Top hledané
Výsledky (0)
Antónia Lukačínová zajišťovala lety nejen celebritám, ale i prominentní čivavě.

Celebrity na palubě: Dalajláma je na sladké, Christina Aguilera má strach z létání a Ozzy Osbourne zakázal alkohol

Kristina Valachyová
12. července 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Antónia Lukačínová v letadle HondaJet

Antónia Lukačínová je zakladatelkou a výkonnou ředitelkou společnosti zabývající se strategickou a marketingovou komunikací a public relations. Z malé začínající firmy se jí podařilo vybudovat společnost, která se prosadila v tvrdé konkurenci na evropském trhu.

Tato dáma stojí dnes na čele mimořádně úspěšné společnosti
Antónia Lukačínová šla za svými sny
Interiér tryskáče Falcon 10X

Začátky business jetů

Antónia vystudovala zemědělskou fakultu Ekonomické univerzity v Bratislavě. Uvažovala o kariéře v bankovním sektoru. Osud ji však ještě během studentských let zavál do Prahy. Antónia dostala nabídku pracovat v nově vzniklé firmě, kde všechny své znalosti a zkušenosti plně zužitkovala.

Otevřít v galerii (8)
Práce Antónie si váží klienti z Evropy, Anglie, Kanady, USA i Ruska
Práce Antónie si váží klienti z Evropy, Anglie, Kanady, USA i RuskaZdroj: se svolením Radovana Šubína

Hvězdy na palubě

I když Antónia přímo celebritou není, má s nimi přece jen něco společného. Několik let zajišťovala přepravu mnohým celebritám, namátkou jmenujme Beyoncé, Christinu Aguileru, Justina Timberlakea, Roda Stewarta či Meryl Streep. Lety zajišťovala i pro Leonu Lewis, Hugha Granta, Erose Ramazzotiho, Ozzyho nebo Pamelu Anderson. Zajímalo nás, zda hvězdy takového formátu mají nějaké speciální požadavky...

Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -
Exkluzivní vila na prodej, Říčany u Prahy -, Okolí Prahy

Christina Aguilera

Pro Christinu Aguileru jsem zajišťovala lety během evropského koncertního turné. Už při prvním letu nastal problém. Zhoršilo se počasí, trochu se zamračilo. V letadle propukla hádka, křik a hlavní pasažérka nám utekla z letadla dříve, než jsme stihli zjistit, co se vlastně děje. Kapitán letadla šel za ní osobně do terminálu. Ukázalo, že má panický strach z létání a kombinace zhoršeného počasí a únavy po koncertě udělaly své. Kapitán posunul letový plán, vyzvedl ji a po návratu do kokpitu ji informoval o aktuálním počasí, průběhu letu a uklidňoval ji, že je to bezpečné letadlo i v ne úplně nejlepším počasí. Tohle se stalo rutinou před každým odletem. Pomohlo jí to zbavit se stresu z létání a všechny další lety už zvládala v pohodě. Samostatnou kapitolu tvořil catering. Během dvou měsíců, co využívala naše služby, vyžadovala každý druhý den stejný jídelníček - zeleninu a drůbež na páře.

Justin Timberlake

Justin byl příjemný pasažér. Neměl žádné speciální požadavky, vždy byl velice milý, slušný, vždy přišel včas, nikdy si na nic nestěžoval. Po sérii letů po Evropě, když už byli s posádkou dobře sehraní, se najednou opozdil. Poprvé. Když kapitán neviděl Justina ani po 20 minutách, rozjeli jsme telefonické kolečko agentovi a všem zúčastněným. Není nic neobvyklého, když se cestující opozdí. Letadlo na ně samozřejmě počká. Tihle lidé se ale málokdy opozdí. A pokud už vědí, že budou mít zpoždění, jejich tým informuje všechny, kteří zajišťují další servis. Po sérii telefonátů se mu dovolal agent. Řekl, že sedí v terminálu, poslouchá hudbu a čeká na posádku. Když jsem se dovolala pilotům, byli pořádně nervózní. Ani oni ani letištní personál ho tam neviděli. Seděl tam prý jen jeden asi 15letý týpek. A to byl Justin. Ve sportovní teplákové soupravě, s čepicí do obličeje a sluchátky v uších ho kapitán nepoznal, i když se setkali opakovaně.

Otevřít v galerii (8)
Justin Timberlake a Jessica Biel
Justin Timberlake a Jessica BielZdroj: Profimedia

Ozzy Osbourne

Zajímavou tour jsme měli pro Ozzyho. Objednávka série letů byla poměrně rychle schválena a potvrzena. Podpis samotné smlouvy ale trval několik týdnů. Smlouva obsahovala pokutu za porušení smluvních podmínek a byla astronomická - 1milión dolarů!!! Podmínkou bylo, že na palubě nesmí být ani kapka alkoholu. Nikde! Absolutně nic - žádné víno, pivo, tvrdý alkohol ani šampaňské. Ozzymu jsme kromě cateringu mohli podávat jen nealko, neperlivou vodu a černý čaj. Přišel první let. Byla jsem hrozně nervózní, víc než kdy předtím. Měli jsme sjednanou sérii letů na celé 4 měsíce. O to větší šok nastal po skončení letu, kdy mi volala letuška, že krátce po vzletu za ní do palubní kuchyňky přišla Sharon a požádala o sklenku červeného vína. Samozřejmě jsme ho neměli. Překvapená letuška jí velmi slušně nabídla všechny možné alternativy pití na palubě a informovala, že máme klauzuli o zákazu podávání alkoholu. Tomu se Sharon zasmála a řekla, že to platí pouze pro Ozzyho a ne pro ni. Že nám agenti pošlou novou smlouvu... a bylo po pokutě.

Otevřít v galerii (8)
Airbus Corporate Jet
Airbus Corporate JetZdroj: se svolením Airbus

Eros Ramazzoti

Vezli jsme ho na koncert a zpátky domů. Pár dní nato jsme měli letět pro jednoho pasažéra - jméno jsme neznali - do Itálie. Když přišel do letadla, s úsměvem na rtech řekl, že si přál, abychom to byli my. Potěšení bylo na obou stranách. Uletělo mu letadlo domů (měl letět linkovým), tak zavolal manažerovi, aby mu zajistil jiné, ale nepamatoval si název naší firmy. Takové osobnosti jsou zvyklé, že jsou pod drobnohledem veřejnosti, proto si o to víc dávají pozor, jak se prezentují na veřejnosti.

Otevřít v galerii (8)
Eros Ramazzotti
Eros RamazzottiZdroj: Martin Přibyl CNC / CNC / Profimedia

Letěla s dalajlámou

V životě jsou momenty, na které se nezapomíná. Jedním z nich bylo i setkání se samotným dalajlámou. Antónia tehdy začala studovat Executive MBA na univerzitě v Pittsburgu.

„Během jedné „kávové přestávky“ mě oslovil jeden ze spolužáků a ptal se, kdo všechno s námi může letět, jaké jsou podmínky a možnosti. Po krátké diskusi prozradil, že už několik dnů hledají vhodné letecké spojení pro dalajlámu. Všechny dostupné lety byly s několika přestupy, což bylo vzhledem k jeho věku a zdravotnímu stavu dost náročně,“

popsala nám.

Otevřít v galerii (8)
Antónia s nejvyšším představitelem Tibetu čtrnáctým dalajlámou
Antónia s nejvyšším představitelem Tibetu čtrnáctým dalajlámouZdroj: se svolení Antónie Lukačínové

Dalajláma má rád sladké a nemá rád formality

Dalajláma měl na catering velmi skromné požadavky.

„Pouze jednoduchá vegetariánská jídla, saláty, ovoce a hodně horké vody. Pardon, jednu specialitu měl - nesměli jsme zapomenout na dezerty - má velice rád sladké. Když jsem mu řekla, co všechno máme pro něj připraveno, nemohl se rozhodnout. Sedla jsem si k němu, dala mu do ruky dezertní vidličku a podávala mu jeden mini dezert za druhým, ať je ochutná všechny, když si nemůže vybrat. Měli jste slyšet ten nekonečný nakažlivý smích. Prý by ho nikdy ani nenapadlo ochutnat všechno. Smálo se s ním celé letadlo.“

Dalajláma nemá rád formality a tvrdí, že lidi příliš svazují a omezují. Byl velmi příjemný, lidský, srdečný, s nakažlivým smíchem. A o co se dalajláma při rozhovorech s podnikatelkou zajímal nejvíce? O Česko a Slovensko, o lidi, proč se tyto dva státy rozdělily, jak spolu Češi a Slováci vycházejí...

Otevřít v galerii (8)
Dalajláma v Bratislavě
Dalajláma v BratislavěZdroj: se svolením Antónie Lukačínové

„Nebývá zvykem, že bych s klienty létala, ani se s nimi před letem nesetkávám. Výjimkou byl dalajláma, kterého jsem při jednom z letů doprovázela i já. Před jedním z dalších letů mi osobně volali z Dharamsaly, že by si dalajláma přál, abych byla na palubě. Samozřejmě mě to potěšilo, ale v první chvíli i velmi zaskočilo. Tak jsem se ptala, že jak to myslí? Vždyť dalajláma si nemůže při takovém množství lidí, které potkává, pamatovat, že s ním kdysi letěla nějaká Antónia? Jeho asistent se smál a s úsměvem řekl, že přáním Jeho Svatosti dalajlámy by bylo, kdyby mohla letět i Antónia a Dagmar, a že si všechny velmi dobře pamatuje.

Antónia udělala dojem a od té doby zajišťovala lety na Slovensko a do Česka už jen ona.

Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113
Prodej historického bytu 3+1 Malá Strana – 113, Praha 1

Jet Book – jediná kniha svého druhu

Antóniina společnost vydala kompletního průvodce světem business jetů a helikoptér, které jsou aktuálně dostupné na trhu nových letadel. Obsáhlá publikace s názvem Jet Book je jediná svého druhu. Kniha vzbudila velký zájem z celého světa. V současnosti je připravováno už 3. vydání Jet Book.

Otevřít v galerii (8)
Antónia a její průvodce světem business jetů a helikoptér
Antónia a její průvodce světem business jetů a helikoptérZdroj: se svolením Radovana Šubína

Business aviation – bezpečná forma dopravy

Pandemie zasáhla celou oblast leteckého průmyslu. Odvětví soukromého letectví reaguje na měnící se podmínky trhu velmi rychle. Z privilegovaných letů soukromými proudovými letadly se stává dostupnější služba pro stále širší klientelu.

Otevřít v galerii (8)
Tryskáč Falcon 10X
Tryskáč Falcon 10X Zdroj: se svolením Dassault Aviation

Na závěr...

Jak říká majitelka společnosti Antónia Lukačínová, univerzální recept na úspěch neexistuje. Je třeba si uvědomit, že určitě nepřijde ze dne na den. Pokud ale člověk má své sny, musí se jich držet a rozhodně a vytrvale jim jít naproti... na druhé straně stát nohama pevně na zemi, ale nevzdávat se při prvních neúspěších.

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze