Top hledané
Výsledky (0)
Život v přírodě již nemusí být pouhým snem ani pro milovníky městského životního stylu.

Městské bydlení kousek od přehrady je ideálním místem pro rybaření, grilování a sportovní aktivity

Valentina Lebová
09. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
5 minut
Mladý pár při rybaření.

Stále více lidí dává přednost bydlení v blízkosti přírody. Jedná se o klidnější a čistší variantu městského hektického života, která ale nevyhovuje všem. Vesnice má totiž blízko k zeleni, ale daleko ke všemu ostatnímu. Lze vůbec najít zlatou střední cestu, abyste mohli bydlet ve městě, kde bude příroda na dosah ruky? Grilování anebo dokonce rybaření jsou totiž možné dokonce i ve městě!

Pohled z terasy - byt uprostřed zeleně a přitom kousek od centra.
Prostorná terasa s luxusním grilem.
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m, Praha 10

Může se zdát, že rozdíly mezi bydlením ve městě a na vesnici jsou jednoznačné: Vesnice je blízko přírody, je v ní méně hluku i lidí. Město je oproti tomu přelidněné a často velmi znečištěné. A o kousek přírody tu člověk téměř nezavadí.

Dnes už to ale není tak úplně pravda. Rozdíly se stírají a úroveň služeb se vyrovnává. Rozhodující je tak především to, kam vás srdce táhne. 

Otevřít v galerii (5)
Mladý pár společně na kole.
Mladý pár společně na kole.Zdroj: Profimedia

Rozhodnutí je tedy na vás a mělo by být pevné. Koupě bytu či domu je dlouhodobou záležitosti, kterou ne vždy, v případě, že byste nakonec nebyli spokojení, budete moct změnit jako mávnutím kouzelného proutku. Pokud i vy patříte mezi ty, jež milují město stejně jako přírodu, zoufat nemusíte. Život ve městě už dávno neznamená žít někde v "paneláku", kde jediné, co můžete mít kolem sebe, jsou další podobné stavby. Dnešní stavaři pečlivě vybírají lokality, které jsou pro bydlení vhodné, ale snaží se i zkombinovat příjemné s užitečným, protože vědí, že přírodu člověk k životu potřebuje stejně tak, jako pevnou střechu nad hlavou. 

Co přináší život v přírodě

Otevřít v galerii (5)
Hostivařská přehrada
Hostivařská přehradaZdroj: Profimedia

Pokud chce někdo žít skutečně v přírodě, většinou je to na vesnici. Ta však, oproti městu, možná skýtá právě hledanou zeleň, ale vše ostatní je městu a životě v něm na hony vzdáleno. 

"Stále více lidí dnes hledá bydlení tam, kde bude klid, ale zároveň to bude velmi blízko do centra dění, pokud se rozhodnou, že chtějí. Proto jsou ideální takové městské části, které skloubí luxus s možností být v přírodě doslova za pár minut. Právě okrajové části měst patří dnes k těm nepoptávanějším,"

řekla pro LP-Life.cz developerka Anna Fajtlová

Co přináší město

Otevřít v galerii (5)
Velkorysý obývací pokoj
Velkorysý obývací pokojZdroj: LP-Life

Město je oproti vesnici mnohem rušnější. Všude spousta lidí, šrumec a do přírody často skutečně daleko. Nevýhodou města jsou také obchodní centra, která vznikají doslova na každém rohu, a nedostatek zeleně, kde by se dal trávit čas s rodinou. Ovšem pokud chcete mít vše po ruce, je město zkrátka ideální. Nabízí totiž mnohem více možností než vesnice. Máte tu veškerou občanskou vybavenost: školy, nemocnice, soukromé lékaře, obchody, bary a mnoho dalšího. Všechno doslova na dosah ruky.

Z průzkumů také vyplývá, že lidé žijící ve městech mnohem méně jezdí autem a využívají raději městskou hromadnou dopravu. Ta vede mimo jiné k vyšší samostatnosti dětí, které nebudete muset každou chvíli někam přepravovat. Mladí lidé mnohem raději bydlí ve městě, mají zde totiž nepřeberné možnosti, jak se "vyřádit", protože město nikdy zcela neutichá ke spánku.

Existuje kompromis?

Častým a také vhodným kompromisem, jak skloubit město s vesnicí, je bydlet buď na vesnici v těsné blízkosti města nebo přímo v městských částech, které jsou plné zeleně. Právě takovéto části měst nabízejí i spoustu aktivit, které byste ve městě nehledali ani ve snu. Dokážete si představit, že i v Praze můžete rybařit?

Otevřít v galerii (5)
Vodní nádrž Hostivař.
Vodní nádrž Hostivař.Zdroj: Profimedia

Ve velkých parcích v okolí Vltavy, a to i v tak lukrativních čtvrtích, jako je třeba pražský Karlín, vznikají navíc po vzoru západních zemí a amerických měst i veřejné prostory pro grilování. Grilovat ale můžete i doma, pokud máte terasu anebo velký balkon. Příměstská nebo okrajová městská část je ale hotovým rájem. Výhodou těchto částí pak je i to, že si můžete zachovat svůj sociální život v podobě barů, restaurací či tanečních klubů, a když se rozhodnete grilovat s kamarády a udělat si svou vlastní party doma na zahradě, nic vám nestojí v cestě.

Skvělou alternativou, jak najít zmíněný kompromis, je najít si nové bydlení třeba v Hostivaři na Praze 10. Tato městská část, plná moderního developmentu, nabízí luxusní bydlení ve městě a k tomu i spoustu zeleně kolem. A s tím souvisí i nepřeberné možnosti, jak trávit volný čas. 

Rybaření? V Hostivaři žádný problém

Sedět u vody a čekat, až se nějaká ta rybka rozhodne zakousnout do vaší návnady, je rozhodně uklidňující. A klid je možná tím nejcennějším, co dnešní doba může poskytnout. Ryby pomocí udic s háčky navíc chytali již starověcí Číňané, Egypťané, Řekové a Římané. Ale také američtí indiáni, kteří vynalezli umělé dřevěné rybky. Naproti tomu umělé mušky jsou poprvé doloženy ve 2. stol. v Thrákii. Dávnou tradici mají i kovové třpytky, nejstarší doklady jsou datovány do 11. století. Rybáře jsme v dobách našeho dětství bývali "tichými blázny", ale to se už naprosto změnilo.Navíc stále více rybaří i ženy, a zřídkakdy celá rodina. Rybaření už není jen tím čekáním za východu slunce, ale stává se i společenštější aktivitou pro přátele a rodiny.

Otevřít v galerii (5)
Mladý pár společně na kole.
Mladý pár společně na kole.Zdroj: Profimedia

Grilování v přírodě 

A poté, co si rybku chytnete (když se na vás štěstí opravdu zeširoka usměje), je skvělé mít si jí i kde ugrilovat. Hostivař je ideální v tom, že zde najdete griloviště uprostřed přírody v blízkosti Švehlovy sokolovny, oblíbeného místa setkávání zdejších obyvatel.

„Po předchozí dobré zkušenosti iniciovali lidé vznik dalšího griloviště na našem území. Poprvé nás zájem lidí překvapil. Jsme moc rádi, že si naši obyvatelé zvykli a řekli si o další místo. Dosud mohli v naší lokalitě grilovat v okolí sídliště Košík,“

řekl LP-Life 1. místostarosta Hostivaře Václav Bílek. Vybrané místo nabízí návštěvníkům kromě sportovního vyžití i řadu kulturních aktivit, tradici zde má i loutkové divadlo.

Maso i zeleninu si lidé ve vybraných lokalitách připraví na kvalitním ocelovém grilu s šířkou roštu 80 centimetrů, který dokáže uspokojit i opravdu velkou skupinu strávníků. Každé griloviště bude vybavené designovým kulatým stolem a lavičkou, obojí v provedení z modřínového dřeva. Grilující jistě ocení i boční stolek na odkládání surovin, marinád a nástrojů ke grilování, a nechybějí ani pohrabáče na úpravu uhlí.

Pokud se vám zdá náš kompromis jako vhodná varianta, která by se vám také zamlouvala, máme pro vás hned jeden tip. Apartmán o dispozici 4+kk s plochou 111 m2 situovaný ve vyhledávané lokalitě Prahy 10. Byt si zamilují zejména milovníci klidu a přírody. Nachází se v bezprostřední blízkosti Hostivařské přehrady, takže lokalita tak nabízí perfektní podmínky pro sportovní nadšence. Výhodou bezesporu také je, že když se přece jen rozhodnete grilovat, můžete se do toho pustit rovnou na krásné prostorné terase. 

Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m
Prodej luxusního bytu, Praha 10 - 131m, Praha 10

Zdroje: praha15.cz, nasepraha.cz, hostivar.kspraha.cz, vlastní dotazování

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: