Top hledané
Výsledky (0)
Klánovice - poznejte lesní město

Bydlení v nejčistší pražské čtvrti. Poznejte Klánovice

Barbora Večeřová
23. listopadu 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Klánovický les láká místní i lidi z nedalekého okolí

Klánovice patří k nejspeciálnějším pražským čtvrtím. Kromě toho, že lze naleznete nejčistší životní prostředí a ovzduší v celé Praze, když zavítáte do Klánovic, máte pocit, že jste se ocitli v lesním městě, ale zároveň v luxusní čtvrti, která splňuje vysoké standardy i těch nejnáročnějších.

Lesní město 

Klánovice se totiž nachází přímo uprostřed největšího pražského lesa Vidrholce, což se zrcadlí do celé čtvrti. Vily jsou schované za vzrostlými stromy, díky kterým máme pocit, že jsme les ani neopustili. Pokud se podíváme do centra, nechybí zde restaurace a kavárny, které připomínají spíše lázeňské město než čtvrť na okraji Prahy. Klánovice jsou opravdu výjimkou, kterou stojí za to prozkoumat. 

Rodinná vila na prodej, Praha 9 Klánovice
Rodinná vila na prodej, Praha 9 Klánovice, Praha 9

V minulosti sídlo smetánky

Historie místa začíná v 19. století, kdy se Václav Klán ze Šestajovic rozhodl nakoupit pozemky v leze Vidrholci a postavit si v Klánovicích své letní sídlo, aby trochu uprchl od ruchu velkoměsta. Tak v roce 1878 vznikla nová osada, ve které se začaly stavět romantické vily v neorenesančním duchu. Největší rozvoj ale přišel za doby první republiky. Zástavba se začala intenzivně rozrůstat a Klánovice se staly víkendovým střediskem pražské smetánky. I to bylo důvodem, proč se zde postavily slavné Klánovické lázně. Chybět tak nesmělo ani kino, taneční parket, bazén, altánky na kolonádě, nebo golfové hřiště, kde nejbohatší obyvatelé Prahy trávili své volné chvíle. 

Otevřít v galerii (2)
Klánovický les najde každý obyvatel Klánovic opravdu za domem
Klánovický les najde každý obyvatel Klánovic opravdu za domem Zdroj: MICHAL SVÁČEK / MAFRA / Profimedia

Místo k životu 

V dnešní době jsou Klánovice známé zejména díky oblíbenému koupališti, které je v letních měsících destinací lidí žijících v Praze. Tato čtvrť toho ale nabízí mnohem víc. Jednou z velkých výhod je jejich poloha. Nedaleko od Prahy, ale zároveň v přírodě. Na své si zde přijdou milovníci sportu, je zde mnoho sportovišť a také dětských hřišť, chybět nesmí ani restaurace a plná občanská vybavenost. I to je důvodem, proč se Klánovice stávají velmi oblíbenou destinací lidí hledajících nový domov. V této čtvrti najdeme hodně nových projektů, v nabídce realitních kanceláří naleznete na prodej také starší vily pro ty, kteří moderním komplexům příliš neholdují. 

"Klánovice patří k velmi oblíbeným čtvrtím. Momentálně se zde staví relativně dost nových staveb, my máme například v nabídce vilu z 80. let v původním stavu, což dává novým majitelům možnost upravit si ji k obrazu svému, což je věc, kterou v poslední době vyhledává více klientů" 

říká Denisa Taisová, acquisition manažerka realitní kanceláře. 

Rodinná vila na prodej, Praha 9 Klánovice
Rodinná vila na prodej, Praha 9 Klánovice, Praha 9
Otevřít v galerii (2)
Vila z 80. let v původním stavu
Vila z 80. let v původním stavuZdroj: Y&T Luxury Property

Zdroje: prahaneznama.cz, kudyznudy.cz, praha-klanovice.cz, vlastní dotazování 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: