Top hledané
Výsledky (0)
Někdy může být souběh narozenin se svátkem zábava – ať už se jedná o Halloween, Den svatého Patrika nebo 4. červenec. Ale snažit se oslavit svůj den narození, zatímco ostatní slaví Vánoce, to je docela zajímavé.

Celebrity jako dárek pod stromeček: Kteří slavní oslaví své narozeniny na Vánoce

Kristina Valachyová
18. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
7 minut
Jared Leto

Pro některé celebrity mají Vánoce ještě větší význam, protože se o těchto svátcích narodily. Říká se jim vánoční děti. Překvapí vás, kolik celebrit se narodilo během vánočních svátků. Mezi herce, kteří spatřili světlo světa na Štědrý den, patřil Humphrey Bogart nebo Sissy Spacek, zatímco mezi zpěváky narozené 25. prosince patří Annie Lennox, Dido anebo Jimmy Buffett. Dalšími celebritami, které se narodily na Vánoce, jsou Jorgie Porter, Armin van Buuren, Helena Christensen nebo kanadský premiér Justin Trudeau.

Jimmy Buffett (25.12.1946)

Proslavil ho hit Margaritaville a své slunečné tropické rockové balady přetavil v deseticiferné impérium. Často vystupoval v košili s tropickými motivy, v sandálech nebo bosky. Pomohl zpopularizovat tzv. „beach bum soft rock“, kde výraz „beach bum“ označuje člověka, který se rád poflakuje po plážích. Zásadní byla právě skladba Margaritaville o muži, který se potuluje po plážových letoviscích a mimo jiné sleduje opalující se turistky. Americký písničkář Jimmy Buffet zemřel ve věku 76 let.

Jared Leto (26.12.1971)

Velké modré oči, skvělý hlas i herecký talent. Umělec pochází z města Bossier City v Louisianě. Na filmovém plátně zazářil jako Joker ve zpracování komiksového Sebevražedného oddílu, navazujícího na příběh o Batmanovi, nebo ve snímcích Klub poslední naděje, Rekviem za sen či Obchodník se smrtí. Nejvíce času však věnuje hudbě a jako zpěvák skupiny Thirty Seconds To Mars okouzluje ženy všech věkových kategorií. I když se bulvár snaží, nepřistihl ho dosud s žádnou partnerkou po boku. Rád žije sám, chodí do přírody na dlouhé výlety, medituje, občas vypadá uhlazeně, jindy jako z éry hippies. Zarostlá tvář mu sice pár let přidává, ale oholený vypadá stále jako dvacátník.

Ava Gardner (24.12.1922)

Ava pocházela z velmi chudých poměrů a z koutu Ameriky, kde dodnes dávají lišky dobrou noc. Její slovník byl plný sprostých nadávek a nesrozumitelného dialektu. Objevili ji, jak už to bývá, naprostou náhodou, když její fotku vystavil švagr do výlohy svého fotoateliéru.

Nad její krásou žasl celý Hollywood. Narodila se na Štědrý den na malé farmě v Severní Karolíně. Odtud si až do dospělosti uchovala svůj jednoduchý slovník a lásku k chůzi na boso. Kvůli nabídkám od filmu nechala školy a vydala se do Hollywoodu. Herecké role se zelenooké brunetce začaly jen hrnout. Zahrála si ve filmech Zabijáci, Mogambo, Trhovci nebo Sněhy Kilimandžára.

Byla několikrát vdaná; její nejznámější manželství s Frankem Sinatrou bylo plné vášně, ale i nevěr, hádek, alkoholu a dramat.

Sissy Spacek (25.12.1949)

Sissy Spacek, narozená jako Mary Elizabeth Spacek 25. prosince 1949, je slavná americká herečka a zpěvačka.

Sissy, známá svým zářivým úsměvem a výrazným texaským přízvukem toužila po hudební kariéře, ale osud ji zavedl na jinou cestu – stala se jednou z nejuznávanějších hollywoodských hereček.

Její herecká kariéra odstartovala po náhodném setkání s režisérem Terrencem Malickem, který ji obsadil do svého kriminálního dramatu Zapadákov (1973). Do centra pozornosti ji však katapultovala až role Carrie Whiteové v hororu Briana De Palmy Carrie (1976). Za ztvárnění šikanované středoškolačky s telekinetickými schopnostmi si Spacek vysloužila nominaci na Oscara. Vrchol její kariéry nastal v roce 1980, kdy získala Oscara za nejlepší ženský herecký výkon ve filmu První dáma country music (Coal Miner's Daughter), v němž ztvárnila legendu country hudby Lorettu Lynn. Spacek podávala celá léta mistrovské výkony v různých rolích. Během své kariéry byla uznávána nejen pro svůj všestranný talent, ale také pro své odhodlání ztvárňovat silné a komplikované ženy. Její tvorba kombinuje oddanost hereckému řemeslu se schopností zaujmout diváky.

Humphrey Bogart (25.12.1899)

Známý americký herec a jedna z největších hvězd stříbrného plátna byl filmovému umění plně oddán. Dokázal dokonale ztvárnit muže, který je zároveň drsný, ale i gentleman. K jeho nejslavnějším rolím patří nepochybně ta z kultovního snímku Casablanca anebo ztvárnění hlavní role ve filmu Africká královna, za kterou dostal svého jediného Oscara.

Narodil se v New Yorku do prominentní rodiny doktora a malířky. Jeho život se zdál být bezproblémový a všechno šlo tak, jak mělo. Vystudoval prestižní univerzitu a v roce 1918 narukoval do námořnictva. S hereckou kariérou začal pomalu. Nejdřív na Broadwayi, kde hrál drobné a vedlejší role, většinou romantické postavy. Když v roce 1936 ztvárnil v divadelní hře Petrified Forest roli zločince, otevřely se mu dveře do Hollywoodu.

Justin Trudeau (25.12.1971)

Justin Pierre James Trudeau je kanadský politik, který se v roce 2015 stal 23. ministerským předsedou Kanady. Od roku 2013 je vůdcem kanadské Liberální strany. Jeho vizí je Kanada jako země, kde má každý reálnou a férovou šanci uspět. Před vstupem do politiky působil jako předseda dobrovolnické charitativní organizace Katimavik a také ve správní radě neziskové organizace Canadian Avalanche Association, učil a angažoval se v ochraně životního prostředí.

Jako řečník na akcích a konferencích po celé zemi povzbuzoval zejména mladé lidi k tomu, aby se zabývali otázkami, které jsou pro ně důležité a aktivně se účastnili veřejného života. Tyto zkušenosti ho přesvědčily, že problémy, které mladé Kanaďany zajímají – vzdělání, životní prostředí a ekonomické vyhlídky jejich generace – potřebují silnější hlas.

Lídrem Liberální strany byl zvolen v dubnu 2013. Jeho cílem se stalo vybudování nového celonárodního progresivního hnutí. V říjnu 2015 dovedl Liberály k vítězství ve volbách. Volební úspěch zopakoval i v letech 2019 a 2021, kdy získal od Kanaďanů již potřetí vládní mandát.

Jako premiér vede vládu, která každý den tvrdě pracuje na tom, aby posouvala Kanadu vpřed.

Annie Lennox (25.12.1954)

Jako zpěvačka o sobě dala poprvé vědět v sedmdesátých letech. Narodila se ve skotském Aberdeenu. Dostala se na Královskou hudební akademii v Londýně, kde chtěla studovat klasický klavír, cembalo a flétnu. Ale prostředí elitní školy, studijní dril a nakonec i přílišná formálnost vážné hudby, kterou jinak milovala, vyvedly její individualistickou osobnost už za pár dní ze životního omylu.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Osudovým se jí naopak stalo její setkání s pop music; písničky Stevieho Wondera a Joni Mitchellové ji vyprovokovaly k vlastním autorským pokusům. Hvězdou se ale stala až v osmdesátých letech jako zpěvačka skupiny Eurythmics.

Na sólovou dráhu, kterou odstartovala úspěšným albem Diva, se vydala v devadesátých letech. Během kariéry získala mnoho cen a je vnímána jako nejlepší bílá soulová zpěvačka své doby.

V roce 2018 získala také čestné členství na Kaledonské univerzitě v Glasgowě, stala se její kancléřkou a tím i první ženou, která zaujala tento post.

Clara Barton (25.12.1821)

Clarissa Harlowe Barton byla zakladatelkou amerického Červeného kříže. Narodila se ve městě Oxford v Massachusetts jako nejmladší z pěti dětí. Její zájem o ošetřovatelství začal už v době, kdy jí bylo jedenáct let. Starala se i o sourozence, když se zranili. V dospělosti se stala průkopnickou americkou učitelkou, zdravotní sestrou a člověkem s velmi silným a nezávislým duchem. Raněným pomáhala i během občanské války Sever proti Jihu. Jako humanitární pracovnice odešla do Evropy a po návratu do USA založila 21.5.1881 americký Červený kříž. Z funkce jeho předsedkyně odstoupila v roce 1904. Zemřela ve městě Glen Echo v Michiganu v roce 1912.

Zpěvačka Dido (25.12.1971)

Psal se rok 2000, kdy žebříčky hitparád válcoval duet rapera Eminema s krásnou zpěvačkou vystupující pod uměleckým jménem Dido. Ta právě letos oslaví své 52. narozeniny. Úspěšná a talentovaná zpěvačka Dido, vlastním jménem Florian Cloud de Bounevialle O'Malley Armstrong se narodila 25. prosince 1971 v Londýně. Sympatická umělkyně se hudbě stále věnuje. Poslední album jí vyšlo v roce 2019 a nese název Still on My Mind. Měla k němu mít i turné, které však překazila pandemie. Blondýnka si přísně hlídá své soukromí a většině společenských akcí se vyhýbá. V roce 2010 se vdala za spisovatele Rohana Gavina, se kterým má 11letého syna Stanleyho. Ve srovnání s jinými hvězdami není Dido na sociálních sítích příliš aktivní.

Ricky Martin (24.12.1971)

Enrique Martín Morales je portorický zpěvák, který se narodil ve městě San Juan. V začátcích své hudební kariéry lámal mnohá ženská srdce. V roce 2010 se však přiznal ke své homosexualitě. Dnes žije se svým partnerem Jwanem Yosefem. Společně vychovávají dvojčata, chlapce, které jim v roce 2008 porodila náhradní matka. Ricky své syny miluje a o své sexuální orientaci mluví bez okolků. V současnosti hraje a zpívá především na Broadwayi. V roce 2018 si mimo jiné zahrál i v minisérii American Crime Story o smrti designéra Gianniho Versace, ve které ztvárnil jeho přítele Antonia D´Amica.

Helena Christensen (25.12.1968)

Helena Christensen je dánská modelka a fotografka. Je bývalým andílkem značky Victoria's Secret a dánskou královnou krásy z roku 1986. S modelingem začala jako osmnáctiletá. V devadesátých letech patřila mezi nejznámější, nejúspěšnější a nejlépe placené supermodelky po boku Cindy Crawford, Christy Turlington, Naomi Campbell nebo Lindy Evangelisty. Vynikala právě svou neobvyklou krásou a pronikavýma zelenýma očima.

Armin van Buuren (25.12.1976)

Tento usměvavý DJ pochází z Nizozemska. Narodil se 25. prosince 1976 v holandském Leidenu a už v raném věku se u něj projevil zájem o hudbu. S hudební tvorbou začal během studia práv na Leidenské univerzitě. Jeho vášeň pro hudbu nakonec předčila jeho právnické ambice a rozhodl se pro kariéru v elektronické taneční muzice. Van Buurenův vzestup ve světě EDM byl rychlý a nezadržitelný. Mezinárodní uznání poprvé získal se svou skladbou „Blue Fear“ v roce 1997. V roce 2001 začal vysílat svou rádiovou show "A STATE OF TRANCE", kterou si fanoušci užívají dodnes. Účast v této show je považována za vstupenku mezi nejuznávanější DJ´s a producenty elektronické hudby. Show, která představuje progresivní trance hudbu, má miliony posluchačů po celém světě a výrazně přispěla k popularizaci žánru trance. Van Buurenův vliv na EDM scénu ještě více umocnilo jeho pětileté kralování v žebříčku Top 100 DJ´s časopisu DJ Magazine. Kromě úspěchu jako DJ je van Buuren též úspěšným producentem a remixérem. Stal se světově nejznámější postavou taneční hudby žánru trance.

Zdroj: Bournemouthecho.co.uk, Ranker.com, Insider.com, autorské dílo

 

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: