Top hledané
Výsledky (0)
Podívejte se na ty nejbláznivější modely z festivalu v Cannes!

Červený koberec z Cannes se změnil v setkání Disney postaviček bez špetky vkusu

Denisa Zajíčková
16. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
77. ročník festivalu v Cannes přinesl opravdu pozoruhodné modely

Jen občas se stane, že by se na červeném koberci sešlo tolik bizarních modelů, u kterých má člověk chuť převázat si oči páskou a utéct zběsilým krokem tak, jako brala herečka Hilary Duff roha ve filmu Italské prázdniny z pódia plných hvězd. Někdy ale méně znamená přeci jen více - a tady to platí dvojnásob. Možná měla stát módní policie hned u břehu Azurového pobřeží, aby to vyřešila na místě. Byla by to totiž ta lepší varianta.

Tolik barev - to je první, co vás napadne! Jako by Disney pořádal sraz dávných hvězd a angažoval je u pokladny svého slavného Disneylandu. Některá zahraniční média tuhle "přehlídku" nazývala halucinací - a dobře věděla proč. Smysl tu zkrátka nedávalo vůbec nic. 

Cílem bylo šokovat 

Filmový festival v Cannes je jednou z nejdůležitějších událostí i v oblasti módy. Není divu, že se snaží módní návrháři i celebrity zaujmout tím, co na červený koberec vynesou. A není to vůbec jednoduché. Šatů se zde objeví tolik, že snadno upadnou v zapomnění. A tak zbývá jediné - šokovat. A to se některým letos opravdu povedlo! 

Červený koberec na takových událostech je zkrátka boj o pozornost. A někteří bojovali opravdu statečně! Komu se to tentokrát povedlo? Na ty, kterým ne, se podívejte do galerie!

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Naomi Campbell

Jeden ze svých ikonických luxusních modelů z dílny Chanel oživila na červeném koberci modelka Naomi Campbell, ktrerá vypadala naprosto fantasticky! Ukázala možná o něco více než se očekávalo, ale postavu na to má - tak proč si nevyhodit z kopýtka. Průsvitné pruhy prozradily, že má pořád perfektní postavu, perlová ramínka pak byly příjemným detailem. Vše doplnila černými lodičkami, prošívanou kabelkou Chanel a výraznými náušnicemi. 

Sympatické bylo, že vlasy nechala jen tak splývat po ramenou a make-up se skládal jen z růžové tvářenky a hnědé tužky na rty. Přirozený vzhled téhle krásce sedne nejvíc!

Otevřít v galerii (2)
Naomi Campbell ukázala opravdu dost!
Naomi Campbell ukázala opravdu dost!Zdroj: Profimedia

Anya Taylor-Joy

Herečka Anya Taylor-Joy se zahalila do luxusních korzetových šatů značky Dior - a vypadala skvěle! Nechyběly šperky od Tiffanyho, ve kterých vyrazila na premiéru filmu "Furiosa: A Max Max Saga".

Tohle byly vážně jedny z nejkrásnějších šatů, které se na červeném koberci vůbec objevily. Anya totiž nepodcenila výběr barvy a všechno to dohromady perfektně ladilo.

Otevřít v galerii (2)
Anya Taylor-Joy vypadala skvěle
Anya Taylor-Joy vypadala skvěleZdroj: Profimedia

Law Roach

Americký stylisty Law Roach dorazil na červený koberec od hlavy až k patě v Chanelu. Módní nadšenci ví, že ho pojí přátelství i pracovní pouto například se Zendayou, a v jednom z podcastů nedávno tvrdil, že ta nebude nikdy nosit na veřejnosti "velkou čtyřku" - značku Saint Laurent, Chanel, Gucci a DiorA to proto, že Zendayu odmítli obléknout v začátcích její kariéry. Jak se zdá, pro něj to neplatí. On si luxusní Chanel zřejmě užije rád!

Mimochodem, i Valentina vynesla Zendaya až ve chvíli, kdy měla smlouvu. Není to nic zvláštního, módní domy platí obrovské částky, aby ti nejslavnější vyšli právě v jejich modelu na akce, kde je to fotograf vedle fotografa. Roach oblékal Zendayu i na letošní Met Gala, kdy dorazila nejdřív ve vlastních šatech Maison Margiela od Johna Galliana, podruhé se objevila v róbě Givenchy - také od Galliana. 

Festival v Cannes patří mezi ty nejprestižnější vůbec

Festival de Cannes je jedním z nejprestižnějších a nejznámějších filmových festivalů na světě. Každý rok se koná ve francouzském městě Cannes na Azurovém pobřeží. Od svého založení v roce 1946 se stal významnou událostí, která přitahuje filmové profesionály a nadšence z celého světa. A neméně důležitou událostí je pro módní průmysl. Umíte si představit lepší reklamu?

Založen byl jako reakce na politické zákulisí Benátského filmového festivalu. První ročník měl být uspořádán v roce 1939, ale kvůli vypuknutí druhé světové války byl odložen. Na svou slávu si tak tahle událost musela ještě chvíli počkat. Od prvního ročníku se ale  Cannes stalo synonymem pro špičkovou filmovou tvorbu a mezinárodní filmovou kulturu.

Festival v Cannes má přitom významný dopad nejen na filmový průmysl, ale také na místní ekonomiku. Přivádí do města tisíce návštěvníků, což podporuje místní hotely, restaurace a další podniky. Navíc festival často slouží jako místo, kde se uzavírají důležité obchodní dohody a kde se objevují nové talenty.

Během let se tak stal nejen oslavou filmového umění, ale také důležitou událostí pro mezinárodní filmovou komunitu. Každý rok přináší nové objevy, podporuje inovace v kinematografii a poskytuje prostor pro diskuzi o důležitých kulturních a sociálních tématech. Pro filmové nadšence je to událost, kterou si nesmí nechat ujít, a pro filmaře je to prestižní příležitost ukázat svůj talent světu.

Zdroj: redakce, vogue.com, elle.com, festival-cannes.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze