Top hledané
Výsledky (0)
Dubajská vize stát se městem budoucnosti pokračuje

Moderní věž podle otisku prstu s prosklenou vyhlídkovou plošinou! To musíte vidět!

Mgr. Jana Höger
08. října 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Dubaj bude mít zase o jednu luxusní parádu navíc

O velké haló se postará nový objekt zvaný Burj Jumeira, který se bude nacházet poblíž Burj Al Arab. Centrum města Jumeira se čtvrtí Al Sufouh je považováno za domov fantastických památek, a právě zde vyroste 550 metrová vysoká moderní věž. Bude to pastva pro oči!

Burj Jumeira
Detail Burj Jumeira
Burj Jumeira

Inspiračním podkladem byly přírodní scény i lidská část těla

Nová ikona bude v sobě symbolizovat vlny pouštních písečných dun i dechberoucí obraz zelených oáz. Zajímavostí také je, že základna věže byla navržena z obrysů otisku prstu samotného mocného šejka Mohammeda bin Rashida. Celkový design pláště bude ve znamení digitálních displejů, jež budou využity k nejrůznějším příležitostem a oslavám. Ve výšce 450 metrů se bude nacházet sky lounge a sky restaurace. Co vám určitě vyrazí dech, bude 360 stupňový panoramatický výhled na širé okolí. Možná se vám z toho zatočí až hlava, když neuvidíte pevnou půdu pod nohama, nýbrž ruch města. Luxusní vyhlídková plošina bude celá prosklená. Při cestě do „nebeských výšin“ za pomocí výtahu vám zkrátí čas moderní interaktivní digitální obrazovky.

Otevřít v galerii (3)
Burj Jumeira
Burj JumeiraZdroj: dubaiholding.com

Údiv bude na místě

Co si zadavatelé stavby kladli na srdce bylo, aby Burj Jumeira byla také domovem velkého množství zábavy, včetně interaktivního osvětlení a ohňostrojů, dále pak vodních fontán a například i terasovitého venkovního amfiteátru. Očekává se, že projekt posílí okolní oblasti vytvořením komplexní a živé komunity, která se bude jednak starat o různé životní styly svých obyvatel, ale hlavně se stane novým centrem, luxusní dominantou Dubaje pro turisty.

Otevřít v galerii (3)
Burj Jumeira
Burj JumeiraZdroj: dubaiholding.com

One&Only The Palm DubaiZdroj: booking.com

Co ještě o Burj Jumeiře musíte vědět

Za projektem stojí Dubai Holding a architektonické studio Skidmore Owings & Merrill s vynikajícími designéry, jenž mají na svědomí skvosty jako jsou "Cheessegrater" v Londýně, pekingské věže s netypickým vzhledem a s tradičními čínskými papírovými lucernami.

S první fází dokončení této unikátní stavby můžeme počítat v roce 2023. Už se těšíte?

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze