Exkluzivní bydlení na Rašínově nábřeží s výhledem na Vltavu i Pražský hrad

Bydlení u vody v sobě vždy skrývá něco magického. A co teprve v případě, že se jedná o Vltavu v srdci krásné Prahy.
01. listopadu 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Pravý břeh řeky Vltavy v Praze, konkrétně Rašínovo nábřeží, patří dnes mezi nejatraktivnější a společensky nejzajímavější pražské části. Luxusní byty na Rašínově nábřeží nabízí překrásné výhledy na řeku Vltavu, protilehlý Smíchov i majestátní Pražský hrad a Hradčany.

Jste v centru dění, v srdci našeho hlavního města, u břehu největší a nejvýznamnější české řeky. Přímo pod vámi probíhá společenský pražský život a když se zešeří, výhledy z luxusních domů u Vltavy jsou tak romantické..

Rašínovo nábřeží, to je část od Vyšehradského tunelu až k Jiráskova mostu. Výjimečnost tohoto místa podtrhují také luxusní domy, které zde byly postaveny podle návrhů uznávaných architektů.

Luxusní část Prahy spojená s rodinou Havlových

Moderní dominantou je Tančící dům z 90. let, který navrhl Vlado Milunić a Frank O. Gehry. Hned vedle stojí dva činžáky, z nichž jeden nese na střeše plastiku zeměkoule. Oba domy pochází od významného stavitele Vácslava Havla, který zde také žil. Jedná se o dědečka bývalého prezidenta Václava Havla, který bydlel na luxusní adrese Rašínovo nábřeží 2000/78 se svou ženou Olgou a bratrem Ivanem.

Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město
Luxusní byt na prodej Praha 1 - Staré Město, Praha 1

Není to však jediná známá osobnost, která si tuto exkluzivní pražskou část s překrásnými byty vybrala pro svůj život. V luxusním domě na nábřeží směrem k Podskalí žil slavný operní pěvec Václav Zítek (1932-2011), po němž jsou pojmenovány i sady vedoucí k Palackému náměstí.

Luxusních objektů nikdy není dost

Mezi další zajímavé objekty Rašínova nábřeží patří také památník Františka Palackého vytvořený podle návrhu Stanislava Sucharda, budova bývalého Všeobecného penzijního ústavu z počátku 20. století, která představuje spolupráci jedinečných architektů Jana Kotěry a Josefa Zasche.

Původně se nábřeží jmenovalo Podskalské a několikrát ještě změnilo svůj název, než získalo ten současný. Hrdě nese jméno slavného českého politika, ekonoma a prvního československého ministra financí.

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (3)

View photo gallery

O autorovi

Miluji cestování a poznávání jiných světů. Zajímá mě kultura, design, knihy. Ráda objevuji nové věci a ještě raději o nich píšu. Předchozí práce v reklamní agentuře mi dala široký rozhled, který teď uplatňuji ve svém psaní.
Eva Ledecká
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o.
Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
info@ytpi.cz
+420 224 282 506