nákupní zóny. Přesto tu máte vše, co k luxusnímu životu potřebujete.

Luxusní byt Troja 107m
Luxusní byt Troja 107m, Praha 7

Vesnice součástí Prahy

V letech 1904-1921 byl Bubeneč samostatnou obcí a teprve od 1. ledna 1922 je součástí Prahy.

Najdete zde luxusní vilovou zástavbu, která se začala budovat v 2. polovině 19. století. V současné době jsou mnohé z nádherných vil sídlem zastupitelských úřadů. Jihozápad a západ čtvrti je tvořen bytovými domy z 20. let minulého století.

Nejrozlehlejší park v Praze a největší pražský ostrov na Vltavě

Poklidnou atmosféru celé čtvrtě dokresluje nádherný rozlehlý park Královská obora neboli Stromovka a přilehlý Císařský ostrov na řece Vltavě, přes který vede most do Tróji na protějším břehu. Císařský ostrov je největším pražským ostrovem, kde se mimo jiné nachází nový jezdecký klub.

Jako by Bubenči nestačilo jedno NEJ: Stromovka se svými cca 90 ha je největším chráněným parkem v Praze. Vedou tudy cyklistické trasy i vhodné cesty pro in-line bruslaře. Děti si mohou hrát na hřištích a spousta zelené plochy vybízí k relaxaci, cvičení nebo luxusnímu romantickému pikniku. Součástí parku je Místodržitelský letohrádek, z jehož terasy se naskýtají nádherné výhledy.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: