Top hledané
Výsledky (0)
Nešťastné náhody, stres, drogy… Tyhle celebrity neměly zrovna snadný život.

Tragické a srdcervoucí příběhy celebrit. Jakou cenu zaplatily za slávu?

Kristina Valachyová
03. srpna 2022
+ Přidat na Seznam.cz
8 minut
Heather O'Rourke ve filmu Poltergeist (1982)

Sláva umí být mnohdy krutá. Může se to zdát k neuvěření, ale životy mnoha herců a hereček, patřících mezi ty nejpopulárnější hollywoodské celebrity, jsou poznamenány tragickými příběhy, které předčí i ty nejdramatičtější filmové scénáře.

Když je kamery přestanou snímat a světla zhasnou, zůstanou tito herci sami, aby čelili duchům své minulosti...

Amy Winehouse
Heather O'Rourke ve filmu Poltergeist (1982)

Kevin Spacey

Otevřít v galerii (5)
Kevin Spacey odmítl vinu za sexuální útoky, kterých se měl dopustit na třech mužích
Kevin Spacey odmítl vinu za sexuální útoky, kterých se měl dopustit na třech mužíchZdroj: Profimedia

Příběh o pádu herce Kevina Spaceyho byl pro moderní Hollywood rozhodujícím momentem. Muž, který stál na vrcholu, byl náhle svržen až na samé dno kvůli sérii ohavných činů. I když Spaceyho činy ospravedlnit nelze, můžeme za nimi alespoň najít psychologický důvod. Kevin a jeho bratr Randy byli jako děti psychicky a sexuálně zneužíváni jejich otcem, zatímco jejich matka před tím ze strachu zavírala oči. Spaceyho matka to později omlouvala tím, že jak ona, tak i Spaceyho otec, byli jako děti rovněž oběťmi zneužívání. Nakonec by se tedy i Spacey sám mohl stát zneuživatelem dětí, čímž by tento hrozný koloběh udržoval v chodu po další generaci.

Samuel L. Jackson

Samuela L. Jacksona není třeba představovat: po jeho úspěchu ve snímcích jako Nespoutaný Django nebo ztvárnění postavy Nicka Furyho ve filmech z marvelovského universa se asi stěží najde někdo, kdo by ho neznal. Jako mnoho jiných celebrit, i Jackson měl komplikovaný vztah se svým otcem, alkoholikem, který od rodiny odešel. Herec se s otcem setkal jen dvakrát v životě. Nejhorším zlomem v Jacksonově životě však mohlo být, když v roce 1969 držel v rámci studentských protestů v areálu Morehouse College jako rukojmí Martina Luthera Kinga staršího.

Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní
Prodej luxusního mezonetu 3+kk se střešní, Praha 5

Jack Nicholson

Životní příběh Jacka Nicholsona lze jen stěží považovat za tragédii – zejména v porovnání s některými jinými zde uvedenými herci – ale jisté bizarní rysy v něm nalezneme. Herec se narodil v roce 1937. Žena, o níž si odmalička myslel, že je jeho starší sestrou, byla ve skutečnosti jeho matkou. Jacka totiž vychovávali jako svého syna prarodiče, aby uchránili čest své 17leté dcery - herečky, která se zamilovala do ženatého muže a otěhotněla s ním. Nicholson se pravdu dozvěděl až v roce 1974, kdy obě jeho matky – adoptivní i biologická – zemřely. Vůči své skutečné matce nechová žádnou zášť. Tvrdí, že chápe důvody, které vedly k tomu, co jeho rodina udělala.

Robert Downey Jr.

Robert Downey Jr., další dětský herec, jehož život obrátil naruby hollywoodský život plný excesů a zneužívání návykových látek, musel čelit tomu nejtemnějšímu dětství, jaké si můžete představit. Jeho historie s drogami začala, když mu bylo pouhých šest let. Robert Downey starší, problémový filmař, nabídl svému synovi jointa – tento moment podle hercova přesvědčení udal směr jeho závislosti. Downeymu Jr. se podařilo zbavit se tohoto nepříjemného zlozvyku v roce 2003, po dlouhé a namáhavé cestě. Nyní je jednou z nejpopulárnějších tváří Marvelovek, což z něj činí jednoho z nejslavnějších mužů na celém světě.

Kelsey Grammer

Otevřít v galerii (5)
Kayte Walsh a Kelsey Grammer
Kayte Walsh a Kelsey GrammerZdroj: Profimedia

Kelsey Grammer, proslavený svou hlavní rolí v sitkomu Frasier, je mistrem v rozesmívání lidí svým zvláštním, nehybným komediálním stylem. Většině lidí však zůstává utajeno, že osobní život tohoto komika měl do komedie hodně daleko.

Grammerův život se změnil k horšímu, když zemřel jeho dědeček, v době, kdy bylo budoucímu herci 12 let. Rok nato byl při domovní loupeži zavražděn jeho otec. Další hrozná tragédie Grammerova života nastala v roce 1975, kdy byla jeho osmnáctiletá sestra unesena a znásilněna čtyřmi muži. Aby toho nebylo málo, Grammerově sestře se podařilo svým věznitelům uprchnout, avšak chvíli nato zemřela.

V roce 2014 se setkal s posledním žijícím členem gangu, který připravil jeho sestru o život, a řekl, že i kdyby mu jeho čin odpustil, nemůže dát souhlas s jeho propuštěním, protože by to byla zrada jeho sestry.

 

Herci a herečky, kteří odešli za tragických okolností

Jiří Laštovka

Jiří Laštovka, známý z českých seriálů Ordinace v růžové zahradě nebo Policie Modrava, spáchal ve věku 39 let sebevraždu. Oběsil se ve sklepě domu, ve kterém žil. Hercovo manželství údajně provázely dlouhodobé problémy a manželé již několik let žili odděleně.

Paul Walker

Otevřít v galerii (5)
Vin Diesel a Paul Walker
Vin Diesel a Paul WalkerZdroj: Profimedia

10. listopadu 2013 se Paul a jeho kamarád Roger Rodas vydali autem domů z Paulovy charitativní akce pro oběti tajfunu Haiyan, když jejich vůz havaroval. Za volantem seděl Roger a Paul byl na místě spolujezdce. Oddělení šerifa okresu Los Angeles prohlásilo oba muže za mrtvé na místě neštěstí.

Robin Williams

Svět byl naprosto šokován, když vyšla zpráva, že dne 11. srpna 2014 si vzal život herec Robin Williams. Později se ukázalo, že trpěl těžkými depresemi, neklidem a úzkostí způsobenou Parkinsonovou chorobou. Z tohoto smutného případu je patrné, proč je normalizace duševního zdraví tolik důležitá.

Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2
Prodej rodinného domu, Praha 6 – 296m2, Praha 6

Tomáš Holý

Český herec, známý zejména díky svým dětským rolím ve filmech Marečku, podejte mi pero, Jak vytrhnout velrybě stoličku nebo Jak dostat tatínka do polepšovny, zemřel už jako 21letý. V osudný večer byl s kamarády v hospodě a podle jednoho z nich si sice dal pouze jedno pivo k jídlu, ale po zbytek večera už pil jen nealko. Přibližně za dvě až tři hodiny sedl do auta, protože chtěl vyzkoušet kamarádovu novou Škodu 120. Kamarád seděl na místě spolujezdce. Mrzlo a vozovka byla kluzká. Tomáš nezvládl ostrou zatáčku a s autem naboural do stromu. Jeho kamarád se vydal pro pomoc. Když na místo dorazili další kamarádi, zprvu se jim nezdálo, že by šlo o tak hroznou nehodu. Tomáš však upadl do bezvědomí, měl pás zaříznutý v hrudníku, zlomenou nohu a silně krvácel. V nemocnici na následky vnitřních zranění zemřel.

Michael Jackson

Král popu Michael Jackson zemřel 25. června 2009 ve své posteli v sídle, které si pronajímal v Los Angeles. Pitva prokázala, že zemřel na akutní intoxikaci propofolem a benzodiazepiny, což se okamžitě po zveřejnění pitevní zprávy stalo příčinou mnoha kontroverzí. Jeho lékař Conrad Murray byl shledán vinným ze zabití a odsouzen ke čtyřem letům vězení, po odpykání poloviny trestu byl však propuštěn.

Heather O'Rourke

Dětská hvězda Heather O'Rourke, která se proslavila svou rolí ve filmu Poltergeist, začátkem roku 1987 onemocněla. Lékaři její nemoc nesprávně diagnostikovali jako Crohnovu chorobu a předepsali jí medikaci k její léčbě. Dne 31. ledna 1988 se její zdravotní stav rapidně zhoršil. Následující den cestou k doktorovi zkolabovala, utrpěla srdeční zástavu a musela být letecky transportována do dětské nemocnice, kde ještě téhož dne zemřela. Původně se věřilo, že zemřela na chřipku. Později však vyšlo najevo, že byla nesprávně diagnostikována a konkrétní příčinou smrti byla srdeční zástava způsobená septickým šokem v důsledku ucpání střeva.

Whitney Houston

11. února 2012 byla ve vaně hotelového pokoje hotelu Beverly Hilton nalezena zpěvačka Whitney Houston bez známek života. Příčina její smrti nebyla bezprostředně zjevná, úřady však vyloučily úmyslný trestný čin. Následující měsíc oznámil úřad koronera okresu Los Angeles, že příčinou její smrti bylo utonutí, k němuž přispěla arteroskleróza ve spojení s užíváním kokainu.

Marilyn Monroe

5. srpna 1962 byla Marilyn Monroe nalezena mrtvá ve svém domě v Los Angeles. Slavná herečka trpěla depresemi a byla závislá na lécích. V životě byla třikrát vdaná a všeobecně známé byly i její aférky s bratry Kennedyovými. Koroner uvedl, že její smrt způsobila "akutní otrava barbituráty", jež byla výsledkem "pravděpodobné sebevraždy". Ohledně jejího úmrtí se postupem času vyrojila řada různých teorií, včetně konspirací, že byla zavražděna, přičemž se spekulovalo o prezidentu Johnu F. Kennedyovi nebo CIA.

Amy Winehouse

Otevřít v galerii (5)
Amy Winehouse
Amy WinehouseZdroj: Profimedia

Zpěvačka Amy Winehouse zemřela 23. července 2011 na otravu alkoholem. V říjnu toho roku koroner oznámil, že hladina alkoholu v její krvi byla v době smrti 416 mg na 100 ml (více než 4 promile), což je více než pětinásobek zákonného řidičského limitu v USA.

Bruce Lee

Bruce Lee, vlastním jménem Lee Jun Fan, byl mistrem bojových umění, jakému se žádný jiný herec nevyrovnal. Jeho život nebyl vůbec lehký. V 19 letech musel bez rodičů odejít z Hongkongu do San Francisca poté, co se jeho otec zapletl do konfliktu s místními mafiány. Bruce se životem protloukal sám. Díky své píli a šikovnosti však dosáhl úspěchu a právem patří k hereckým ikonám dvacátého století. Jeho smrt je opředena tajemstvím. Oficiální verze uvádí, že zemřel na otok mozku v důsledku alergické reakce po užití léku. Neoficiální legenda hovoří o úmrtí po „dotyku smrti“, kung-fu úderu, jehož následky se mohou projevit po dlouhé době. Kdo však měl za tímto fatálním úderem stát, není známo.

Kurt Cobain

Tělo hudebníka Kurta Cobaina našel v jeho domě dne 8. dubna 1994 elektrikář Gary Smith. Smith si zpočátku myslel, že Kurt jenom spí, dokud nezahlédl proužek krve vycházející z jeho uší a pistoli u jeho těla. Ve zprávě koronera je uvedeno, že v hudebníkově organismu byla nalezena vysoká koncentrace heroinu a stopy diazepamu. Odhaduje se, že jeho smrt nastala o několik dní dříve.

Brandon Lee

Smrt syna legendárního Bruce Lee je možná ještě tajemnější než smrt jeho otce. Brandon se po vzoru svého otce zajímal jak o bojová umění, tak i o herectví. To se mu nakonec stalo osudným. Zemřel při natáčení filmu Vrána. V jedné z posledních scén měla být jeho postava zabita výstřelem ze zbraně. V této zbrani však byl, neznámo proč, místo slepého náboje ostrý.

Aaliyah

25. srpna 2001 nastoupila R&B zpěvačka Aaliyah a několik členů její nahrávací společnosti do letadla, aby cestovali z Baham na letiště na Floridě. Jejich letadlo havarovalo zhruba pouhých 60 metrů od konce přistávací dráhy a explodovalo. Všechny osoby na palubě zemřely (Aaliyahnin bodyguard Scott Gallin nehodu přežil, ale zemřel při transportu do nemocnice). Na základě vyšetřování havárie bylo zjištěno, že letadlo vezlo více zavazadel, než byla povolená nosnost. Původně totiž měli Aaliyah a její doprovod letět až o den později, ale natáčení videa ke skladbě „Rock the Boat“ bylo dokončeno dříve. Chtěli tak svůj odlet uspíšit, což však znamenalo, že poletí menším letadlem, než jímž se vším svým vybavením přiletěli.

Freddie Mercury

V říjnu 1986 vyšla zpráva, že si Freddie Mercury nechal na pouliční klinice otestovat krev na HIV/AIDS, zpěvák však popřel, že by byl výsledek na tuto pohlavně přenosnou nemoc pozitivní. Podle zpěvákova partnera Jima Huttona byl Freddymu diagnostikován AIDS po Velikonocích v roce 1987, což opět veřejně popřel. Dne 23. listopadu 1991 vydal veřejné prohlášení, že skutečně onemocněl AIDS a chtěl pouze chránit své soukromí.

Selena

Otevřít v galerii (5)
Selena byla zastřelena prezidentkou svého fanklubu Yolandou Saldívarovou
Selena byla zastřelena prezidentkou svého fanklubu Yolandou SaldívarovouZdroj: Profimedia

31. března 1995 se americká zpěvačka Selena setkala s Yolandou Saldívar, bývalou manažerkou jejích butiků a prezidentkou jejího fanklubu. Mezi oběma ženami došlo k hádce, po které Yolanda střelila Selenu do zad. Přivolaní záchranáři se pokusili Selenu oživit, zemřela však na srdeční zástavu. Předpokládá se, že motivem vraždy byla pomsta za to, že Selenina rodina počátkem roku 1995 Yolandu vyhodila kvůli zpronevěře peněz ze Selenina fanklubu a butiků. Yolanda si v současnosti odpykává doživotní trest ve vězení s možností podmíněného propuštění v roce 2025.

 

Nešťastné náhody, stres, drogy... Ne všechny celebrity zvládají slávu s lehkostí. Uvnitř se často trápí a jsou zoufalí. Některé skolila náhoda, další jejich bouřlivý životní styl, jiné zase dostihl stres spojený s bláznivým světem showbyznysu.

 

Zdroje: Diply, Fortress of Solitude, Hollywood, Primedetailing.ru, Telkac, Autoviny, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze