Top hledané
Výsledky (0)
Tanec je vášeň, ale také koníček. A konečně víme, na koho se můžeme těšit.

StarDance zná svou první pětici. Televize vsází na seriálové hvězdy i sportovce, kuchařka ale budí emoce

Michaela Hanelová
15. dubna 2024
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
StarDance složení ženy

Diváci se konečně dočkali a Česká televize odhalila první jména soutěžících letošní podzimní řady StarDance. Někteří možná budou překvapení, které známé osobnosti se v letošním ročníku objeví. Kromě hereček a zpěvaček nebude chybět také sportovkyně a známá kuchařka. 

 

Taneční soutěž, která si získala celosvětovou popularitu a je vysílána pod hlavičkou britské veřejnoprávní televize BBC, se na podzim znovu objeví v programu ČT1. Letošní ročník přivítá na parketu tři herečky, jednu sportovkyni a influencerku. O pozornost diváků se rozhodla zabojovat Marta Dancingerová, známá z televizního seriálu Kukačky, divadelní a filmová herečka Jana Paulová, Martina Ptáčková, která má na svém kontě osm titulů mistryně světa v bojových sportech, Chili Ta, která je kuchařkou a výraznou osobností na sociálních sítích, a Lucie Vondráčková, herečka a zpěvačka. 

„Česká televize se již téměř jednadvacet let řídí Kodexem, který odpovídá jejímu poslání poskytovat veřejnou službu ve formě přístupu k informacím, kultuře, vzdělání a zábavě pro všechny občany. Taneční show StarDance již po dvanácté potvrdila, že si zaslouží místo na veřejnoprávní televizi. Od svého zahájení v roce 2006 si soutěž udržuje vysoký standard v oblasti televizní zábavy a přitahuje statisíce diváků z různých věkových skupin. Od roku 2015 navíc přidává k své popularitě i významný charitativní rozměr. Třináctý ročník, který se koná letos, bude pokračovat v této tradici,“ prozradil generální ředitel České televize.

Zdroj z České televize nám potvrdil, že aktuální složení soutěžících je konečné a nepřepokládají výrazné změny. „Pětice soutěžících je odhalena a diváci se mají na co těšit. Další odhalení přijde brzy a jedno je jisté. Letošní ročník bude opravdu bohatý na známé osobnosti. Jedno je jasné a mezi dalšími se objeví i ti, které by nikdo nehádal.

Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m
Luxusní penthouse na Praze 1 - 226m, Praha 1

Marta Dancingerová

Divadelní a televizní herečka, absolventa DAMU. Upozornila na sebe rolí matky jednoho z vyměněných chlapců v seriálu České televize Kukačky. Objevuje se v představeních Činoherního klubu, Hudebního divadla Karlín, Divadla Palace a Švandova divadla. Vedle herectví se věnuje také psaní. Debutovala titulem Nesmělí a je autorkou dětské knihy Nikolas a tajemství Snozemě.

A proč přijala nabídku? Protože by si to vyčítala, kdyby odmítla nabídku života. „Přijala jsem tuto roli, protože bych si strašně vyčítala, kdybych to neudělala. Účast ve StarDance je takový můj malý sen. Takže rozhodnutí bylo rychlé a jasné. Věděla jsem hned, že do toho půjdu,“ prozradila ve svém rozhovoru herečka.

Jana Paulová

Činoherní i muzikálová herečka, absolventka DAMU. S Josefem Dvořákem účinkovala v legendární inscenaci S Pydlou v zádech. Zazářila v muzikálu Pěna dní či Někdo to rád horké. Více než pět set repríz má v Divadle Kalich komedie Bez předsudků, ve které je jejím jevištním partnerem Pavel Zedníček. V televizních či filmových rolích si ji diváci oblíbili například v seriálech Nemocnice na kraji města, Rozpaky kuchaře Svatopluka, Cirkus Humberto, v pohádce Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert, povídkovém snímku Malostranské humoresky nebo Dobrodružství pod postelí. Je autorkou knihy Jak běžet do kopce.

„Z pohledu těla to bude velká výzva. Budu v historii české soutěže nejstarší ženská účastnice – a to tělo samozřejmě podléhá času. Můj duch je sice mladý, ale tělo opravdu už ne. Právě proto, abych se vůbec ze zkušeben protančila do přímých přenosů, se už teď snažím poctivě cvičit, abych si posléze moc neubližovala,“ prozradila herečka Jana Paulová.

Otevřít v galerii (1)
Jana Paulová je nejvíce očekávanou tváří letošního ročníku.
Jana Paulová je nejvíce očekávanou tváří letošního ročníku.Zdroj: Česká televize/ se svolením

Martina Ptáčková

Osminásobná mistryně světa v bojových sportech, ke kterým ji přivedla osobní zkušenost se šikanou na základní škole. Je první Evropankou oceněnou černým pásem v bojové disciplíně hand to hand combat a také reprezentační trenérkou a vedoucí představitelkou tohoto sportu v ČR. S bratrem vedou výcviky pro vojáky NATO a další ozbrojené složky, společně založili a řídí charitativní projekt zaměřený proti šikaně a nazvali ho Šikana do klece. Je také členkou poradního týmu mladých prezidenta republiky Petra Pavla.

Do soutěže se rozhodla přihlásit kvůli novým zkušenostem a velkému zážitku. „Je to obrovská životní výzva. Přiznávám, nechodila jsem do tanečních a tanec mi vůbec nic neříká. StarDance budu brát jako svůj nejtěžší zápas v životě a tancování jako největšího soupeře. Uvědomila jsem si, že je super, že můžu stále dělat bojové sporty a další věci, které mě baví. A teď dokonce i tancovat. Chtěla bych se naučit tancovat. Je to určitě celé velký zážitek, společenská událost, na kterou se těším, ale ten tanec mě na tom láká nejvíce. Je to odlišný svět než ten, ve kterém normálně funguji. Většinou mě najdete někde v bahně, na trénincích a v propoceném kimonu. Teď budu v šatech a za princeznu,“ prozradila ve svém rozhovoru.

Chili Ta

Známá tvůrkyně kulinářského videoobsahu pro sociální sítě. V kuchyni kreativně kombinuje vietnamskou a mezinárodní kuchyni. Známá je ale také pro svůj břitký humor a vtipné skeče na kanále Knedl TV. Pořádá kurzy vaření, píše kuchařky, zpívá, skládá hudbu a hraje americký fotbal v týmu Prague Harpies. Zajímá se o mentální zdraví a biohacking. V současnosti spolupracuje s Akademií věd ČR a českými historiky, se kterými se snaží zábavným způsobem zpracovat edukační témata. Vyrůstala v Příbrami, vystudovala marketing.

„Tanec zbožňuji, ale musím se přiznat, že i přes prvotní obrovské nadšení jsem musela přemýšlet, jestli takový závazek opravdu zvládnu. Ale právě možná kvůli té kombinaci strachu a nadšení jsem se rozhodla do toho jít.Vzpomínám si, že když jsme z Vietnamu přijeli do České republiky a koukali jsme na soutěž v televizi, vždycky jsem obdivně vzhlížela k tanečníkům. Očekávám, že v soutěži budou opravdu náročné situace, které mě posunou a dají spoustu informací o tom, kdo jsem já, a zároveň zase o něco prohloubí vděčnost za lidi, které mám okolo sebe,“prozradila důvody, proč se do soutěže přihlásila.

Lucie Vondráčková

Po téměř desetileté pauze se herečka, dabérka a zpěvačka vrací na televizní obrazovky a divadelní prkna. Herectví vystudovala na pražské konzervatoři, má doktorát z Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. V divadle zazářila jako Julie, Morgana, Johanka z Arku, Desdemona, Aňa ve Višňovém sadu nebo Luisa v představení Štěstí. Hrála v divácky oblíbených filmech Snowboarďáci, Nejasná zpráva o konci světa či v pohádkách Malvína, Královský slib nebo Šmankote, babičko, čaruj! Je držitelkou ocenění Neviditelný herec, pětinásobnou vítězkou TýTý v kategorii zpěvačka a doma má osm Stříbrných slavíků.

„StarDance mi už jednou cestu zkřížila. Bylo to asi před patnácti lety. V té době jsem ale zkoušela v divadle a netroufla jsem si herectví a tanec zkombinovat. No strašpytel jsem byla. A pak mi to bylo samozřejmě trošku líto, takže děkuju za druhou šanci. Žádná bolest zad, nohy ještě v pořádku, žádná únava materiálu po dětech. A asi to bude všechno úplně jinak. Ale být součástí téhle krásné show je nesmírná čest a další neznámá cesta,“ prozradila Lucie Vondráčková.

Zdroje: redakce, autorský text, vlastní dotazování, Česká televize

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze