Top hledané
Výsledky (0)
První Český ples 2018 v Obecním domě

Český ples 2018: Gott, Vondráčková i Rottrová. Oslava českých ikon

Jana Fikotová
04. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Český ples

Neopakovatelná atmosféra v prostorách luxusního Obecního domu nabídla přítomným českou historii v rámci oslav 100 let od založení Československa. Na Český ples dorazila řada známých tváří v čele s Karlem Gottem, Helenou Vondráčkovou či Marií Rottrovou.

Šaty pro princezny

Kdo by nemiloval červený koberec, který vede přímo do nádherných prostor Obecního domu. Zde se v sobotu 3. února odehrál první Český ples. K luxusnímu večeru patří vybrané nápoje a gastronomické novinky, proto není divu, že šampaňské teklo proudem a vybrané jídlo prohýbalo stoly. 

„Jsem nadšená, kolik toho organizátoři stihli za necelý půl rok. Na první ročník klobouk dolů,“ pochválila ples módní designérka Blanka Matragi, která je na noblesu zvyklá ze zahraničí.

Její šaty nosí nejedna princezna.

Luxusní dekorace a splněný dress code

Nádhernou luxusní výzdobu obdivoval i módní návrhář Osmany Laffita, který je nejen přítelem Ivany Trumpové, ale i jejím dvorním návrhářem.

„Jsem rád, že jsem mohl na takovouto luxusní akci přijít. Moc mě to těší, že si organizátoři dali takovou práci s dekoracemi. Opravdu si toho cením,“ přiznal návrhář.

Ani další slavná návrhářka nešetřila komplimenty a radovala se, jak dámy i pánové splnili daný dress code.

„Sama jsem si ušila na tuto příležitost šaty. Moc se mi tu líbí,“ přiznala designérka Beata Rajská, která mimo oblečení začala navrhovat i boty.

Její nádherné květové šaty oblékla i tvář letošního plesu, Vicemiss ČR 2007 a Miss Elegance ČR 2007 Veronika Chmelířová, kterou na slavnostní událost doprovodili rodiče.

Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov
Pronájem luxusního bytu 3+kk, Praha 1, Josefov, Praha 1

Oslava 100 let od založení Československa

Večerem, který se nesl v historickém duchu Československa, provázel herec a moderátor Jiří Čenský. Hlavní hvězdou večera byl zpěvák Karel Gott, který zazpíval několik svých hitů. Vedle něj se na podiu objevila i operní zpěvačka Tereza Mátlová, zpěvačka Marie Rottrová či Helena Vondráčková. Na závěr zahrál orchestr Top Band Jana Smolíka se zpěvákem Pavlem Vítkem.

A na čem si hosté mohli pochutnat? Na stole se objevil tradiční český tatarák, kachní pršut, marinovaný losos, hovězí svíčková na smetaně, kuře na víně, mušle Sain Jaxques nebo mořské plody. 

Co ano a co ne?

Tradice dress codu BLACK TIE spadá do Británie 19. století, kde platilo, že na významné večerní společenské akce mají hosté oblékat šaty tmavých barev. V případě žen jde o večerní dlouhou toaletu, případně dlouhé decentní koktejlové šaty. Boty by měly být s uzavřenou špičkou a v ruce psaníčko. Krk by měl zdobit decentní šperk. Muži si mají obléknout smoking s bílou košilí a černým motýlkem. Boty jsou lakové, v kapse kapesníček a na košili manžetový knoflíček. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze