Top hledané
Výsledky (0)
Cannes, vesnice pro náročné.

Cannes, místo neopakovatelných zážitků

Jana Fikotová
22. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Cannes

Malá rybářská vesnice na pobřeží Středozemního moře s poklidnou atmosférou, kterou miloval britský lord Henry Brougham. Cannes si zasloužilo světový luxusní věhlas díky filmovému festivalu. Ten letošní je již za námi a na příští rok se můžete opět těšit ve dnech 14. až 25. května 2019.

Počátky luxusního filmového festivalu

Ještě před 100 lety o Cannes nikdo široko daleko neslyšel. Poté se psal rok 1946 a kde se vzal tu se vzal ministr Jeana Zaye. Původně akci plánován na září roku 1939 za předsednictví Louise Lumièra. Do toho však vstoupila válka a tak byl festival zahájen o sedm let později.

Dnes le Festival de Cannes patří mezi nejluxusnější, nejvěhlasnější a nejprestižnější filmové festivaly na světě. Je pořádán každoročně v květnu na francouzské riviéře. Nejprestižnější filmovou cenou v Cannes je Zlatá palma („Palme d'Or") udělována za nejlepší film a poprvé ji mohli filmaři získat v roce 1955. V letech 1939 až 1954 byla hlavní cenou Velká cena („Grand Prix du Festival International du Film") stejně jako tak později v letech 1964 až 1974.

Pokud se vám nepoštěstí přijet do Cannes v období luxusního filmového dění, svou návštěvu rozhodně neodkládejte na následující květen. Toto místo je nádherné celoročně a vy se ho jednou návštěvou nenabažíte. 

Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha
Pronájem Luxusního mezonetu, 2+kk, Praha, Praha 1

Do Cannes i mimo festival

Cannes představuje synonymum pro luxus a po celý rok tu vládne mírné velmi příjemné klima, které vám umožňuje užívat si zdejší pláže od května do října. Je to prostě ráj. Za návštěvu rozhodně stojí jedna z nejelegantnějších ulic na francouzské Riviéře, bulvár lemovaný palmami, Boulevard de la Croisette. Začíná u Palais de Festivals a prochází okolo Rade de Cannes, která vás ohromí svou nádhernou pláží. Úchvatná promenáda vám dopřeje krásný výhled na záliv a ostrovy Lérins ve Středozemním moři.

Návštěva Le Suquet vás zase přenese zpět do minulosti. Pokud toužíte o odpočinku, naleznete zde i mnoho soukromých, ale i veřejných pláží. Pouhých 15 minut jízdy trajektem od Cannes se nachází ostrovy Lérins. Na hlavním ostrově Sainte Marguerite se odehrával příběh filmu Muž se železnou maskou.

Typ z redakce

Do Cannes se nejlépe dostanete autem či letadlem ČSA z Prahy do Nice a odtud pak vlakem. Let trvá kolem 1,5 hodiny, cesta vlakem z nádraží v Nice do Cannes zabere kolem 35 minut a zpáteční lístek stojí 14 eur.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze