Top hledané
Výsledky (0)
Sídlo v Santa Monice prodává za 139 milionů korun.

Bydlení slavných: mentalista Simon Baker po rozchodu prodává své kalifornské hnízdečko

Kateřina Ostrejšová
05. března 2021
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Simon Baker

Herec Simon Baker v posledních týdnech zřejmě neprožívá nejšťastnější období. Spolu se svojí manželkou Rebeccou Rigg totiž oznámili rozchod po téměř třicetiletém manželství. Dohodli se, že prodají svůj společný dům v kalifornské Santa Monice. Sídlo ve stylu New England s šesti ložnicemi prodávají za 139 milionů korun.  

Odchod po 13 letech 

Bývalá hvězda krimi seriálu “Mentalista” koupila nemovitost před více jak 13 lety za 102 milionů korun. Sídlo postavené v roce 2000 bylo v posledních letech pravidelně rekonstruované. Plocha 450 metrů čtverečních nabízí šest ložnic a čtyři koupelny.  

Cihly kam se podíváš

Otevřít v galerii (7)
Venkovní sezení.
Venkovní sezení. Zdroj: Profimedia.cz

Jak už jsme zmínili, celý dům byl postaven ve stylu New England, ke kterému neodmyslitelně patří cihly. A nejenom cihlové zídky. V Bakerově sídle je i spoustu starožitných cihlových květináčů, které jsou hlavním spojovacím prvkem domu. Už při vstupu do nádvoří zdobí štěrkovou cestu.  

Stropy připomínající stodolu 

Otevřít v galerii (7)
Salonek s knihovnou.
Salonek s knihovnou.Zdroj: Profimedia.cz

Dům působí opravdu vzdušně, a to především díky propojení více místností a vysokým klenutým stropům, které připomínají stodolu. Jejich bílá barva navíc přidává na svěžesti interiéru a místnost opticky zvětšuje.  

Bílá barva dominuje v celém domě. Například salónek zahrnuje plnou stěnu regálů s knihami, doplněnou o dřevěný žebřík. Koutek, který uspokojí všechny knižní nadšence! 

Rovnou do kuchyně  

Otevřít v galerii (7)
Kuchyň v námořnické barvě.
Kuchyň v námořnické barvě. Zdroj: Profimedia.cz

Ze salonku rovnou do vedlejší kuchyně, která je stejně jako zbytek domu řešená spíš rustikálně. Výrazným prvkem jsou tři identická cibulovitá závěsná světla nad farmářským stolem. Jídelní židle jsou vyřezávané ve francouzském stylu.  

Kuchyňské skříňky jsou v námořnické barvě, která příjemně ladí s proutěnými barovými židličkami u ostrůvku. Celá kuchyně díky francouzským oknům a dennímu světlu působí velmi otevřeně. Tady se muselo vařit samo! 

Hlavní ložnice s výhledem na dvorek  

Otevřít v galerii (7)
Hlavní ložnice s terasou.
Hlavní ložnice s terasou.Zdroj: Profimedia.cz

Hlavní ložnice s vysokým stropem je v podstatě útočištěm celého domu. Najdete v ní totiž svoji pracovnu, mramorovou koupelnu, obrovskou šatnu a prosluněnou terasu s výhledem na dvorek.  Unikátním prvkem soukromé koupelny je především její vysoká vana. Tak vysoká, že by někteří potřebovali stoličku.  

Otevřít v galerii (7)
Vysoká vana v koupelně.
Vysoká vana v koupelně. Zdroj: Profimedia.cz

Pokoje pro hosty jsou jedinečné neobvyklými svítidly, která byla vytvořena přímo na zakázku. V jedné z místností je například lustr ve tvaru lodi.  

Outdoor living 

Otevřít v galerii (7)
Venkovní kuchyň a bazén.
Venkovní kuchyň a bazén. Zdroj: Profimedia.cz

Žití venku, a to především v prosluněné Kalifornii, je velkým hitem. U spousty celebrit tak najdeme perfektní vybavení i na zahradě. Výjimkou není ani Simon Baker. Tomu nestačila jedna kuchyň uvnitř, užíval si rovnou dvě. Venkovní je ve stejné námořnické barvě.  

Vysoké ploty okolo dvorku navíc zajišťují dokonalé soukromí, takže opalování u bazénu si lze užívat i bez plavek. 

Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice
Prodej exkluzivní vily, Praha 4 - Kunratice, Praha 4

Santa Monica rájem celebrit  

Pokud byste uvažovali o životě v Santa Monice, rozhodně budete ve správné společnosti. Tato oblast v Kalifornii je dlouhodobě velmi žádaná a žije v ní nespočet celebrit. Žije zde například David a Victorie Backhamovi, herec Tom Cruise nebo herečka Sandra Bullock.  

Co říkáte na bývalé hnízdečko Simona Bakera? Líbilo by se vám takové bydlení? 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze