Top hledané
Výsledky (0)
Aukce pro všechny filmové fanoušky.

Bunda Brada Pitta, meč ze Star Wars i kozačky Pretty Woman můžou být vaše

Kateřina Ostrejšová
26. října 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Brad Pitt v bundě a s mikrofonem v ruce

Od romantiky po sci-fi

Začátkem prosince vypukne v Londýně unikátní online aukce filmových rekvizit. Na registraci vám ale zbývá posledních pár dní! Největším lákadlem bude jednoznačně světelný meč ze Star Wars, kožená bunda Brada Pitta z filmu Klub rváčů nebo sexy kozačky, které obula Julia Roberts ve filmu Pretty Woman. I díky tomu, že tato kultovní romantická komedie nedávno oslavila 30leté výročí. To je ale teprve začátek. Na své si v aukci přijdou i milovníci válečných filmů, rodinných komedií nebo třeba fantasy.

Téměř tisíc položek

Filmové rekvizity v Prop Store Entertainment Memorabilia začal sbírat Stephen Lane, generální ředitel Prop Storu, ve spolupráci s filmovými tvůrci, členy štábů, produkčními společnostmi a sběrateli. K dražbě poputuje kolem tisíce položek z 350 filmů a televizních pořadů.

Kozačky Pretty Woman za 300 000 Kč

Mezi ně patří i ikonické černé kozačky představitelky Vivian Ward (Julie Roberts) z romantické komedie Pretty Woman. A právě v těchto botách dokázala okouzlit svého pana Božského. Vyvolávací cena bude začínat na 10 000 librách, tedy asi 300 000 korun. 

„Prop Store jsem založil z mé vášně pro sběratelství. Mnoho z těchto artefaktů je na konci výroby prostě vyhozeno, nebo rozhodně bývalo. Byly pouze zlikvidovány nebo prodány.“ 

řekl Stephen Lane.

Spoustu položek se letos na seznamu objevilo nečekaně. Například kousek z filmu Labyrinth - křišťálová koule, kterou používal zesnulý zpěvák David Bowie a sám pro film napsal i pět původních písní. Cena křišťálové koule by se měla podle odhadu pohybovat kolem 10 000 až 15 000 liber, tedy 300 000 až 450 000 korun.

„Strávili jsme asi tři hodiny nahoře v jedné místnosti a dívali se na všechny Hvězdné války. Byl to kousek, o kterém jsem si prostě myslel, že bude někoho zajímat, to je to skutečné vzrušení z toho, co dělám,”

řekl Stephen Lane o křišťálové kouli. 

Kožená bunda Brada Pitta

Filmový fanoušci se můžou těšit i na červenou koženou bundu, kterou oblékl herec Brad Pitt v dramatu Klub rváčů (Fight Club). Koženka herecké legendy se vyšplhá podle odhadů až na částku 30 000 liber (900 000 korun). 

Přilba Toma Hankse

Na poličku k vám domů může putovat i klobouk kapitána Jacka Sparrowa z filmu Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna nebo přilba, kterou nosil Tom Hanks ve filmu Zachraňte vojína Ryana a zároveň ji i podepsal. 

Bond, James Bond

Mezi ty nejdražší položky bude patřit jednoznačně Světelný meč (Lightsaber) Obi-Wana Kenobiho ze Star Wars, který se dle všeho vyšplhá na astronomických 120 000 liber (3 595 000 korun). O něco levnější je klobouk Jacka Nicholsona z filmu Batman (1989). Ten by měl být vydražen za 30 000 liber, tedy 900 000 korun. Ti, co mají rádi klasiku a patří mezi fanoušky Bondovek, si také přijdou na své. V aukci se totiž objeví i tréninkový oblek Jamese Bonda ze Skyfall z roku 2012. Jednou z nejlevnějších položek bude oblek z hadí kůže, který nosil Bill Nighy ve filmu Láska nebeská. Prodává se za 400 liber, tedy asi 12 000 korun. To už je slušná částka, nemyslíte?!

Online aukce

Prohlídky a dražby se obvykle konají v centru Londýna. Pandemie koronaviru však letošní ročník výrazně ovlivní a většina akcí bude probíhat online. Sám Stephen Lan je zatím poněkud skeptický, podle něho má totiž pandemie neočekávaný dopad na zájem o filmové rekvizity. 

Dvoudenní online aukce vypukne 1. a 2. prosince v kině BFI IMAX. Registrovat se můžete do 29. října na oficiálních stránkách Prop Store.

Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu 2+kk, Praha, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze