Top hledané
Výsledky (0)
Jaké barvy lichotí tmavší pleti?

Černé oblečení na Afroameričankách? Zdánlivě neslučitelná kombinace může fungovat

Kateřina Ostrejšová
13. září 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Rihanna ve žlutých šatech

„Pokud je žena špatně oblečená, všimnete si jejích šatů. Pokud je oblečená skvěle, všimnete si jí,“ to jsou slova módní návrhářky Coco Chanel, s nimiž musíme jenom souhlasit. Oblečení je v každém případě klíčem k úspěchu, ať už vyrazíme kamkoliv. Ještě důležitějším klíčem je ovšem zvolit tu správnou barvu. A i přesto, že se to může zdát jako maličkost, někdy je to pěkný oříšek. Každému typu pleti sluší něco jiného. Barevná typologie věří na to, že když poznáme svůj typ, budeme mít v šatníku pouze takové barvy, které se dají dobře kombinovat a budou nám příjemně lichotit.  

Jakou barvu pro tmavou pleť?  

Otevřít v galerii (8)
Beyoncé ve žlutých šatech
Beyoncé ve žlutých šatech Zdroj: Profimedia

Říká se, že žlutá barva nikomu moc nelichotí. To ale rozhodně neplatí o Afroameričankách! Žlutá totiž dokonale zvýrazní jejich pleť a svým tónem dokáže schovat ledacos. Když například Beyoncé vystoupila v odvážných žlutých šatech vietnamského návrháře Nguyena Conga Triho na evropské premiéře Lvího Krále v roce 2019, její outfit prakticky strhal celý internet. Vypadala jako řecká bohyně slunce!  

Otevřít v galerii (8)
Rihanna ve žlutých šatech
Rihanna ve žlutých šatech Zdroj: Profimedia

Stejně tak vypadala i Rihanna na červeném koberci během Met Gala. Své šaty olemovala kožešinou od Guo Pei a byla nepřehlédnutelná. Čokoládová pleť a žluté šaty prostě fungují!  

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Nepřehlédnutelná kombinéza Naomi Campbell  

Otevřít v galerii (8)
Naomi Campbell v červeném overalu
Naomi Campbell v červeném overalu Zdroj: Profimedia

Červená je jedna z barev, která nezklame nikoho. Ani Evropanky, ani Afroameričanky. Rukavičku do ringu tomu hodila i Naomi Campbell, když do ulic New Yorku vytáhla křiklavý kožený overal. S kozačkami značky Bottega Veneta vypadala jako by se chystala na závodní dráhu. Na porážku svých soupeřů by snad ani nemusela řídit.  

“Červená bude v módě aktuální ještě hodně dlouho. Je to sice spíš podzimní a zimní barva, zato nikdy nezklame,” 

říká módní návrhářka Klára Nademlýnská.  

Že černá sluší pouze běloškám?  

Otevřít v galerii (8)
Adut Akech
Adut AkechZdroj: Profimedia

Tak tohle je snad největší mýtus, který jsem kdy slyšela. Zřejmě tmavší pleť automaticky vybízí k tomu, myslet si, že černá barva je špatná a v šatníku byste ji mít rozhodně neměly. Samozřejmě je o dost těžší kombinovat ji. S tmavší pletí se dá v černém oblečení snadno ztratit a zaniknout. Pokud se ale dámy s tmavší pletí nezahalí do tmavé bravy od hlavy až k patě, bude to fungovat! Ideálně doplnit o nějaké světlé barvy, stejně jako třeba modelka Adut Akech. Celočerný outfit “rozbila” bílým peřím na halence.  

“Nemyslím si, že by ženám s tmavší pletí neslušela černá barva. I ženy s teplým podtónem pleti mohou černou nosit, pokud v ní nejsou zahalené od hlavy až po paty. Trik spočívá v tom obléknout černou co nejdál od obličeje nebo zvolit výrazné šperky a doplňky,” 

říká pro LP-Life stylistka Petra Matějíčková. 

Je o bělošky na mole větší zájem?  

Otevřít v galerii (8)
Miss Universe Andrea Meza
Miss Universe Andrea MezaZdroj: Profimedia

Naštěstí se ideál krásy žene kupředu i s dnešní dobou. A už dávno to není pouze o mírách 90-60-90. A i přesto, že by se mohlo zdát, že u nás dostávají přednost modelky světlé pleti, tak tomu úplně není. Samozřejmě jich je víc a vidíme je mnohem častěji, je to však způsobené evropským trhem. Tím, že žijeme v Evropě, máme zkreslené vnímání o tom, jak to funguje ve zbytku světa.  

Poslední vítězky světových soutěží jsou tomu příkladem. Miss World je Afroameričanka, Miss Universe je z Mexika, před ní byla Afričanka. Aktuální Miss Supernational je Asiatka. Ještě stále si myslíte, že světu vládnou bělošky? 

Otevřít v galerii (8)
Winnie Harlow
Winnie HarlowZdroj: Profimedia

“Otázka rasismu je stále aktuální, nicméně ne v modelingovém průmyslu. Naopak, tam je velmi žádoucí se odlišovat, jsou vyzdviženy individuality. Například světově známá top modelka Winnie Harlow s poruchou pigmentu se stala právě díky své odlišnosti velice známou a populární. V Česku ale žije velmi málo žen s tmavou pletí, proto je u nás téměř nevidíme. Náš trh je tak malý a je zde málo práce pro modelky, že sem ani nejezdí pracovně kvůli modelingu ženy z jiných států,” 

říká pro LP-Life Taťána Makarenko, ředitelka Miss Czech Republic. Pokud bychom se ovšem podívali na přehlídková mola světových návrhářů, ženy s tmavou pletí se vyrovnají běloškám.  

Otevřít v galerii (8)
To, že černá barva nejde k tmavé pleti, je naprostý nesmysl
To, že černá barva nejde k tmavé pleti, je naprostý nesmyslZdroj: Profimedia

Žijeme opravdu v přívětivé době, kde je etnická otázka, minimálně v modelingovém průmyslu, vyřešena. Věci, které by ještě před dvaceti lety byly nemožné, jsou dnes na denním pořádku. A toho bychom si měli užívat, a to nejenom v módě!  

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze