Top hledané
Výsledky (0)
Jaké módní značky má rád Putin a lidé kolem něj?

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov: Putinův šílenec, který chce zabít Zelenského, chodí v botách Prada za 1500 dolarů

Kristina Valachyová
11. března 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Hlava Čečenské republiky Ramzan Kadyrov

Nošení oblečení, zejména drahého, je pro ruské vůdce, jako jsou Kadyrov a Putin, důvěryhodnou strategií. Putin se obléká jako alfa samec. Brutální tyran Kadyrov je hvězdou Instagramu - těmito slovy popisuje portál Vox vůdce Gordloresu. V té době se vůdce Čečenci  bavil poněkud bizarně, například sbíral jablka. Na Instagramu ho sledují téměř 3 miliony lidí. Jeho účet byl zablokován již v roce 2017. Kdo je tento muž?

 

Čečenský prezident Ramzan Kadyrov

Ramzan Kadyrov je klíčovým spojencem ruského prezidenta Vladimira Putina, a tak není divu, že se postavil na stranu Ruska. Sám Putin je ke Kadyrovovým zvěrstvům hluchý a slepý. 

„Rusko nikdy nemělo takového prezidenta jako je Putin,“

povzdechne si Kadyrov. 

Otevřít v galerii (6)
Ramzan Kadyrov a ruský prezident Vladimir Putin
Ramzan Kadyrov a ruský prezident Vladimir PutinZdroj: Profimedia

"Kdybych měl po svém, udělal bych z něj doživotního prezidenta. On a jeho tým jsou jediní, kteří dokáží udržet sílu Ruska a jeho velikost,"

říká Kadyrov.

Kadyrovova podpora ruské invazi se vzhledem k jeho desítky let trvajícím vztahům s Putinem dala očekávat. Ačkoli Kadyrov a jeho otec byli na počátku 90. let proti ruské vládě, během druhé čečenské války v roce 1999 přešli na druhou stranu. Spojuje je i láska k bojovým uměním, Putin si váží i Kadyrovova politického umu - natolik, že ho v roce 2007 jmenoval prezidentem Čečenska.
Velitel Ramzan Kadyrov a jeho bojovníci jsou pro svou chladnokrevnost a brutalitu nazýváni "hrdlořezy". Nenávidí imperialisty ze Západu. Tento gang měl jasný cíl - zavraždit ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Jakou mají pověst? 

Čečenská média informovala, že Kadyrov shromáždil ve městě Grozném asi 12 tisíc příslušníků bezpečnostních sil. Jeho bradatá tvář se na vás usmívá jako ve stylu Velkého bratra a jeho pronikavé oči vám připomínají, kdo je tady pánem. Čečenští bojovníci se zapojili do ruské speciální vojenské operace na Ukrajině. Netrvalo dlouho a Kadyrov začal pomalu ztrácet muže. Dva byli zabiti a šest utrpělo zranění. Kadyrov však neprojevil žádné sympatie. Podle jeho vlastních slov: 

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

"Lidé umírají ve válce a vybrali si tuto životní cestu" 

Tajemník ukrajinské Rady národní bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov v televizním projevu uvedl, že jednotka byla "zlikvidována".

Otevřít v galerii (6)
Ruský prezident Vladimir Putin a šéf Čečenska Ramzan Kadyrov
Ruský prezident Vladimir Putin a šéf Čečenska Ramzan KadyrovZdroj: Profimedia

Kadyrov má pověst brutálního a bezohledného muže, který je zcela podřízen Vladimiru Putinovi, jenž ho vyznamenal. Je to také on, kdo jako šéf Čečenců velí obávané speciální jednotce vojáků a bojovníků, kteří byli vysláni na speciální misi na Ukrajinu s jediným cílem - zabít vysoké ukrajinské představitele a politiky, zejména a především prezidenta Volodymyra Zelenského.

První pokus však nevyšel zcela podle Putinových a Kadyrovových představ.

Můžeme tedy říci, že Kadyrov není zrovna "k sežrání", jak se nevybíravě říká. Ale to rozhodně neznamená, že čečenský náčelník nemá chuť na lepší věci v životě... A že si neužívá luxusu.

Ďábel nosí Pradu

Otevřít v galerii (6)
 Ramzan Kadyrov a jeho slavné značkové boty.
Ramzan Kadyrov a jeho slavné značkové boty.Zdroj: Profimedia

Pozorní uživatelé Twitteru si všimli, že Kadyrov během jednoho ze svých nedávných vystoupení vylepšil svou vojenskou uniformu o značkové doplňky. V tomto případě to byly jeho černé bojové boty, které se při bližším pohledu tvarem i stylem výrazně lišily od bojových bot ostatních bojovníků, kteří byli rovněž v uniformách. A nebyl by to Twitter, kdyby také nezjistil přesný model, cenovku a jméno návrháře luxusních sklíček - a ejhle: je to model Prada.

"Ďábel vážně nosí Pradu,"

komentoval Kadyrovovy luxusní boty na Twitteru jeden z uživatelů sociální sítě a připomněl tak jeden ze slavných hollywoodských filmů Ďábel nosí Pradu. Další osoba napsala: 

"Jak to, že vy, jeden z nejhomofobnějších úředníků na celém světě, nosíte monolitické boty Prada?"

Další v reakci na předchozí komentáře napsal:

"Mučení homosexuálů, kteří nosí Pradu, musí otevřít nový portál v pekle."

Jak si možná mnozí všimli, vůdce hrdlořezů Ramzan Kadyrov měl na Ukrajině projev v botách Prada v hodnotě 1500 dolarů (asi 33 tisíc korun), které nosí i Bella Hadid, Selena Gomez a Britka Molly-Mae Hague

Módní značky jako strategie

Nošení oblečení, zejména drahého, je pro ruské vůdce, jako jsou Kadyrov a Putin, promyšlenou a bohužel i důvěryhodnou strategií. 

Kadyrovovi není móda rozhodně cizí: jeho dcera Aishat je návrhářka, která je hojně činná v Paříži.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

BBC již v minulosti psala o "Putinově alfa-samčím oblékání" a poukazovala na to, že si hraje na rybáře nebo motorkáře. Někdy je to spíše o tom, co nemá na sobě. To dokazují například fotky, kde sedí Putin na koni a nemá na sobě košili.

Otevřít v galerii (6)
 Vladimir Putin na koni nahoře bez...
Vladimir Putin na koni nahoře bez...Zdroj: Profimedia

Jeho sbírka hodinek, která zahrnuje značky Patek Philippe, A. Lange & Sohne, Breguet a Blancpain, má mnohem větší hodnotu, než číslo, jaké uvádí jako svůj roční plat. 

Putin je známý tím, že tyto hodinky rozdává dělníkům v Rusku nebo někdy dokonce hází své drahé kousky do mokrého cementu, aby demonstroval své velké bohatství. I když cvičí, nosí mikiny za 3200 dolarů.

Kadyrov působí jako tyranský oligarcha; muž, který si myslí, že jeho peníze a moc mohou soupeře donutit ke kapitulaci.

Naopak a naneštěstí pro Kadyrova a Putina hraje ukrajinský prezident Zelenskyj úplně jinak a s mnohem větším úspěchem. Protože vypadá přirozeně a na nic si nehraje. V projevech a videích zveřejněných na sociálních sítích působí klidně a hrdinsky, má na sobě důstojné obleky a kravaty nebo standardní vojenský oděv, například když z řečnického pultu promlouvá k médiím ve vojenském zeleném tričku.

Jak píše Blesk.cz, někteří lidé se posmívají hlavě Čečenské republiky, že její představitel, známý svou nenávistí k Západu, nosí boty italské značky, a to opravdu drahé. To naprosto protiřečí jeho přesvědčení a tomu, že sám sebe označuje za antiimperialistu. A to i přesto, že tvrdí, že v Čečensku má dalších 70 000 bojovníků. Více než jeho slova však sociální sítě zaujaly jeho boty, které kolují po internetu. 

Kadyrov je také obviňován z únosů, mučení, válečných zločinů a vražd, což on sám popírá. Také má vlastní soukromou milici zvanou "Kadyrovci" a na jeho seznamu obvinění je celá řada válečných zločinů. USA na něj v roce 2020 - a EU ještě dříve, v roce 2014, - uvalily sankce právě kvůli krizi na Ukrajině. Jeho bojovníci vyznávají podobný styl.

Kadyrov a jeho slavní přátelé

Otevřít v galerii (6)
Ramzan Kadyrov vítá francouzského herce Gerard Depardieua po příjezdu do města Groznyj.
Ramzan Kadyrov vítá francouzského herce Gerard Depardieua po příjezdu do města Groznyj.Zdroj: Profimedia

 Mikea Tysona považuje za svého přítele a prezidenta Putina za svého nejbližšího důvěrníka. A nejen jeho. Bratříčkuje se také s běloruským diktátorem Alexandrem Lukašenkem.

Ramzan Kadyrov má rád například šampiona bojových umění Chabiba Nurmagomedova. Podporuje také organizaci MMA ACA, v níž bojuje český bojovník Michal Martínek. Kadyrov je hrdý na svého synovce Chalida, který obléká dres ruské fotbalové reprezentace. Fotbalista vyjádřil podporu svému strýci za to, že se ve válce na Ukrajině postavil na stranu Čečenců a Vladimira Putina.

Problém se ženami

Kadyrov má problém se ženami už jen proto, že se vůbec narodily. Článek o utrpení žen v Čečensku přinesl The World. Poté, co byla na venkově u silnice objevena těla mrtvých žen, se Kadyrov vyjádřil, že pravděpodobně mají uvolněné mravy. Sám Kadyrov je zastáncem polygamních vztahů. 

Bodnutí nožem

Čečenský opoziční vůdce a bloger Imran Alijev byl před dvěma lety nalezen ubodaný ve svém hotelovém pokoji s velkým počtem bodných ran. TASR informovala, že bylo nalezeno několik mrtvých odpůrců Kadyrovova režimu. A za podezřelých okolností.

Homosexuálové by měli očistit svou krev

Kadyrov nemá rád komunitu LGBT. V jednom televizním rozhovoru řekl, že v Čečensku žádní nejsou. A i kdyby tomu tak bylo, museli by rychle opustit zemi. Přišel s tím právě v době, kdy čelil obvinění z brutálního zákroku proti homosexuálům. Během protestů v Čečensku bylo údajně uneseno a brutálně mučeno nejméně sto mužů z LGBT komunity, píše Vox.

Řekla mu novodobý Stalin, za dva dny byla mrtvá

Novinářka Anna Politkovská se nebála psát o tom, co se děje v Čečensku a v Rusku. Vysloužila si přívlastek „kritička Kremlu". Proslavila se kritickými reportážemi o ruské generalitě, o čečenské válce, jakož io poměrech v tajných službách. Její život ukončila brutální vražda. Investigativní novinářka Anna Politkovská byla zabita ve výtahu svého domu na Lesní ulici v Moskvě 7. října 2006. Měla 48 let. Na jejím těle se našly čtyři střelné rány včetně rány na hlavě.

Náhoda? To nevíme. Faktem je, že se tak stalo přesně v den narozenin Vladimira Putina. 

„Je to mimořádně krutý muž,"

řekla krátce před smrtí v jednom rozhovoru pro rádio Ekho Moskvy.

„Sešla jsem se s několika lidmi, kteří mi řekli, že Ramzan Kadyrov je osobně mučil ve svém domě ve vesnici Tsentoroi."

Otevřít v galerii (6)
Magomed Daudov (vlevo) a šéf Čečenské republiky Ramzan Kadyrov
Magomed Daudov (vlevo) a šéf Čečenské republiky Ramzan KadyrovZdroj: Profimedia

Svědci řekli , že Kadyrov a další muž s ním použili velmi propracované mučení. Například člověku stahují úzké proužky kůže ze zad. Toto je druh mučení, který byste nazvali středověkou brutalitou. Jeho domácími mazlíčky jsou netradiční zvířata. Podle RIA Novosti má Kadyrov soukromou zoo, ve které jsou lvi, tygři i medvědi. Nachází se na pozemku jeho honosného sídla u metropole Groznyj.

Ramzan Kadyrov však není jediným "padouchem" Vladimira Putina. V médiích se objevují jména Sergeje Šojgi, Jevgenije Prigožina, Valerije Gerasimova a Alexandra Dugina. Kdo jiný může za válku na Ukrajině?

Zdroje: Dennik N, Interez, AA, Vox, The World, Radio Free Europe, The Independent, GQ portal, vlastní dotazování 

 


 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze