Top hledané
Výsledky (0)
Jsou herci opravdu takoví, jako postavy, které ztvárňují? Podle jedné studie se mozková aktivita herců, kteří hrají svou roli, mění, čímž potlačují sebe sama. V tomto článku se dozvíte o hercích, které obsadili do role padouchů, ačkoliv jsou ve skutečnosti velmi milí.

Celebrity, které hrály postavy, jež se jim ve skutečném životě ničím nepodobají

Kristina Valachyová
23. června 2022
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Rowan Atkinson

Už jste se někdy zamilovali do filmového darebáka? V našich oblíbených příbězích často hrají ty největší a nejhorší zlosyny ti nejkrásnější lidé. Říkáte si: jsou takoví i v reálném životě? Ne. V soukromí jsou herci často pravým opakem postav, které ztvárňují. Přinášíme vám seznam celebrit, které jsou protipólem svých filmových postav.

Tomáš Dastlík vs. Martin Maléř

Otevřít v galerii (6)
Tomáš Dastlík
Tomáš DastlíkZdroj: Milan Malíček / Právo / Profimedia

Postava: Martin Maléř ze seriálu Ulice je záletník, známý pro své pletky s milenkou, kvůli které opustil rodinu, rozhádal se se synem a přitížil nemocné manželce.

Skutečný život: Realita je úplně jiná. S manželkou tvoří krásný pár, je věrný a mají spolu krásné děti. Tomáš se netají obdivem ke své ženě a vzdává jí hold všude, kde může.

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

 

Keanu Reeves vs. John Wick

Postava: Postava Johna Wicka, kterou ztvárnil Keanu Reeves, je nájemný vrah, který hledá pomstu.

Skutečný život: Reeves je označován za jednu z nejlaskavějších celebrit Hollywoodu. Od hvězdných manýrů si drží odstup. Má rád literaturu, je poněkud samotářský a záhadný. A je opakem postavy pomstychtivého nájemného zabijáka Johna Wicka. Během natáčení souhlasil se snížením svého honoráře, aby umožnil jiným známým hercům účinkovat ve filmu po jeho boku. Ví, že měl ve své kariéře štěstí a snaží se žít prostě. Jezdí metrem, nakupuje v supermarketech, prohodí pár slov s bezdomovci a chodí sám do kina. Sláva mu do hlavy nestoupla.

 

Jason Momoa vs. Khal Drogo

Otevřít v galerii (6)
Jason Momoa
Jason Momoa Zdroj: Profimedia

Postava: Jason ztvárnil mocného náčelníka kmene Dothraků v seriálu HBO Hra o trůny. Jeho chování bylo děsivé. Dothrakové jsou nelítostní válečníci, zkušení v boji a nechvalně známí svou krutostí.

Skutečný život: Ve skutečnosti je Jason známý svou milou osobností, přátelskou povahou a smyslem pro humor. Cestuje prý po celém světě s plyšovými zvířátky svých dětí a velmi rád objímá své kolegy.

 

Mads Mikkelsen vs. Hannibal Lecter

Postava: Doktor Lecter je sériový vrah, který pojídá své oběti. Před svým uvězněním byl uznávaným soudním psychiatrem. Seriálový Hannibal také konzumuje malé ptáčky namočené do brandy. Ve skutečnosti byli z marcipánu plněného ořechy.

Skutečný život: Mads není žádný kanibal a reálném životě by neublížil ani mouše. Přesto je tento dánský herec často obsazován do rolí padouchů! Původem tanečník a gymnasta je rovněž velmi vtipný a zábavný. V průzkumech veřejného mínění je často označován za nejvíce sexy muže Dánska.

 

Leighton Meester vs. Blair Waldorf

Otevřít v galerii (6)
Leighton Meester
Leighton Meester Zdroj: Profimedia

Postava: Blair ze seriálu Super drbna je nechutně bohatá a rozmazlená dědička. Může mít všechno, na co si jen vzpomene. Je krásná, má peníze, přítele, k dispozici vždy nejnovější kolekci šatů a kolem sebe suitu dívek, které jsou ochotny pro její přízeň udělat cokoli.

Skutečný život: Herečka rozhodně nepřišla na tento svět se stříbrnou lžičkou v ústech. V době, kdy se Leighton narodila, si její matka odpykávala trest ve vězení. Zažila komplikované dětství a během svého dospívání prý někdy dokonce neměla co jíst.

 

Maroš Kramár vs. Dietrich

Postava: V pohádce Princezna a písař si Maroš Kramár zahrál urozeného pána Dietricha, který si nárokuje ruku princezny jako náhradu za ukradený poklad.

Skutečný život: Dietrich je sice lump, který je v pohádce po zásluze potrestán, Maroš však takový ve skutečnosti není a sám říká, že neví, proč zrovna jeho obsadili do role takové „držgrešle“.

Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178
Prodej novostavby 5kk, Praha 10 – 178, Praha 10

 

Emilia Clarke vs. Daenerys Targaryen

Postava: Daenerys Targaryen se v rámci seriálu Hra o trůny vydala na strastiplnou cestu od nevinných začátků až po krutá a nemilosrdná rozhodnutí. Matka draků je však úplně jiná než její představitelka Emilia Clarke.

Skutečný život: Její kolega, Jason Momoa, prohlásil, že kdykoli Emilii potká, bolí ho pak tváře od samého úsměvu.

 

Tom Felton vs. Draco Malfoy

Otevřít v galerii (6)
Tom Felton
Tom Felton Zdroj: Profimedia

Postava: Britský herec Tom Felton, známý svou okázalou a temnou rolí Draca Malfoye ze série filmů o Harrym Potterovi od J. K. Rowlingové, má do Dracova drsného vystupování daleko. Ve filmu šikanuje své spolužáky a závidí Harrymu.

Skutečný život: Při natáčení kolem sebe šíří radost a pozitivní energii, což je něco, co by jeho postava nikdy neudělala. Felton přiznal, že hrát zápornou roli pro něj byla zábava. Ačkoliv si prý chtěl ponechat svou kouzelnickou hůlku z filmů o Harrym Potterovi, neukradl ji ani poté, co ji používal více než deset let. Okouzlujícího mladíka popisují jako veselého, stále usměvavého gentlemana sršícího energií.

„Viděl jsem video, ve kterém Felton poruší bezpečnostní opatření jen proto, aby objal fanynku, která si prošla těžkým obdobím. Promiňte, ale tohle by Draco nikdy neudělal,“ 

napsal jeden z fanoušků o Feltonovi 

 

Kerry Washington vs. Olivia Pope

Postava: Postava Olivie Pope je tajnůstkářská řešitelka problémů v televizním seriálu Skandál. Vede firmu, která se specializuje na řešení a ututlání politických skandálů. Postava Olivie je apolitická a mocichtivá a často obětuje své morální hodnoty.

Skutečný život: Když byla její postava ve finále sezóny unesena a její pohár vína byl podle scénáře rozlit na gauč, v momentě, kdy scéna skončila, utíkala po papírové utěrky, aby uklidila nepořádek, který její postava napáchala. Kerry Washington je rovněž členkou hnutí V-Day, které šíří povědomí o násilí páchaném na ženách a dívkách.

 

Danny Trejo vs. Machete

Postava: Pokud tento Hispánec se zjizvenou tváří zařve a hodí nožem, opravdu se leknete. Kvůli jeho vzezření se zdá, že se pro ztvárňování záporných postav narodil. Drží rekord za nejvíce zabití na filmovém plátně. Kriminálníky hraje skvěle i proto, že mezi ně v minulosti patřil. Strávil roky ve vězení.

Skutečný život: Danny Trejo nebyl v mládí žádný beránek. Od mládí holdoval heroinu a jiným drogám, padesátá léta strávil v pouličním gangu. Celkem jedenáct let svého života strávil ve vězení. Život mu změnila až nabídka první filmové role v roce 1985, díky které se stal známým. Dostal se ze závislosti na drogách a sám začal závislým lidem pomáhat.

 

Tom Hiddleston vs. Loki

Otevřít v galerii (6)
Tom Hiddleston
Tom Hiddleston Zdroj: Profimedia

Postava: Loki je šílený, sobecký a nečestný polobůh, který soupeří se svým bratrem Thorem a baží po moci. Je sice záludný, ale zároveň i fascinujícím způsobem charismatický, nemyslíte?

Skutečný život: Tom Hiddleston si svou mezinárodní slávu vydobyl právě rolí Lokiho od Marvelu. Stále si však pamatuje, že začínal skromně jako divadelní herec a je vděčný za okolnosti, které ho dovedly k úspěchu. Na rozdíl od své postavy, která je sobecká, maniakální a úskočná, podporuje Hiddleston řadu charitativních organizací a je velvyslancem Spojeného království pro UNICEF, Dětský fond OSN.

 

Rowan Atkinson vs. Mr. Bean

Postava: Mr. Bean je komická postava, která je schopná dostat se za každých okolností do problémů. Vyznačuje se dětinským chováním a tropením hloupostí. Svými situačními gagy baví publikum, aniž by často řekla jediné slovo.

Skutečný život: Britský komik Rowan Atkinson je ve skutečnosti znám svou vysokou inteligencí. Je dokonce nositelem vysokoškolského diplomu z elektrotechniky. Na své vlastní filmy se nedívá. Ve své roli jezdí ve směšném miniaturním autíčku, v osobním životě si však libuje v luxusních značkách sportovních aut, se kterými se ukazuje i na červeném koberci. Možná vás překvapí, že herec trpí koktavostí, ale je to tak. Proto není divu, že role ve filmu Mr. Bean pro něj byla jako ušitá, neboť drtivou většinu času nic neříká.

 

Meryl Streep vs Miranda Priestly

Postava: Meryl Streep si ve filmu Ďábel nosí Pradu zahrála šéfku, která se ke svým zaměstnancům chová velmi špatně. Sice nikdy nekřičí, nemá záchvaty vzteku ani nehází věcmi, místo toho však tiše zastrašuje, uráží a kritizuje.

Skutečný život: Meryl Streep, která ztvárnila roli Mirandy, označila natáčení filmu za „hrozný zážitek“. Hrát takovou ledovou královnu pro ni prý bylo skutečně bolestivé. V osobním životě herečka podporuje charitativní organizaci Girl Up, která se zaměřuje na posílení postavení žen a dívek ve společnosti.

 

Lena Headey vs. Cersei Lannister

Otevřít v galerii (6)
Lena Headey
Lena Headey Zdroj: Profimedia

Postava: Cersei je velmi krásná, ale zároveň i velmi zlověstná postava seriálu Hra o trůny. Je bezcitná a extravagantní. Šlo o postavu, kterou diváci dlouhá léta zaslouženě nenáviděli, a někteří proto doufali, že její odchod ze světa bude dostatečně rázný a drsný. K tomu však nedošlo.

Skutečný život: Lenu Headey byste na ulici možná ani nepoznali. Herečka není blondýnka, ale má polodlouhé tmavé vlasy a na těle sbírku tetování. Zatímco v seriálu je zlomyslná, v soukromí je tato maminka dvou synů velmi zábavná. A zatímco se seriálová Cersei radovala ze smrti nepřátel, v reálu herečka plakala už během čtení scénáře. Lena spolupracuje s Mezinárodním záchranným výborem, který pomáhá migrantům a podporuje například výzkum Alzheimerovy choroby ve Spojeném království.

 

Neil Patrick Harris vs. Barney Stinson

Postava: Neil ztvárňoval 9 let roli Barneyho, jednu z hlavních postav televizní show Jak jsem potkal vaši matku. Barney je postava nenapravitelného sukničkáře, který se odmítá usadit s jedinou ženou.

Skutečný život: Ve skutečném životě se Neil přiznal ke své homosexuální orientaci. Se svým manželem jsou dnes hrdými rodiči dvojčat.


Všichni víme, že zdání může klamat. Sledujete film s novým hercem, který přesvědčivě hraje podlého darebáka, a vzápětí se dozvíte, že ve skutečnosti je to vlastně milý chlapík. A to je vždycky příjemné překvapení. Tak tedy, jaké jsou vaše oblíbené záporné postavy z televize a filmu?

 

Zdroj: Starsinsider, Buzzfeed, Listverse, Ranker, Noizz, JOJ, Pluska, Webnoviny, Aktuality, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze