Top hledané
Výsledky (0)
Galavečer měl skutečně globální atmosféru.

Ceny MTV Europe Music Awards letos jinak! Lady Gaga umělkyní roku, bodovali i Coldplay

Kateřina Ostrejšová
09. listopadu 2020
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Lady Gaga

Ceny MTV Europe Music Awards 2020 se konaly v úplně jiném duchu než kdy předtím. Vyhlašování bylo kvůli pandemii koronaviru natáčeno na více místech po celém světě. Dvouhodinová show byla vysílána ve 180 zemích. Hudební ceny si získaly globálně velké jméno, stabilně se udělují od roku 1984.  

Začínalo se v Londýně 

Velká část akce se odehrála právě ve Velké Británii, kde se na pódiu představili Sam Smith, Zara Larsson a populární skupina Little Mix. Dívčí kvarteto se tentokrát muselo obejít bez Jesy Nelson, která kvůli nemoci nemohla dorazit. I tak dokázaly představit svůj nový singl “Sweet Melody” na jedničku.

Vystoupení z bazénu  

Francouzský DJ David Guetta svoji show dokázal posunout opět o level výš. Svůj mixážní pult si postavil přímo do bazénu v lázních Széchenyi v Budapešti. I on představil nový singl “Let’s Love.”  

„Máme úžasnou show, kterou si můžete užít z domova po celém světě. Je pro mě ctí letos vystoupit v době, kdy je společná hudba důležitější než kdy jindy," 

sdělil David Guetta. Jeho představený singl byl nominován v kategorii nejlepší elektronika a nejlepší video. Jednu z nich dokázal proměnit a stal se tak vítězem za nejlepší elektroniku.  

Lady Gaga umělkyní roku  

Lady Gaga byla na udílení cen nominovaná hned v sedmi kategoriích, už tím se stala nejúspěšnější umělkyní letošního ročníku. Roli favoritky potvrdila a vyhrála nejprestižnější kategorii - umělec roku.  

Popová zpěvačka v tomto roce vydala svoje šesté studiové album “Chromatica”. Pilotní skladba “Stupid Love” debutovala na pátém místě americké hitparády Billboard Hot 100. Druhý singl “Rain On Me”, ve kterém si zazpívala s Arianou Grande byl na udílení cen nominován hned třikrát.  

Čtyři výhry pro BTS  

O jihokorejském sedmičlenném boy bandu BTS ještě nedávno nikdo moc nevěděl, teď už je ale na čase. Popová skupina totiž ovládla udílení hned ve čtyřech kategoriích - nejlepší píseň, skupina, virtuální live a největší fanoušci.  

Název skupiny BTS je zkratka pro korejský výraz Bangtan Sonyeondan, který doslova znamená Neprůstřelní Skauti (Bulletproof Boy Scouts). Původně se stylizovali do hiphopu, postupně se ale stávají multižánrovou skupinou.  

Hip-hop patří Cardi B 

Letos v srpnu vydala nový singl “WAP” a o tři měsíce později už přebírá cenu za nejlepší hip-hop. Jen tak dál! Píseň sklidila chválu kritiků za svůj otevřený přístup k ženské sexualitě a nezávislosti. Na druhou stranu ale také kritiku za úpadek křesťanské morálky. I díky kontroverzi song debutoval na první příčce žebříčku Billboard Hot 100 s historicky nejvíce streamy v první týden po zveřejnění - 93 milionů a 125 000 stažení. 

Spolupráce mezi Khaledem a Drakem funguje

Píseň “Popstar”, která zvítězila v kategorii nejlepší video, je již sedmým počinem amerického hudebníka DJ Khaleda a kanadského rappera Drakea. Byla vydána v červenci tohoto roku a debutovala jako číslo tři na Billboard Hot 100 a číslo jedna v Kanadě. Ve vítězném videu se objevil i Justin Bieber. 

Tady jsou všichni vítězové: 

Nejlepší píseň - BTS: Dynamit  

Nejlepší video – DJ Khaled: Popstar  

Nejlepší spolupráce - Karol G, Nicki Minaj: Tusa 

Nejlepší umělec - Lady Gaga 

Nejlepší skupina – BTS 

Nejlepší novinka – Doja Cat 

Nejlepší pop – Little Mix  

Nejlepší elektronika – David Guetta  

Nejlepší rock – Coldplay 

Nejlepší alternativa – Hayley Williams  

Nejlepší hip-hop – Cardi B 

Nejlepší latina – Karol G  

Nejlepší virtuální live – BTS 

Nejlepší push – Yungblud 

Největší fanoušci - BTS 

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze