Top hledané
Výsledky (0)
26. ročník Českého lva, výročních cen České filmové a televizní akademie (ČFTA), proběhne v sobotu 23. března 2019 v luxusní Dvořákově síni pražského Rudolfina.

Českého lva bude 23. března 2019 moderovat herec Václav Kopta

Eva Ledecká
04. prosince 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Václav Kopta

Český lev je nejprestižnější česká filmová cena, která je udávána již od roku 1993, a to v několika kategoriích. Loňský rok byla moderátorkou Slovenka Adéla Banášová, letos se moderátorem stane známý český herec a muzikant Václav Kopta. Co k moderování prozradil?

„Nabídka zhostit se moderování mě samozřejmě velmi potěšila. Celý život mám rád české filmy a být jejich tvůrcům takto nablízku bude vzrušující. Zároveň to vnímám jako velkou výzvu, kterou je ostatně každý živý přenos, a u Českého lva to platí dvojnásob,“ říká Václav Kopta, který bude poprvé tuto soutěž moderovat.

A jak bude vypadat jeho příprava?

„Připravím se tak, abych po přenosu nemusel čekat, až všichni odejdou.“

Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6
Prodej luxusní vily se zahradou, Praha 6, Praha 6

Václav Kopta je od roku 1986 stálým členem divadla Semafor. Většina veřejnosti ho však zná jako mladého studenta z filmu Sněženky a machři, po kterém zmizel z filmové scény a objevil se na ní až po více než 20 letech ve filmu Sněženky a machři po 25 letech. Účinkuje v seriálu Ulice a dělal hudební doprovod k pořadu mr. GS.

Na předání cen a na to, jak si Václav Kopta poradí s moderováním takové slavnostní události, si budeme muset ještě pár měsíců počkat. 22. ledna 2019 proběhnou nominace a o filmech, které nakonec budou bojovat o luxusní sošky Českého lva, vás budeme informovat včas, abyste si mohli vybrat svého favorita!

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
ČFTA
Karlovo nám. 285/19 120 00 Praha Česká republika
+420 234 221 323