Top hledané
Výsledky (0)
Herečka, fotografka, návrhářka, manželka a maminka, to je Andrea Kerestešová Růžičková. Andrea tráví s rodinou vánoční svátky plné lásky a pohody, a to i přes rozdílnost vyznání, chutí a národností.

Vánoce Andrey Růžičkové oscilují mezi ateismem a křesťanstvím. Dětem přiznávají, že kupují dárky oni

Veronika Poláková
08. prosince 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Herečka Andrea Růžičková rozená Kerestešová se narodila ve Vranově nad Topľou. Po střední škole se vrhla na pedagogiku a vystudovala Učitelství pro 1. stupeň. na univerzitě v Trnavě. Po studiích často účinkovala v reklamách a hudebních klipech. Svou první filmovou roli získala v Rafťácích, kde ztvárnila hlavní ženskou roli. Kvůli výraznému slovenskému přízvuku byla předabována. V legendárním a divácky úspěšném seriálu Vyprávěj hraje výraznou ženskou postavu jménem Eva. V roce 2016 se Andrea provdala za hudebníka a člena skupiny Republic of Two Mikoláše Růžičku. Mají spolu dva syny - Tobiáše a Jáchyma. Andrea Růžičková je také nadšenou fotografkou, věnuje se navrhování oděvů, je propagátorkou udržitelného životního stylu a žije spokojeným rodinným životem.

 
Andrea Růžičková s vlastní fotografií.
Andrea Růžičková v khaki šatech.
Andrea Růžičková

Na svém Instagramu se prezentuješ jako herečka bez herecké školy. Cítila jsi to někdy jako handicap?

To je zajímavá otázka. Ano, cítila jsem to jako handicap. Ale teď to vnímám jako výhodu. Protože mám svobodu a nemusím být jenom herečkou.

A máš nějaký dosud nesplněný herecký sen?

 „Chtěla bych si zahrát postavu, která vůbec nemluví,"

svěřila se LP-Life.cz Andrea Růžičková.

V čem tě můžeme aktuálně vidět?

Stále se vysílá Vyprávěj, tam jsem pořád. Ale teď nic netočím a ani vlastně nevím, jestli mi to chybí.

Nacházíme se na veletrhu s přírodní kosmetikou, proto bych se chtěla zeptat, podle čeho si vybíráš produkty a co nesmí chybět v tvé kosmetické taštičce. 

Mám přírodní věci, používám top značky, které znám a které mi sedí. Ale každý to má jinak. Já potřebuji tuhé a mastné produkty, protože mám hodně suchou a citlivou pleť. Vždy mám nějaký kvalitní krém, skvělou hydratační hydrolátovou vodu a super make-up, který vše zakryje, ale zároveň nedělá masku. A můj tip je výrazná rtěnka, protože ta dokáže zachránit opravdu všechno.

Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská
Pronájem luxusního bytu 5+1, Praha 1 Petrská, Praha 1

Tvou vášní je fotografování, máš za sebou i několik výstav. Chystá se nějaká další? 

 „Plánuji další výstavu. Teď totiž zkouším a zároveň se učím a novou speciální techniku - platinotypii. V Čechách ji dělá hrozně málo lidí. Je totiž dost nákladná na použité chemikálie a další věci s ní spojené. Fascinuje mě ale, že si takto můžu vyrobit fotografii doma. A ta fotografie je v podstatě věčná. Říká se, že přežije i atomovou válku. Vydrží dokud se nerozpadne papír a ten papír je ze stoprocentní bavlny. Hrozně mě to baví, protože je to opak toho rychlého a instantního světa, ve kterém žijeme. Je to vlastně taková alchymistická práce a moc mě to baví. Teď se tomu hodně věnuji,"

popisuje svou vášeň známá herečka.

Jsi spoluautorkou kolekce oblečení Naruby. Jak se z tebe stala návrhářka a jakým způsobem tvoříš?

To se stalo náhodou. Jedna lokální značka mě oslovila, abych pro ně vytvořila limitovanou edici. A já si řekla proč ne. Zrovna jsem byla na mateřské dovolené s Jáchymem a připadalo mi to jako zajímavá kreativní náplň. A už to funguje tři roky a hezky nám to klape.

 

Otevřít v galerii (1)
Andrea Růžičková ve vlastním modelu.
Andrea Růžičková ve vlastním modelu.Zdroj: Andrea Růžičková, se svolením Andrey Růžičkové

 

Blíží se nám Vánoce a s nimi spojený předvánoční shon. Jak vypadají Vánoce u Růžičkových? Pečete, vaříte, uklízíte... nebo si užíváte pohody?

U nás je to takový česko-slovenský a křesťanko-pohanský mix. Já jsem z křesťanské rodiny a dodržuji s tím spojené zvyky. Rodina ze strany manžela je naopak ateistická a já to samozřejmě akceptuji. Pro mě je důležité jakými jsou lidmi a oni jsou opravdu báječní. Takže naše Vánoce jsou plné lásky. Máme to takové mýrnyx týrnyx. Oni si přinesou kapra, protože toho já nedělám - nechci, aby měl někdo na Štědrý den nějakou újmu. K salátu připravuji smažený celer a ze Slovenska máme kyselici. A máme takový hezký zvyk, že si společně čteme evangelium a dávám všem na čelo křížek z medu jako symbol odpuštění.

Co kupuješ dětem k Vánocům? A věří na Ježíška?

Věří na Ježíška, ale zároveň ví, že si navzájem kupujeme dárky, protože se máme rádi. Nechci, aby žili v nějakém bláznivém omylu, a pak byli hrozně zklamaní. Proto se před nimi netajíme tím, že si dárky kupujeme. Ale zároveň se pod stromečkem vždy objeví nějaké dárky, o kterých nikdo neví odkud se vzaly. 

Co dárky od tvého manžela? Dokáže se ti trefit do vkusu?

Ano, dokáže. Trefuje se mi do vkusu, protože mě velice důvěrně zná. 

 

Zdroj: vlastní dotazování, greenbeautymarket.cz, csfd.cz

 

Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312
Prodej luxusní vily, Praha 6 - Nebušice – 312, Praha 6

Rychlá zpověď:

Máš raději film nebo divadlo?

Film.

Tvá oblíbená role?

Chtěla jsem říct žádná. Myslím si, že stojí za zmínku Viki z filmu Tajemství a smysl života. Ten bude mít brzy premiéru. Běžte na to.

Kdo je tvůj životní vzor?

Mám jich několik.

Jaký nejkrásnější dárek jsi v životě dostala?

Moje děti.

Tvoje blíbené vánoční cukroví?

Žádné. Nejím cukroví.

Ježíšek nebo Santa Klaus?

Ježíšek.

Tři oříšky pro Popelku nebo Mrazík?

Tři oříšky pro Popelku.

Čechy nebo Slovensko?

Československo.

Venkov nebo Praha?

Venkov.

Definuj štěstí.

Stav mysli. Harmonický stav mysli.

Femme fatale nebo hospodyňka?

Hospodyňka.

Co máš nejraději na svém muži?

Upřímnost.

Co jsi naposledy četla?

Mýtus normálnosti. Gabor Maté.

Na co by ses zeptala ty mě?

Po čem toužíš?
Po harmonii a štěstí.
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze