Top hledané
Výsledky (0)
72. ročník filmového festivalu v Cannes se blíží.

Cannes uctí Miloše Formana i Alaina Delona. Tarantino svůj film nestihne

Jana Fikotová
29. dubna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Luxusní canneský filmový festival letos proběhne od 14. do 25. května. Rozhodl se udělit čestný Palme d'or francouzskému herci Alainu Delonovi a uctít památku nedávno zemřelé režisérky Agnes Varda, která je přítomna na oficiálním plakátu festivalu. 

Festival otevře The Dead Don't Die Jima Jarmusche

Své filmy uvedou v soutěži i Pedro Almodóvar (Bolest a sláva), Bong Joon-ho (Parasite) nebo Terrence Malick (A Hidden Life). Mimo soutěž bude uveden snímek Rocketman a dvě epizody seriálu Too Old to Die Young.

Původně zde měl mít premiéru i nový film Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu. Film je však stále ve střižně, a tak se jeho premiéra v Cannes nestihne. 

Pocta Milošovi Formanovi v Cannes! 

Před 51 lety měl v Cannes soutěžit film Miloše Formana Hoří, má panenko, Němcův film O slavnosti a hostech a Menzelovo Rozmarné léto. Na popud francouzských levicových intelektuálů byl však festival zrušen, a to právě i za podpory českých režisérů. Byl to Forman, který se přidal jako první. Francoužští filmaři ho tak zdraví do hvězdného nebe a v rámci sekce Cannes Classics 2019 bude ve světové premiéře uveden dokument FORMAN VS. FORMAN Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny. 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Cannes uvede také zrestaurovaný film Lásky jedné plavovlásky

Po snímcích Ikarie XB 1 a Démanty noci to bude třetí digitálně opravené dílo československé kinematografie, které se na této prestižní filmové přehlídce představí. Do českých kin se Lásky jedné plavovlásky vrátí počátkem června.

Světovou premiéru měl film v roce 1965 v hlavní soutěži benátského filmového festivalu. Posléze byl nominován na Oscara i Zlatý glóbus. Po luxusních snímcích Hoří, má panenko a Černý Petr jsou Lásky jedné plavovlásky třetím v Československu natočeným filmem Miloše Formana, který se díky digitálnímu restaurování vrací do kin.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Festival Cannes
Festival de Cannes 3, rue Amélie 750 07, Paris-France
+33 (0) 1 53 59 61 00