Top hledané
Výsledky (0)
Každý příspěvek se počítá. Podívejte se, kde můžete přispět, a pomoct tak lidem zasaženým zemětřesením.

Česko pomáhá Turecku a Sýrii, vybralo se už několik milionů. Kde můžete přispět i vy?

Barbora Večeřová
08. února 2023
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta
Zemětřesení už má tisíce obětí

Česko pomáhá zemím zasaženým zemětřesením. V prvních hodinách se na účtech humanitárních organizací sešly miliony korun na pomoc Turecku a Sýrii, zemím, které se nyní snaží vypořádat s ničivým zemětřesením s tisíci obětmi na životech. Jak můžete pomoct i vy? 

Člověk v tísni 

Jedna z nejznámějších humanitárních organizací Člověk v tísni vypsala veřejnou sbírku na pomoc postiženým oblastem. Kromě finanční pomoci plánuje nakoupit ty nejpotřebnější věci na místě, kde v úterý začala organizace vydávat teplá jídla pro ty, kteří opustili domov. Z vybraných peněz pak bude organizace poskytovat jednorázový příspěvek 120 dolarů na rodinu. Člověk v tísni momentálně nemá v plánu pořádat humanitární sbírky, nejlepší pomocí je podle slov ředitele společnosti Člověk v tísni právě finanční příspěvek, jak uvedl pro iRozhlas

Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5
Luxusní byt 3+kk s terasou na prodej, Praha 5, Praha 5

 

Charita ČR 

Sbírku uspořádala také Charita ČR. Kromě toho hned v pondělí uvolnila ze svého krizového fondu na pomoc zasaženým oblastem 300 tisíc korun. 

Číslo účtu sbírky: 55660022/0800 s variabilním symbolem 118

 

ADRA

Dárci mohou rovněž přispět pomocí organizace ADRA, která zřídila účet a bude distribuovat humanitární pomoc pro lidi bez domova. Bude se jednat zejména o potraviny, vodu, přikrývky a základní hygienické potřeby, jak uvedl vedoucí zahraničních projektů Zbyněk Wojkowski. Tato pomoc je koordinována přímo na místech. 

Číslo účtu sbírky: 66888866/0300 s variabilním symbolem 389

 

Červený kříž 

Záchranáři a humanitární pracovníci Tureckého a Syrského ČP pokračují ve vyprošťování a ošetřování raněných a jejich převozu do nemocnic. Desítkám tisíc lidí již poskytli nouzové přístřeší - stany, přikrývky a základní životní potřeby, včetně psychosociální pomoci. 

Číslo účtu sbírky: 333999/2700 s variabilním symbolem 2301

 

Zdroje: charita.cz, cervenykriz.eu, irozhlas.cz, zdravezpravy.cz 

 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze