Top hledané
Výsledky (0)
Předpremiéra očekávaného sci-fi filmu Solo: Star Wars Story

Cannes představil film Solo: Star Wars Story

Jana Fikotová
16. května 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Luxusní film Solo: Star Wars Story budeme moci v našich kinech spatřit již 24. května. Seznámí vás s hrdinou, který do původní série Hvězdných válek vstoupil v roce 1977 v podání Harrisona Forda jako vesmírný pašerák. Včera měl snímek slavnostní předpremiéru na festivalu v Cannes.

Žvejkal si užíval červený koberec

Úterý na luxusním filmovém festivalu v Cannes patřilo novému filmu Solo: Star Wars Story. Po červeném koberci se kromě představitelů hlavních rolí Aldena Ehrenreicha nebo Emilie Clarkeové prošel i diváky milovaný parťák vesmírného pašeráka Hana Sola Žvejkal. Ten si přítomnost na luxusním červeném koberci vyloženě užíval.

Snímek, který je součástí hlavní ságy, se vrací v čase zpět před původní děj, do mládí vesmírného pilota známého z Hvězdných válek. Film přijali vlídně i kritikové, kteří se zatím omezili na krátké reakce na Twitteru, ale i v nich se vyskytly výroky typu „naprosto vás pohltí“ nebo „po čertech dobrá zábava“.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

Kdo je Han Solo

Samotář, který si uvědomí, jak důležité je být součástí většího celku a bojovat za dobrou věc. Přesně takto autor vesmírné ságy George Lucas představuje Hana Sola. Jeho rané osudy líčí knižní Trilogie o Hanu Solovi, podle níž jde o sirotka vychovaného zločincem. V devatenácti však uprchl a své vlohy pro řízení luxusních strojů všeho druhu uplatnil při letech od stíhačky po řízení nákladní lodě.

V luxusním snímku ztvárnil roli mladého pilota osmadvacetiletý Alden Ehrenreich, kterého můžete znát z filmu Woodyho Allena Jasmíniny slzy.

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy, USA, 2018, 135 min

Režie: Ron Howard
Scénář: Jonathan KasdanLawrence Kasdan
Kamera: Bradford Young
Hudba: John Powell
Hrají: Alden EhrenreichWoody HarrelsonEmilia ClarkeDonald GloverPaul BettanyThandie NewtonPhoebe Waller-BridgeJoonas SuotamoRichard DixonIan KennyJon FavreauWarwick DavisClint HowardLily Newmark
Producenti: Simon EmanuelKathleen KennedyAllison Shearmur
Střih: Chris Dickens
Scénografie: Neil Lamont
Kostýmy:  David Crossman

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Festival Cannes
Festival de Cannes 3, rue Amélie 750 07, Paris-France
+33 (0) 1 53 59 61 00