Top hledané
Výsledky (0)
Máme za sebou luxusní 51. ročník veletrhu CES v Las Vegas v oblasti spotřební elektroniky a IT. Konal se od 9. do 12. ledna a jeho plocha dosazovala neskutečných okolo 250 tisíc metrů čtverečních. Vystavovalo na něm téměř 4000 firem z více než 150 zemí světa.

Novinky z CES 2018 - souboj virtuálních realit, 5G či vodní dron!

Mgr. Jana Höger
18. ledna 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Las Vegas, CES 2018

Široké, a přesto stále se rozrůstající pole působnosti

Veletrh svým zaměřením prostupuje všemi možnými oblastmi, počínaje světem automobilů, telekomunikací, zdravotnictví, sportem, zdraví i wellness a dalšími obory. Mezi nejvýznamnější trendy letošního CES patřil vedle umělé inteligence také alternativní pohon automobilů, sítě 5G, technologie pro chytrá města, propojení technologií a zdravotní péče.

Dovádění vodního luxusního dronu PowerDolphin. Chtěli byste takového pomocníka?

Luxusní vodní dron PowerDolphin dokáže plout rychlostí až 5 m/s, zatím však nedokáže „ v rychlostním závodě“ porazit žraloka. Poradí si však jako přepravce návnady na určené místo. Umí ryby vyhledat až do hloubky 40 m. Dron se dokáže pohybovat zcela autonomně díky GPS a neustále aktualizované poloze vůči pilotovi. Dosah robotického delfína je kolem jednoho kilometru. Integrovaná kamera pořizuje 4K záznam a v rozlišení 1080p umožňuje i živé streamování obrazu. PowerDolphin se bude prodávat za 799 dolarů.

Žijeme ve „smart“ době? Chytré domácnosti se stávají přirozenou součástí našich životů

Pozornost se upíná k luxusním systémům Alexa od Amazonu a Google Asistent, umožňující hlasové ovládání stále většího počtu zařízení v chytré domácnosti. Co se letos oba systémy naučily? Jsou schopné ovládat kuchyňské spotřebiče. Máme se bát?

Byt na prodej na Praze 2 - 29 m²
Byt na prodej na Praze 2 - 29 m², Praha 2

Je to zhruba 5 let od zahájení prodeje televizorů s rozlišením 4K. Televizory budou mít v roce 2018 mnohem častěji integrovanou umělou inteligenci. LG oznámilo propojení s Google Asistentem, Samsung plánuje do nových televizorů začlenit vlastní umělou inteligenci Bixby.

5G jakožto vyšší přenosová rychlost? 

Co nám zajistí? Tyto vlastnosti by nám měly umožnit připojení řádově většího počtu zařízení, zejména v oblasti průmyslu a veřejné správy, zvláště v oblasti „chytrých měst“, automobilového průmyslu či zdravotní péče. Standard 5G, by měl nejprve doplnit a posléze nahradit LTE.

Jak je na tom česká divize?

Své nápady a produkty v podobě startaupů v Las Vegas také představují i české firmy. Například společnost Sense Rena vyvinula luxusní systém virtuální reality pro zkvalitnění tréninků týmových sportů, hokeje či basketbalu.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
CES, Las Vegas
Las Vegas
Call 866-233-7968