Top hledané
Výsledky (0)
K luxusnímu bydlení neodmyslitelně patří skvělý výhled. To, co vidíme z oken vlastního bytu či domu, výrazně přispívá k pocitu, že jsme zakotvili v opravdu výjimečném prostoru. Byty na nábřeží s výhledem na řeku a panorama města se tak po právu řadí k těm nejžádanějším.

Bydlení u řeky: nový pražský trend, nebo návrat do historie? Obojí!

Jana Vápeníková
02. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Developerský projekt Karlín

Obytná zástavba kolem břehů Vltavy má v Praze dlouhou tradici. Masarykovo, Smetanovo, Janáčkovo či Kosárkovo nábřeží: tady všude v průběhu staletí postupně rostly nádherné činžovní domy v secesním, klasicistním či neorenesančním stylu. Tato místa, dýchající romantikou a jedinečným kouzlem daného místa, si pro své procházky i život oblíbila městská honorace a intelektuální elita. 

Byty na nábřeží jako němí svědkové historie

Na Rašínově nábřeží žil na přelomu 19. a 20. století například básník Jaroslav Vrchlický (jmenovaný v roce 1900 samotným císařem Františkem I. do rakouské horní, Panské sněmovny, vyhrazené pouze aristokracii). Smetanovo nábřeží, které je pojmenované po českém hudebním velikánovi Bedřichu Smetanovi a kde tento umělec také žil, bylo svědkem vzniku Prodané nevěsty. Janáčkovo nábřeží bylo v letech 1881–1909 domovem Josefa Zítka – architekta Národního divadla. Tyto části Prahy zkrátka vždy přitahovaly zajímavé osobnosti. A nejinak je tomu i dnes.

Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 250m
Luxusní byt Janáčkovo nábřeží 250m, Praha 5

Moderna s tradicí za zády

Na co se tedy zaměřit, pokud hledáte něco opravdu zajímavého, ať už investičně, nebo pro vlastní bydlení? Jednoznačně na luxusní byty na nábřeží. Hledejte domy postavené v některém z uvedených architektonických stylů – nabízejí velkolepý výhled na Pražský hrad, Karlův most, Malou Stranu a Vltavu. Obnovené domy v původní, historické zástavbě centra Prahy a byty, které prošly kompletní citlivou rekonstrukcí, jejich nová podoba navržená s velkým obdivem k české kulturní tradici a historii, ctící genia loci a zároveň skvěle pracující s moderními prvky – tato jedinečná kombinace nabízí luxusní a osobité bydlení 21. století.

Novostavby u řeky: hi-tech a luxus v jednom

Výjimečné obytné prostory se skvělým výhledem na řeku lze ale najít i v podobě zcela nových bytových komplexů. S tradicí za zády a moderním pojetím po boku postupně vznikají podél pražské řeky luxusní bytové projekty pro tu nejnáročnější klientelu. V Praze 7 najdete bytové komplexy s unikátním výhledem na holešovický přístav a Vltavu. Lokalita na pomezí rušného centra a klidné zeleně je ideálním místem pro život. Výhled z oken bytů je dechberoucí: stačí přimhouřit oči, zadívat se na řeku a rázem si budete připadat jako v přímořském přístavu. Ať už vás láká luxusní bydlení s kouskem historie, nebo absolutní moderna, zaměřte se na kvalitní rekonstrukce nebo stavby provedené s citem pro detail a maximální dávkou luxusu. Takové bydlení se pak může stát vaším splněným snem. 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Y&T Luxury Property
Y&T Luxury Property Prague Czech Republic s.r.o. Myslíkova 245/3, 110 00 Prague 1, Czech Republic
+420 224 282 506