Top hledané
Výsledky (0)
Italský módní designér Riccardo Tisci představil na londýnském týdnu módy svou první pánskou kolekci. Takhle se nový kreativní ředitel luxusní značky Burberry uvedl!

Burberry SS19: pánská kolekce v duchu Kingsmana i bouřlivého rebela

Martina Šmalclová
23. září 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Riccarda Tisciho první padesátka

Pánskou kolekci SS19 uvedl Riccardo Tisci v Londýně spolu s tou dámskou. A zatímco pro ženy vytvořil přes 80 luxusních outfitů, mužské pokolení se muselo spokojit s „pouhou“ padesátkou. O co méně modelů pro muže návrhář ale vytvořil, o to více se na nich vyřádil. Představujeme vám sbírku pro bouřlivé rebely i uhlazené elegány ve stylu Kingsman!

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Martina Šmalclová
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Martina Šmalclová

Spoutaný vs. spontánní?

Z pohledu Riccarda Tisciho je v podstatě jedno, jakou z cest si v příští sezóně jaro/léto zvolíte, trendem budou obě dvě. Pamatujete na akční film Kingsman? Pak se nepochybně i vám vybaví při pohledu na luxusní elegantní saka v kombinaci s deštníkem určitá podobnost. Právě deštník se totiž stal neodmyslitelnou součástí hlavní postavy Harryho, kterého ztvárnil charismatický Colin Firth. Riccardo Tisci se rozhodl tento model dostat na vyšší úroveň a na deštník přidělal trochu nečekaně řetězy. Transformace uhlazeného elegána v nespoutaného rebela? Proč ne!

Why did they kill Bambi?

Kde chybí řetěz, tam aplikoval návrhář průstřihy, zvířecí vzory, neotřelý materiál vinyl, oversize kousky, zářivé barvy, metodu patchwork nebo provokativní nápisy. Jednu z košil ozdobil například nápis „Why did they kill Bambi,“ jiné působily dojmem, jako kdyby je návrhář noc před přehlídkou poskládal. Ano, právě tohle má na svědomí patchwork.

Luxusní byt 3+kk na pronájem, Praha
Luxusní byt 3+kk na pronájem, Praha, Praha 3

U nás vítězí luxusní elegance

Metoda patchwork spočívá v sešívání malých různě barevných kousků látek, a to je důvod, proč některé modely z luxusní kolekce SS19 působí nahodile až neuspořádaně. Nám se o poznání víc zamlouvá elegantní část modelů, které mužům doporučujeme pořídit do šatníku všemi deseti!    

Martina Šmalclová

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Úchvatná plejáda pánských obleků kolekci zachránila!

Riccardo Tisci představil pochopitelně i svojí pánskou část kolekce Burberry SS19. Ta mě ale narozdíl od té dámské sekce zdaleka tak moc nenadchla. Možná je to způsobené tím, že nejsem zrovna moc velkým fanouškem všemožných teplákových souprav leopardích motivů. Ale nebojte, nejde zas až o takový horor, jak se může na první pohled zdát.

Na řadu totiž naštěstí přišla naprosto úchvatná plejáda pánských obleků, které by jistě slušely i novému Jamesu Bondovi! Nejvíce se mi líbil ten tmavě modrý s absolutně nadčasovým dvouřadým sakem, proužkovanou košilí a kravatou. Navíc ty boty barevně dokonale ladící k obleku, to se jen tak nevidí. Perfektní záležitost hodna velkého bosse! A ten řetěz se zámkem? Ruku na srdce: takhle by chtěla mít “označkovaného” mužského snad úplně každá!

A na samotný závěr musím také zmínit typické krémové baloňáky, které Riccardo obohatil o menší zapínání ve vnitřní straně kabátu. Je to nejen zajímavé, ale zároveň velmi praktické. Snad skoro všichni totiž známe ten pocit, kdy se nám za chůze pomalu “svléká” kabát z ramenou a neustále ho musíme posouvat zpátky na správné místo. Tímto je tomuto nešvaru (alespoň pro muže) KONEC!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze