Top hledané
Výsledky (0)
Filozofie luxusní značky Calma e Gesso vyplývá ze svého názvu. Než hráč šťouchne do koule, vyčkává a přemýšlí. Pečlivě zvažuje další tah, zatímco maže křídu na špičku svého tága. Vítejte ve světě klidu a inovací italské firmy Calma e Gesso.

Calma e Gesso: sofistikovanost hry na dokonalém skleněném designu

Eva Ledecká
28. října 2016
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Kulečníkový stůl Filotto

Název Calma e Gesso je zároveň směr a motto, zvoucí jednotlivce udělat si dostatek času na zhodnocení své pozice a najít nejlepší řešení, aby se zabránilo ukvapeným rozhodnutím. Všechno, co se vkládá do chvíle klidu před důležitým rozhodnutím, je součástí toho, co pomohlo vytvořit luxusní značku Calma e Gesso.

Designové duo Adriano Design

Adriano Design založili bratři Davide a Gabriele Adriano v roce 1997. Od té doby dali nový směr a design řadě různých luxusních produktů.

Značka Adriano Design přišla s touhu zlomit a vytvořit nová pravidla pro designy značky Calma e Gesso. Právě díky jejich inovativnímu a nadčasovému myšlení již vystavovali v mnoha nejprestižnějších muzeí po celém světě, včetně Triennale Design Museum a Chicago Atheneaum. Značka získala řadu mezinárodních ocenění včetně Compasso d'Oro ADI 2014.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Kulečníkový stůl Filotto

Luxusní kulečníkové a biliárové stoly byly vždy výsledkem práce zručných řemeslníků. Jednalo se o design "zamrzlý v čase", než se o něj postarala firma Calma e Gesso.

Designéři se chopili nejsilnějších prvků tradičních designů hracího stolu a vložili je do éterové krystalické struktury. S tímto sofistikovaným designem odstranili těžkost materiálu, která byla vždy hlavním rysem klasického kulečníkového stolu, a dali mu nový život zasazený do odlehčeného moderního prostředí (řada A je již instalovaná v centrále Ralph Lauren, New York).

Je to jedinečný pocit, vidět se vznášet kulečníkový stůl o hmotnosti 750 kg, který snad může předčit jen potěšení z hraní na tomto italském mistrovském díle.

Filotto Wood představuje limitovanou edici 15 kusů tohoto luxusního kulečníkového stolu vyrobeného z kvalitního recyklovaného dřeva, jež dokonale koresponduje s krystalickým sklem.

Pingpongový stůl Lungolinea

Dát novou masku hře, která vznikla v osmnáctém století, je neuvěřitelná výzva. Přeměnit klasický pingpongový stůl na designový objekt Lungolinea, se však značce Calma e Gesso nezdála nemožná.

Myšlenka, hrát stolní tenis na transparentním stole, zní nepředstavitelně, ale díky řadě inovací, které do projektu designéři Adriano Design vložili, se stala uchopitelnou.

Výsledkem je průhledný hrací stůl, který je tak výrazný, že může být vložen do jakéhokoli kontextu a okamžitě se stane ústředním bodem každé místnosti. Krása stolu Lungolinea tkví v jeho lehkosti a sofistikovanosti technického materiálu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Calma e Gesso
Busto Arsizio VA 21052 via Mentana 7 Italia
+39 0331 322581