Top hledané
Výsledky (0)
Třicátý ročník Českého lva je za námi! Zeptali jsme se celebrit, komu sošku přály

Český lev je za námi. Komu přály sošku přítomné celebrity? A který film podle nich nejvíce ovlivnil myšlení lidstva?

Barbora Večeřová
05. března 2023
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty

Galavečer udílení sošek Českého lva je již minulostí. Kromě toho, že se zde oceňují ty nejlepší tuzemské filmy uplynulého rok, jde taky o přehlídku známých tváří. Těch jsme se zeptali na jejich favority a také na to, jaký film podle nich nejvíce ovlivnil společnost. Podívejte se, jak odpovídaly! 

Galavečer Českého lva je primárně oceňováním těch nejlepších filmů. Proto jsme se zeptali celebrit, pokud mají nějaké favority. Většina z nich sošku samozřejmě přála filmu, ve kterém si zahrály, našly se ale i takové hvězdy, které na galavečer dorazily nepřipraveny a žádný z nominovaných filmů neviděly. Jednou z nich byla třeba herečka Veronika Žilková, která si večer užila po boku svého syna Vincenta Navrátila. 

"Neviděla jsem ani jeden film, omlouvám se. Já totiž letos nehlasuju, jsem akademik, ale vzhledem k tomu, že jsem měla v soutěži film, který jsme točili se Štěpánem Kozubem, tak jsem nemohla hlasovat," 

přiznala se Veronika Žilková. 

Na červený koberec dorazil také zřejmě nejžhavější pár českého showbyznysu současnosti. Krásná Natálie Jirásková, dcera Ivy Kubelkové, dorazila po boku svého přítele Adama Mišíka, který zazářil v roli drogového dealera ve filmu Banger. Adama Sedláka natočený na iPhone. A komu by půvabná blondýnka sošku přála? Odpověď vás asi nepřekvapí. 

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy

"Já musím říct, že jsem všechny filmy neviděla, takže nemůžu soudit výkony herců, ale já bych to samozřejmě přála Adamovi, protože mi přijde, že si to zasloužil a odvedl skvělý výkon"

podpořila svého přítele mladá modelka. 

Na červeném koberci panovala dobrá nálada. Po několika ročnících se celý večer odehrával v klidnějším duchu - minulý rok se nesl ve stínu počátku invaze na Ukrajinu, předtím předávání narušila celosvětová pandemie koronaviru. S dobrou náladou na červený koberec dorazil také Jiří Macháček. 

"On je Lev, jo?"

odpovídal vesele před začátkem večera. A kdo podle něj získá sošku?

"Ti nejlepší, určitě,"

S odpovědí byla zdrženlivější také herečka Martha Issová. 

"Já netipuju, nejsem sázkař. Já tenhle večer beru jako oslavu filmu bez ohledu na to, kdo bude vítěz. V těchto těžkých dobách často myslím na to, že film je zrovna médium, které dostává poměrně slušně na frak. Takže to bweru opravdu jako oslavu. Sláva vítězům, čest poraženým," 

odpověděla diplomaticky herečka. 

 

Který film podle celebrit nejvíce ovlivnil lidstvo? 

A právě proto, že Český lev je oslavou filmů, zajímalo nás, který film má podle celebrit největší vliv - ať už na ně samotné, nebo na celou společnost. 

"Pro mě to byl třeba Život je krásný,"

zamýšlela se herečka Alena Doláková. 

"Já bych řekl, že Pianista,"

odpověděl Adam Mišík za souhlasného pokývání hlavy jeho přítelkyně Natálie. 

 

Zapomenout nemůžeme ani na současnou situaci 

Hvězdy si sice přišly užít bezstarostný večer, my jsme si ale nemohli pomoct a zeptali jsme se jich také na důležité otázky, na které nás velmi zajímala odpověď. Sledují současnou politickou situaci a dění ve světě? A jak jsou spokojené s výsledkem prezidentských voleb? 

"Určitě se zajímám o situaci na Ukrajině, jsem ráda, že máme prezidenta, kterého máme, viděla jsem, že je nějaké dlouhé jednání ve Sněmovně, takže sleduju to, ale ne tak do hloubky," 

Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha
Pronájem luxusního bytu, 3+kk, Praha, Praha 1

svěřila nám Alena Doláková. Nově zvoleného prezidenta si nemůže vynachválit ani Martha Issová. 

"Velice, velice. Já jsem to vnímala jako určitý mezník nebo takové referendum o demokracii a moc jsem si přála, aby to dopadlo dobře ve prospěch demokratického směřování naší země. A tak se i stalo, a mám z toho velkou radost,"

usmívala se Issová. 

Stejná otázka směřovala také na matematika a podnikatele Karla Janečka, který chtěl v letošních prezidentských volbách kandidovat. Nakonec nezískal dostatečný počet podpisů. 

"Nevím, jakou čekáte odpověď, ale víceméně v rámci možností a situace je to dobrá volba," 

odpověděl. 

Pro Adama Mišíka je sledování politiky a dění ve světě samozřejmostí. 

"Sleduju, myslím, že každý zodpovědný občan by měl sledovat,"

říká nadějný zpěvák a herec. 

Na otázku, pokud souvisí politika s Českým lvem, mají naše hvězdy jasný názor. 

"Myslím, že ne. To by bylo smutné. Kdyby politici mluvili ještě do filmu, to určitě ne," 

řekl legendární herec Bolek Polívka. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze