Top hledané
Výsledky (0)
Nejsledovanější influencerky v Česku, které dobyly Instagram.

České královny Instagramu: Drzá blondýna, popálená kráska i bývalá youtuberka bojující s anorexií

Šárka Peková
17. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
6 minut
Speciální rubrika
Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková

Instagram je světově nejoblíbenější platforma pro influencery, a to samé platí i pro Česko. V tomto článku se konkrétně zaměříme na české "instaženy", které u nás patří mezi ty nejsledovanější a zároveň se jejich jméno skloňuje v českých médiích. Jsou osobité tím, že mají nejen zajímavý obsah a velký počet fanoušků, ale zároveň v tom umí chodit, takže si skrz sociální sítě dokážou přijít na pohádkové peníze, které by si většina lidí vydělala za mnohonásobně delší dobu. Nebudeme vás dál napínat. Tohle jsou ony, královny českého Instagramu!

Anna Šulcová alias @anasulcova (850 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Anna Šulcová alias Anna Sulc
Anna Šulcová alias Anna SulcZdroj: Archiv Anny Šulcové

Anna Šulcová patří mezi nejvlivnější influencerky, což dokazuje fakt, že je několikanásobnou držitelkou Czech Social Awards v kategorii zaměřené na inspiraci a vliv. Teprve jednadvacetiletá rodačka z Prahy, která ráda natáčí taneční videa a vlogy ze svých cest po světě, získala v roce 2017 titul videoblogerka roku a o rok později se umístila na prvním místě v anketě Nejlepší Instagram roku.

Anička sice sbírá jeden úspěch za druhým, podle svých slov ale neměla v dětství na růžích ustláno. Na základní škole se setkala se šikanou, nosila jiné oblečení a poslouchala jinou hudbu. Svou originalitou si však nakonec získala spoustu fanoušků, kteří ji dostali na vrchol influencerské scény. Mimo jiné se populární Češka proslavila také tím, že potkala svého oblíbence Shawna Mendese a natáčením jednoho seriálu si vydělala na setkání se zpěvákem Justinem Bieberem. Momentálně zásobuje své fanoušky na Instagramu, kde má 850 tisíc sledujících, tanečními a fashion videi. V poslední době také hodně pracuje na své postavě pravidelným cvičením.

Nikola Čechová alias @shopaholicnicol (793 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol
Nikola Čechová alias Shopaholic NicolZdroj: Archiv Nikoly Čechové

Nikola Čechová alias Shopaholic Nicol se primárně proslavila jako fashion youtuberka, její počet fanoušků na Instagramu, kde má téměř 800 tisíc, je ale daleko vyšší. Během devíti let své blogerské kariéry se vypracovala na jednu z nejvyhledávanějších a nejlépe placených influencerek. V současné době působí Nikola jako moderátorka televize Óčko a společně s Milanem Peroutkou moderuje pořad Snídaně s Novou. Volný čas tráví především s partnerem Jakubem Mahdalem a ráda cestuje. V roce 2017 také nazpívala svoji první píseň Ztracená a objevila se ve videoklipu hudebníka Pokáče.

Držitelka ocenění Blogerka roku i Czech Social Awards si svoji marketingovou image zakládá na pár dlouhodobě placených spolupracích, ale zároveň ráda podporuje charitu a projekty, za které si zaplatit nenechá. Bez nároku na honorář například navštívila dvě mise Člověka v tísní – Zambii, aby fanouškům ukázala chudobu v Africe a východní Ukrajinu, aby ukázala život kolem bojové fronty. V poslední době se jednatřicetiletá rodačka z pražské Letné zaměřila také na vylepšení své postavy skrze zdravou stravu a pravidelný pohyb. I v tomto směru dokáže veřejně pochválit různé lidi a společnosti, aniž by to byla oficiální spolupráce. 

Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem
Luxusní byt na prodej s terasou a výhledem, Praha 1

Barbora Ondráčková alias @fashioninmysoul (536 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Barbora Ondráčková
Barbora OndráčkováZdroj: Archiv Barbory Ondráčkové

Lifestylová blogerka a módní influencerka Barbora Ondráčková vlastní jeden z nejsledovanějších blogerských účtů v Česku. Na svém dokonale upraveném instaprofilu, na němž sdílí zážitky z cest i každodenní záběry, má již přes půl milionu odběratelů a jak sama přiznává, nad focením a úpravou fotky stráví čtyři až pět hodin. 

Po dobu několika let se čtyřiadvacetiletá blogerka, žijící v České republice a Německu, aktivně věnuje svému vlastnímu webu, kde se svými čtenáři sdílí vášeň k cestování, módě a životnímu stylu. Její cesty, které v době covidu vzbudily vlnu diskuze, vedly již do mnoha destinací a pravidelně navštěvuje také světové týdny módy. I díky tomu byl její web oceněn jako jeden z TOP 10 módních blogů v České republice. Mimo jiné se této úspěšné Češce podařilo spolupracovat s velkými značkami, jako je Cartier nebo Dior. Za selfie snů považuje selfie s Coco Chanel nebo Karlem Lagerfeldem, který ji dokonce sledoval na Instagramu.

Bé Hà Nguyen alias @beha_nguyen (510 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Bé Hà Nguyen
Bé Hà NguyenZdroj: Archivy Bé Hy Nguyen

Bé Hà Nguyen, známá také jako Míša, je jednou z nejznámějších českých influencerek. Ve svých vlozích Stylewithme se věnuje především módě, kosmetice a cestování, a to samé platí i pro její Instagram, kde má již přes 500 tisíc fanoušků. Dvacetiletá kráska s vietnamskými kořeny loni vydala se svou maminkou dokonce vietnamskou kuchařku, která vás naučí spoustu tradičních vietnamských receptů, a která je zároveň momentálně vyprodaná.

Samotná Bé Ha veřejně přiznala, že vždycky chtěla být blogerkou, ale když začínala, byl trh s blogy už dost přesycený. Proto si založila YouTube kanál, který v té době nezažíval takovou popularitu, a to se vietnamské krásce vyplatilo, protože tato platforma postupně přerostla celou blogosféru. Momentálně má na svém Youtube kanále sice 395 tisíc sledujících, na svém Instagramu se však může pyšnit cifrou 510 tisíc fanoušků! Jak sama ale tvrdí, baví se s lidmi podle sympatií, ne podle počtu sledujících. Lidé, kteří nefigurují na sociálních sítích, jsou pro ni často mnohem zajímavější.

Tereza Hodanová alias @terihodanova (445 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Tereza Hodanová alias Teri Blitzen se svým přítelem
Tereza Hodanová alias Teri Blitzen se svým přítelemZdroj: Archiv Terezy Hodanové

Bývalá česká youtuberka a vítězka Utuberingu Awards v ženské kategorii Nejpopulárnější youtuber Tereza Hodanová alias Teri Blitzen se momentálně věnuje především vlastnímu projektu Girls To Girls, který podporuje ženy a dívky v emancipaci. V minulosti se také proslavila svými vztahy s hercem Zdeňkem Piškulou a rapperem Johnym Machettou, se kterým nazpívala song Vánoční.

V srpnu 2019 Teri šokovala veřejnost přiznáním, že již deset let má problém s poruchou příjmu potravy. Dvacetiletá kráska sice pravidelně dostávala desítky komplimentů ohledně své postavy, sama ve svém těle ale šťastná nebyla. Největší oporou byl pro ni její přítel Jakub Strach známý jako NobodyListen, i přesto musela vyhledat odbornou pomoc. Kromě již zmíněného projektu se v současnosti věnuje zdravým produktům a zároveň studuje psychologii. A kolika fanoušky že se to Teri může na Instagramu pyšnit? 450 tisíci! 

Kristýna Třešňáková alias @tresnickova (459 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Kristýna Třešňáková alias Týnuš Třešničková
Kristýna Třešňáková alias Týnuš TřešničkováZdroj: Archiv Kristýny Třešňákové

Kristýna Třešňáková, známá jako Týnuš Třešničková, se na svých sociálních sítích věnuje hlavně kráse, módě a životnímu stylu. Aktuálně má na svém instagramovém profilu skoro 460 tisíc sledujících. Pětadvacetiletá rodačka z Liberce měla už před několika lety vysokou sledovanost, ale ta se jí zvýšila po tragické události na dovolené v Turecku, kde byla se svým tehdejším přítelem Viktorem Hajíčkem.

V září roku 2018 byla půvabná influencerka popálená v istanbulské steakové restauraci Nusr-Et, která patří vyhlášenému kuchaři Nusretovi Göckemu, vystupujícímu pod přezdívkou Salt Bae. Po této nešťastné události skončila v péči tureckých lékařů a utrpěla popáleniny 2. stupně zejména na obličeji a horní části těla. Týnuš strávila v nemocnici tři čtvrtě roku a až po několika měsících ukázala veřejnosti své popálené tělo. I přesto, že v ní nehoda zanechala fyzické a zajisté i psychické následky, momentálně je známá Češka šťastná po boku nového přítele a jizvy se už naučila hrdě vystavovat.

Aneta Chovanová alias @a.n.d.u.l.a (223 tis. fanoušků)

Otevřít v galerii (7)
Aneta Chovanová alias A.N.D.U.L.A
Aneta Chovanová alias A.N.D.U.L.AZdroj: Archiv Anety Chovanové

Aneta Chovanová, známá jako A.N.D.U.L.A, patří mezi známé tváře Instagramu a její popularita rapidně vzrostla v roce 2017, kdy na svůj profil začala vkládat zábavná videa. Na svém účtu, kde má již 223 tisíc fanoušků, se snaží být vždy sama sebou a svojí dokonalou vizáží, životním nadhledem a špetkou drzosti je inspirací pro spoustu žen. Svým sledujícím také s nadsázkou vypráví o každodenním životě a otevřeně mluví o tématech dnešní společnosti.

Devětadvacetiletá influencerka je nejen pověstná svou upřímností a smyslem pro humor, veselo má i ve svých vztazích. Za jeden rok se stihla provdat za Petra Mikšíčka, rozvést, otěhotnět a rozejít se s otcem svého syna Patrika, Františkem Doležalem, do kterého se bláznivě zamilovala a kvůli kterému opustila svého prvního manžela. Krátce poté, co odhalila světu své těhotenství, se však s Františkem rozešla, protože na něj praskla nevěra. Aneta však ukázala všem, že i svobodné matky můžou být soběstačné. Před několika dny šokovala své sledující, když oznámila velký návrat k záletníkovi a nevyloučila, že by mohl končit fiaskem.

Která ze zmíněných českých influencerek vás baví nejvíce?

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze