Top hledané
Výsledky (0)
Kavárna Louvre vyvedena v luxusním secesním stylu láká milovníky kávy, vynikajících dezertů a lahodných pokrmů už od roku 1902.

Café Louvre: slavná prvorepubliková kavárna láká návštěvníky i dnes

Eva Ledecká
20. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Interiér kavárny Louvre

Je to především slavná historie a příjemná atmosféra této luxusní kavárny, kterou vždy navštěvovali významní umělci, spisovatelé a myslitelé, co láká pražany i turisty k jejím častým návštěvám.

Společenský význam Café Louvre

Jedna z nejvýznamnějších prvorepublikových kaváren v Praze byla otevřena v roce 1902 již tehdy pod názvem Café Louvre. Našla si oblibu u dam z vyšších společenských vrstev a sedávaly zde osobnosti jako Karel Čapek, Franz Kafka nebo Albert Einstein. Oni a spousta dalších významných lidí té doby se stali pravidelnými hosty této oblíbené luxusní kavárny. Svůj stálý stůl zde míval například český herec Eduard Vojan (1853-1920).

V Café Louvre se konaly i důležité schůze. Svou návštěvou ji poctil také prezident T. G. Masaryk v roce 1952, kdy byl pozván do kavárny na valnou hromadu Československého centra PEN klubu, jehož předsedou byl Karel Čapek.

Kavárna Louvre byla tehdejšími spisovateli používaná též jako kancelář, což dokazuje korespondence mezi tehdejšími spisovateli a vydavateli, která byla psána na dopisním papíře kavárny Louvre.

Byt s výhledem na Pražský hrad 94m
Byt s výhledem na Pražský hrad 94m, Praha 2

Konec slavné éry Café Louvre a její současná podoba

Slavná éra Café Louvre skončila v roce 1948, kdy provoz přerušil komunistický puč. Luxusní kavárna byla zavřena, vybavení zničeno. Znovu byla uvedena do provozu až v roce 1992 poté, co zdevastované prostory prošly významnou rekonstrukcí. Současný interiér je trochu odlišný od původní stavby, ale výzdobu stropů a stěn z 30. let 20. století zde stále můžete obdivovat. Kavárna je i v současné době cílem významných osobností, kteří se tu rádi scházejí na kávu, oběd či večeři.

K návštěvnosti kavárny přispělo také otevření Galerie Louvre. Na rozloze 400 m² je možné shlédnout a zakoupit díla současných českých umělců.

Kavárna je otevřena od 8 hodin ráno a kromě výtečných snídaní nabízí i širokou nabídku denního tisku. Prostor disponuje několika salónky a kulečníkem v biliárovém sále. Součástí kavárny je příjemná luxusní letní zahrádka.

Odborná porota ohodnotila Café Louvre v soutěži Czech Bar Awards 2012, ve které získala nejvyšší hodnocení. Hodnotilo se podle 27 přísných kritérií, od chování personálu, přes kvalitu nápojů až po atmosféru celého podniku.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze