Top hledané
Výsledky (0)
V loňské sezóně byly vidět kovbojské boty a samozřejmě džínovina, teď toho je mnohem víc.

Calvin Klein přitvrdil! V kolekci SS 2018 nechybí ani latex!

Dominika Žejdl
24. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Speciální rubrika
Calvin Klein

Pro kolekci SS 2018 návrhář zvolil perfektní vrstvení oblečení a Pop Art, který si v jarních a letních dnech přímo zamilujete. Jak celá kolekce vlastně dopadla?

Vyberte si a srovnejte názory proti proudu:
Klikněte zde
Dominika Žejdl
módní redaktorka
Klikněte zde
Ornella Koktová
modelka
Móda proti proudu

Názor PROTI PROUDU: Dominika Žejdl

Geniální provokace – v módě jí je málo

Raf Simons je odhodlaný ukázat nám vše, co je stylové, módní, luxusní a rafinované. Přišel s kolekcí, která šíří aspekty americké kultury, ať už z jeho úcty či zvědavosti. Jeho nápady jsou tak zajímavé a chytlavé, že si novou kolekci značky Calvin Klein rozhodně zamilujete. 

Andy Warhol, Dennis Hopper a 1971 Sandra Brant

Ve spolupráci s nadací Andyho Warhola použil Simons grafiku z řady umělců „Death and Disaster“, která zdobila krásné luxusní módní kousky a dodala jim jistý šmrnc. Některé oblečení připomínající nadýchanou noční košili vypadalo lehce strašidelně, ale na denimu to tvořilo  jedinečný a zajímavý design. 

Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč
Prodej luxusního bytu 5+kk Praha 7 - Bubeneč, Praha 7

„Americká hrůza, americké sny.“

Tam, kde je tma, je také světlo. A přesně to je vidět v luxusní kolekci SS 2018, kde můžete pozorovat lehké a světlé tóny s výrazným potiskem. Cítíte ten optimismus? Vždycky může být lépe, i když se to možná nezdá. Právě proto se nám kolekce líbí, dává nám smysl a nabízí pozitivní pohled do budoucnosti, což v dnešní době potřebuje každý z nás.

Síla siluety a materiálů

Přesně na to návrhář myslel, když kolekci SS 2018 tvořil. Luxusní oblečení je vynalézavé a dokonalé. Možná je rozdíl v tom, že má skvělý intelektuální a emocionální přístup. Hororový potisk je emocionální motivem a vy to cítíte na první pohled, protože vám stoupnou chlupy na těle. Stejně, jako když si vzpomenete na luxusní kolekci Alexandra McQueena s tématikou Hitchcocka. Pamatujete si ten mráz? Simons v kolekci použil jak lesklé materiály, tak i lehké látky nebo naopak průsvitné síťky, které navrstvil na jiné oblečení.

Dominika Žejdl

Názor PROTI PROUDU: Ornella Koktová

Modely, které z vás udělají krabici!

Calvin Klein válcuje na poli módy spodního prádlo, u svrchní části oblečení to už taková hitparáda bohužel není. Z kraje přehlídky šlo především o jakýsi satén či hedvábí. A to na všem. Podobné kalhoty bordové barvy jsem nosila v roce 2008 a zpětně vlastně nechápu PROČ?! Zaprvé je v tom horko, a když se spotíte...lepenka hadr.

Dále se objevovaly všelijaké denim modely, které rozhodně nebudou lichotit ženským křivkám, neboť z každé postavy vytvarují při nejmenším krabici – v horším případě almaru. Poté nastala část jakýchsi pytlovin z latexu a podobných materiálů. Jako pardon, ale mít na sobě luxusní černé šaty za desítky tisíc, které všem lidem okolo připomínají naplněný pytel na odpadky?? Tak to mě rozesmálo asi nejvíc! Tomu že se říká kreativita?! Hahaha

Osobně bych z celé kolekce schválila pouze dva modely. První z nich jsou bílé šaty spadlé na ramena s rudými květy a modrými lodičkami. Je to něžné, ale zároveň ta červená vzbuzuje jakési vzrušení. Opravdu povedené! Elegantní model vhodný například na tea party po Pólu. A nakonec ty velice extravagantní šaty s třásněmi a síťovinou: boky se v nich budou vlnit jedna radost!

Ornella Koktová
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze