Top hledané
Výsledky (0)
Přemýšlíte o koupi domu za Prahou u nádraží? Podívejte se na výhody takového bydlení!

Bydlení v blízkosti nádraží vystřídalo vyhledávané bydlení u dálničních sjezdů. V čem se vyplatí?

Barbora Večeřová
12. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Bydlení v blízkosti nádraží má mnoho výhod

Blízkost vlakového nádraží má své nesporné výhody, které snadno převáží nevýhody. V blízkosti železnicí nyní stojí více nemovitostí než jinde, a tento typ bydlení se tak udržuje v trendech současného realitního trhu. Podívejte se, proč se i vám takové bydlení vyplatí.

Pohodlí nadevše

Vlak má jednu nespornou výhodu, a tou je pohodlí. V porovnání s ostatními dopravními prostředky si v něm užijete nejvíce klidu, může být tak ideálním spojem nejen do práce či z práce. Díky místence máte na rozdíl od jízdy autobusem nebo tramvají jisté své místo, a čas, který na cestě strávíte, můžete využít oproti cestě autem smysluplně, protože není problém dohánět po cestě pracovní resty nebo přečíst si knihu, ke které se ve volném čase ne a ne dostat. 

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 207
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 207, Okolí Prahy

Rychlá dostupnost do centra 

Vlakem do centra? Samozřejmě! Právě vlak slibuje většinou nejkratší cestu do centra Prahy. Masarykovo i Hlavní nádraží, které většina vlaků projíždí nebo v nich svou jízdu končí a začínají, jsou v samém srdci města. Není tak nic pohodlnějšího než nasednout na vlak a za pár desítek a bez složitých přestupů, které zabírají čas, být ve svém cíli, ať už je to práce, schůzka nebo nákupní centrum. Příměstské spoje jsou navíc velmi intenzivní, pokud vám jeden vlak ujede, v řádu několika minut můžete počítat s dalším. 

"Většina lidí, kteří využívají příměstskou vlakovou dopravu, dojíždí každý den do Prahy za prací nebo zábavou. Vyhovuje jim to, protože to trvá chvíli a vlaky jezdí dostatečně často,"

potvrdil pro LP-Life.cz Ivan T., vlakový průvodčí. 

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1
Otevřít v galerii (2)
Dům v blízkosti železniční stanice
Dům v blízkosti železniční staniceZdroj: Y&T Luxury Property

Návrat do dětství 

Kdo z nás jako mladý nemiloval cesty vlakem? Nebylo to každý den, proto šlo vždy tak trochu o svátek a obzvláště muži v nich v dětství často našli zalíbení, které přetrvává i do dospělosti. Vlaky i některá nádraží mají zkrátka své kouzlo! 

 

Ušetříte peníze i planetu 

Cestování vlakem patří mimo jiné také k velmi ekonomickým způsobům přepravy, což obzvláště v dnešní době může přijít opravdu vhod. V příměstských vlacích platí Lítačka, tudíž není potřeba kupovat nový lístek. Pokud si spočítáme, kolik nás bude stát měsíční cestování vlakem v porovnání s autem, vlak v tomhle srovnání vítězí na plné čáře! Mimo ekonomické důvody budou mít radost také ti, kteří se snaží činit svá rozhodnutí s ohledem na planetu. Rozhodně jde totiž o ekologičtější variantu než v případě jízdy autem. 

Otevřít v galerii (2)
Kuchyně
KuchyněZdroj: Y&T Luxury Property

Výlety na dosah ruky 

Pokud bydlíte v blízkosti železnice, máte vyhráno. Není totiž nic snadnějšího, než se vypravit na nádraží a vydat se… vlastně kamkoliv. Česko je totiž zemí, která má podle dat Indexu prosperity nejhustší železniční trať v Evropě. Na každém tisíci kilometrů území naší republiky je statisticky 120 kilometrů kolejí, stačí tedy jen naplánovat, kam chcete vyrazit, sbalit si batoh a jet. 

 

Lokality kolem nádraží jsou vyhledávané developery

Nádraží rovněž patří k oblastem, na které developeři poslední dobou velmi často cílí. Dávno neplatí, že nádraží se nachází ve vyloučených oblastech. Oblasti kolem nádraží jsou centrem dění, najdete v nich kancelářské budovy, obchody, restaurace i služby. Zkrátka veškerá infrastruktura na dosah. 

 

Vyhledávané a praktické bydlení 

Zatímco v minulosti byly žádané oblasti v blízkosti sjezdu na dálnici, nyní je vystřídaly právě lokality u příměstských vlaků. V těchto místech tak žije klidně až o 20 procent více lidí než v oblastech jiných. Železnice se stává centrem pozornosti, která dokáže s cenou nemovitosti zamíchat podobně, jako například v hlavním městě blízkost stanici metra. Pro ty, kteří chtějí například odejít z Prahy a pořídit si dům kousek od ní, aby neztratili kontakt s centrem, ale zároveň si už chtějí užít i trochu klidu, může být hledání relativně těžké. Pokud se momentálně ohlížíte po větším domě pro rodinu, který by splňoval kritérium blízkosti vlakové zastávky, mohl by vás zaujmout právě dvojdům v Řevnicích u Prahy s prostornou terasou, výhledem do zahrady a s dispozicemi 5+1, tepelným čerpadlem a místností vhodnou pro domácí posilovnu či wellness zónu. Blízkost vlakové zastávce je odsud 7 minut chůze, jde tak o naprosto ideální bydlení pro ty, které bydlení v blízkosti vlakové zastávky zaujalo. 

Prodej luxusního domu, Praha - západ - 207
Prodej luxusního domu, Praha - západ - 207, Okolí Prahy

Zdroje: autorský článek, vlastní dotazování, e15.cz 

 

 

 

 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: