Top hledané
Výsledky (0)
České hry stále více pronikají do světa a sklízí úspěchy.

Češi dobývají svět videoher! Beat Saber: nejlepší VR hra roku 2018!

Redakční tým
22. února 2019
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Česká hra Beat Saber získala ocenění za nejlepší VR hru roku v kategorii „Immersive Reality Game of the Year“ na D.I.C.E. Awards (Design, Innovate, Communicate, Entertain), jenž se konalo 13. února v Las Vegas. Luxusní hra se stala mimo jiné také nejstahovanějším VR titulem na konzoli PS4, což se jí podařilo za pouhých 10 dní. Jen za první týden se prodalo neuvěřitelných 53 tisíc kopií a hra vydělala přes 7 miliónů dolarů!

Beat Saber je hra pro virtuální realitu, v níž uživatel v rytmu taneční hudby seká světelnými meči do kostek, které se blíží k hráči. Občas je to náročný úkol, bolí vás z toho ruce, ale efekt a potěšení z hry je velkolepý. Stojí za ní československé trio studia Beat Games: Vladimír Hrinčár, Ján Ilavský a Jaroslav Beck, který tvoří hudbu pro Blizzard, EA nebo Disney.

Jinou veleúspěšnou hrou je Kingdom Come 

Další luxusní česká hra, jenž si získala řadu hráčských příznivců je Kingdom Come Deliverance. Byla vyvíjena společností Warhorse Studios a vyšla v roce 2018. Náklady na její vývoj byly astronomické: 750 milionů Kč! Studio prozradilo, že k 13. únoru 2019 se celkem na všech platformách PC, PS4 a Xbox One prodalo přes 2 milionů kusů.

Jedná se o realistické a historické RPG (role-playing game, hra na hrdiny) z pohledu první osoby. Děj se odehrává v českých zemích za vlády Václava IV. v 15. století.

Byt k pronámu Staré město 192m
Byt k pronámu Staré město 192m, Praha 1

Česká legenda s názvem Mafia

Mafia: The City of Lost Heaven je českým luxusním klenotem pocházejícím ze studia Illusion Softworks. Je spjata s dabéry Markem Vašutem, Petrem Rychlým či Dalimilem Klapkou. Tato akční PC hra viděná pohledem třetí osoby vyvinutá v roce 2002 poutá pozornost dodnes.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze