Top hledané
Výsledky (0)

Cenu Olgy Havlové získala Tereza Nagyová za osvětu o životě se stomií

Eva Ledecká
28. května 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Tereza Nagyová

Od roku 1995 je každoročně udílena Cena Olgy Havlové, která oceňuje osobnosti pomáhající ostatním lidem s postižením. Z celkem 21 nominovaných letos cenu získala Tereza Nagyová za osvětovou činnost o životě se stomií. Luxusní plastiku Olbrama Zoubka „Povzbuzení“ na slavnostním předávání v Nové budově Národního muzea převzala z rukou místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horské a člena správní rady Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové biskupa Václava Malého.

„Nemoc nás může ochromit, ale neměla by nás zastavit. Takže jděte dál, stojí to za to,“ povzbudila Tereza všechny se zdravotním postižením.

Tereza Nagyová žije od svých 18 let s agresivní formou Crohnovy nemoci, která u ní po několika letech vedla až ke stomii (uměle vytvořenému vyústění střeva mimo dutinu břišní formou vývodu). Šíří o životě se stomií osvětu nejen prostřednictvím svého blogu NEJSEMTABU, ale organizuje vzdělávací semináře pro lidi se stejným postižením a jejich ošetřující sestry. Navrhla dokonce speciální kolekci spodního prádla a plavek pro stomiky.

Cenu veřejnosti získal ředitel o. p. s. Tyfloservis Josef Cerha, který i přes svůj handicap pomáhá lidem se zrakovým postižením.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové

Cena Olgy Havlové udílí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové od roku 1995, kdy byla paní Havlovou založena s cílem upozornit na život lidí se zdravotním postižením a ocenit výjimečné osobnosti, které nezištně pomáhají ostatním. Ředitelkou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové je Monika Granja, se kterou LP-Life.cz nedávno dělal zajímavý a inspirativní rozhovor.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové
Senovážné nám. 994/2 110 00 Praha Česká republika
224 217 331