Top hledané
Výsledky (0)
CES 2019 přichází s novými technickými „hračkami“, s nimiž prozkoumáte neznámé hloubky oceánu. Letošní veletrh v Las Vegas ovládla myšlenka, že naše budoucnost tkví ve vodě. Jste stejného názoru?

Budoucnost je pod vodou! Vodní dron a skútr jsou novinky CES 2019

Mgr. Jana Höger
10. ledna 2019
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Ano v oceánu je život. Bez vody se zkrátka neobejdeme. Je pravděpodobné, že se bude svět techniky ubírat novým směrem. Představujeme vám horké kandidáty na nejzajímavější technické počiny spojené s vodním světem. Stojí za nimi čínská společnosti Geneinno založená v roce 2013.

Trident skútr: váš nový přítel pod vodou. Slibuje, že budete plavat jako delfín či mořská panna.

Luxusní skútr Trident je navržen tak, aby vás potopil až do maximální hloubky 50 m. Je jen na vás, jaká kouzla s ním vytvoříte. Dopomohou vám k tomu dvojité vrtule produkující až 12 kg tahu. Skútr umožňuje uživatelům volbu mezi dvěma nastavenými rychlostmi 3,6 a 7 km/h (2,2 a 4,3 mph) pomocí ovládací spouště. Skvělou zprávou je jeho výdrž: lithiové baterie 24 V / 6000 mAh vám zaručí hodinu zábavy a dobijí se 1,5 hodiny. K dispozici je také montážní bod nacházející se na spodní straně skútru, kam můžete umístit svou GoPro kameru.

Natáčejte svá luxusní videa, jak je libo. Cenová hladina je nastavena na 499 dolarů v přepočtu 13.000 Kč.

Titan jako nejhlubší podvodní dron

S luxusním dronem Titanem, který dominuje potápěčským dosahem až 150 m a 4k UHD kamerou 30 snímků za sekundu, budou vaše vzdálené průzkumy pod vodou snadné a přístupné. Nevěříte? Dron obsahuje vestavěnou kameru vybavenou širokoúhlým objektivem o úhlopříčce 160° s možností vytvářet filmová videa 4K a velkolepé 8MP fotky v bohatých detailech a barvách. Titan se chlubí hlavně tím, že má jako první na světě robotické rameno s mechanickými kleštěmi, které slouží k uchopení vašeho podvodního nálezu. Celé zařízení se ovládá přes váš smartphone za pomocí aplikace GeneROV.

Výkonné LED diody na každé straně fotoaparátu osvětlují nejtemnější hloubku oceánu. Cena zatím není stanovena.

Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1
Pronájem historické vily na Kampě, Praha 1, Praha 1

CES v roce 2019

CES obecně je největší a nejvlivnější technologická událost na světě, na které se doslova a do písmene celý technologický ekosystém točí kolem podnikání, IT technologií, spouštění nových produktů, budování značek, ale i řešení nejnaléhavějších výzev společností. CES 2019 vystavuje zbrusu nové a rozšířené luxusní exponáty od více než 4500 vystavujících společností a pořádá 250 konferenčních zasedání s 1100 řečníky.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze