Top hledané
Výsledky (0)
Zpěvačka Victoria Vera Blyth zemřela v pouhých čtyřiceti letech. Podezřelým z vraždy zpěvačky je její manžel David Thomas Blyth, který následně spáchal sebevraždu. Co bude s jejich třemi dětmi?

Českem otřásla vražda zpěvačky Victorie: Co bude s jejími třemi dětmi, které všemu přihlížely

Tereza Brožová
18. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Zpěvačka Victoria Vera Blyth s manželem podnikatelem Davidem Thomasem Blythem

Český hudební svět se vzpamatovává z vraždy zpěvačky Victorie Very Blyth, interpretky vlastní verze hitu Hotel California, která zemřela v pouhých čtyřiceti letech. Nejen rodina, ale také fanoušci a kolegové jsou ze smrti umělkyně, které se říkalo Victoria Velvet, v naprostém šoku. Podezřelým z vraždy zpěvačky je její manžel podnikatel David Thomas Blyth, který následně spáchal sebevraždu. A vše podle posledních důkazů nasvědčuje tomu, že právě on je za smrt své manželky zodpovědný. Všemu navíc musely přihlížet jejich tři děti, které měly být v době násilného trestného činu v domě. Jaký bude jejich další osud?

K hrůznému trestnému činu, jehož obětí je zpěvačka Victoria Vera Blyth, mělo dojít v úterý 11. června v rodinné vile v turecké Ankaře. V domě se našla dvě těla, z nichž jedno mělo patřit právě známé umělkyni a druhé jejímu manželovi. Jak potvrdilo probíhající vyšetřování, zemřela Blyth násilnou smrtí. Kriminalisté přitom z její smrti podezřívají jejího manžela skotského ropného byznysmena Davida Thomase Blytha, který měl následně spáchat sebevraždu.

Rodinné drama kvůli žárlivosti

Všechno prý mělo začít ostrou hádkou mezi oběma manželi poté, co si David prohlédl Victoriiny esemesky. Doma navíc podle tureckých médií nebyli sami. Celé situaci měly přihlížet i jejich tři děti, které byly tou dobou doma. Naštvaný David údajně ze žárlivosti zpěvačku zastřelil, a poté se rozhodl zbraň namířit proti sobě. Na místě tedy policisté našli rovnou dvě oběti. U obou manželů byla nařízena pitva. Nejstaršímu z dětí Davidovi je 14 let. Manželé mají ještě dceru Annabelle a nejmladšího teprve čtyřletého syna Zacharyho. O tom, že celé tragédii měly předcházet zprávy v telefonu, než se situace v domě slavné umělkyně vyhrotila, vyšetřovatelům prozradil právě jeden z potomků. Nyní se o zpěvaččiny potomky údajně starají příbuzní z Česka.

Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha
Prodej luxusního mezonetu 4 + 1, Praha, Praha 5

Krizi nic nepředpovídalo

Zpěvačka, která se proslavila vlastní verzí písně Hotel California, byla česko – namibijského původu a narodila se v jižní Africe v Kapském městě v roce 1983. Do Česka se se svým českým tatínkem a maminkou Namibijkou přestěhovala až v roce 1998. Později žila v Praze, až dokud se neseznámila se svým manželem podnikatelem Davidem Thomasem Blythem, který vlastnil ropnou společnost. Dvojice měla svatbu v roce 2014. Od té doby se jim narodily celkem tři děti.

Když David Blyth v roce 2019 získal práci v Turecku, musel se přestěhovat. Victoria zůstala ještě nějakou dobu v Praze a za manželem jezdila pouze na návštěvu. To se změnilo, až když byl na cestě jejich třetí potomek Zachary, který se narodil v roce 2020. Ještě před porodem se známá zpěvačka rozhodla za Davidem přestěhovat do rodinné luxusní vily v rezidenční čtvrti v Ankaře. Nic nenapovídalo tomu, že by vztah procházel krizí. Victoria se v Turecku navíc věnovala také organizaci sportovních, kulturních a společenských akcí. V hlavním městě Turecka se zpěvačka podílela na konání půlmaratonu. Podle přátel byla totiž zároveň velmi zapálenou běžkyní.

Zdrcené reakce přátel a rodiny

Zdrcení jsou z odchodu nadějné mladé zpěvačky nejen její nejbližší příbuzní, ale také přátelé. O Victoriině skonu informovala nejen rodina a přátelé, ale také turecká média a české ministerstvo zahraničí.

V této těžké době bychom rádi požádali o soukromí rodiny. Ztráta blízkých je nesmírně bolestivá, přičemž celá rodina potřebuje čas na zpracování tohoto neštěstí a zjištění všech nezbytných záležitostí, které s těmito okamžiky souvisí,“ vyjádřili se podle Blesku nejbližší členové Victoriiny rodiny přes právního zástupce Davida Němečka.

Pro nás neexistuje žádné loučení. Ať jsi kdekoli, vždy budeš v mém srdci,“ zveřejnila zdrcená kamarádka zpěvačky Meltem Banko na svém Instagramu.

Můžeme potvrdit, že v Turecku zemřela násilnou smrtí česká občanka. Náš zastupitelský úřad je v kontaktu s rodinou a poskytuje konzulární asistenci. S ohledem na pozůstalé nebudeme poskytovat další informace,“ zní podle Blesku prohlášení tiskového mluvčího ministerstva zahraničí Davida Drakea.

Zdroje: novinky.cz, blesk.cz, irozhlas.cz, denik.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze