Finský speciál: kancelář jako domov neboli bydlení propojené s prací

Přinášíme vám zatím nevídané spojení pracovního prostoru s vaším luxusním bydlením inspirovaným skandinávským minimalismem. Představte si všechny zaměstnance u jídelního stolu v kuchyni, odpočinek na gauči...luxus, nemyslíte?
01. ledna 2019
 
Hlavní stránka Nové články

Bydlení jinak. Kreativní řešení dva v jednom.

Pro kreativní agenturu Fjord v Helsinkách vytvořilo Studio Joanna Laajisto luxusní prostor postavený tak, aby zde byl cítit útulný domov s moderním a nápadným vybavením, ale také aby bylo dosaženo rovnováhy mezi prací a potěšením.

"Elegantní, nekonvenční a lidské - to byly počátky našeho návrhu. Jedná se o kancelář primárně určenou pro zaměstnance, aby se cítili jako by byli u sebe doma“ říká návrhářka Joanna Laajisto k modernímu nekonvenčnímu přístupu.

Prostředí přátelské, domácí, luxusní a hlavně vše finské

Studio Fjord Helsinky se rozprostírá na ploše 1000 m². Bylo zařízeno přírodními materiály vysoké kvality: dubové podlahy s podložkou absorbující zvuk, sisalové koberce a mnoho rostlin. Světlo protéká přes jemné kovové přepážky oddělující jednotlivé místnosti, záclony, odpočívadla či sedací vaky, které v případě potřeby poskytují příjemné soukromí.

Interiér je ukázkou luxusního finského designu

Když si potřebujete pročistit hlavu nebo přijít na nové myšlenky, luxusní pohovky vám poskytnou patřičný relax. Společenské místnosti jsou vybaveny židlemi Artek Rival a velké koberce obývacích pokojů jsou z Woodnotes, zatímco židle Knoll's Womb byly navrženy finským designérem Erem Saarinenem. Osvětlení - velké žárovky obývacího pokoje se nazývají PJ01 a byly navrženy Joanna Laajistou a návrhářkou Pasi Kärkkäinenovou. Zelené kuchyně se mísí s přírodními materiály a byly vybaveny židlemi Domus Ilmari Tapiovaara a dubovými stoly a lavičkami z Nikari. 

Studio Joanna Laajisto ve zkratce

Studio Joanna Laajisto bylo založeno v roce 2010 v Helsinkách. Společnost se specializuje na komerční interiéry od maloobchodu a pohostinství až po design pracovišť, počínaje návrhy produktů až po koncepce.

Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m
Luxusní byt na prodej Smíchov - Praha 5 - 149m, Praha 5

Řekněte, nechtěli byste v takovém přívětivém prostředí pracovat, a tak trochu i vlastně bydlet?


 

 

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Mou citovou záležitostí je umění - hudba, design, literatura, tanec a v poslední době nalézám kouzlo v informačních technologiích. Mým snem už od dětství bylo stát se zpěvačkou. Baví mě být v kontaktu s lidmi, navštěvovat nová místa a cestovat. Také se ráda obohacuji o vědomosti z oblasti psychologie, pedagogiky a filozofie. Miluji pocit kreativního vyžití.
Mgr. Jana Höger
Kalevankatu 18 B
00100 Helsinki
Finsko
info@joannalaajisto.com
+358 44 214 5937