Cestování s Elodie Pollet: Vůně Korsiky sluší smyslným ženám

Kouzelný ostrov Korsika a tamní příroda se staly největší inspirací pro parfém Eutopia No.4, za kterým stojí Elodie Pollet.
14. října 2018
 
Hlavní stránka Nové články

Ellodie Pollet vyrábí luxusní parfémy s názvem EUTOPIA, ke kterým získává inspiraci cestováním po světě. Parfém nazvaný No.4 v sobě nese svěžest a smyslnost Itálie a především Korsiky.

Energické a elegantní, takové jsou ženy Středozemí.

„Obecně se tvrdí, že italské ženy jsou energické, smyslné a divoké. Já jsem však v této oblasti potkala spíše ženy velmi elegantní a takové, u kterých byl patrný silný ochranářský pud. Svou rodinu by bránily do posledního dechu. Což však rozhodně neznamená, že se z nich navečer nemohou stát božské divy. Parfém EUTOPIE No.4 nejvíce sluší právě takovým ženám, smyslným.“

Parfém Eutopie No.4 je inspirovaný pobřežím Středozemního moře. Je to především Korsika a pobřeží Itálie, místa, ve kterých Ellodie sice nežila, ale často  je navštěvovala. V paměti jí nejvíce utkvěly malé suché křoviny, které tu jsou všude kolem. 

Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m
Luxusní byt na prodej Praha 8 - 113m, Praha 8

Jaké vůně toto místo konkrétně charakterizují?

„Jsou to vůně, které můžete cítit v korsické makchii. Při procházkách jsem se tu setkávala s velkým množstvím různých druhů rostlin. Proto je v parfému Eutopie No. 4 obsažena například vůně cistů. Cist je keř, který má jednoduché listy a krásné pravidelné květy. Hojně rostou třeba na Kanárských ostrovech, ale také v Maroku nebo Alžírsku. Další charakteristickou vůní tohoto regionu jsou samozřejmě citrusy. V parfému No.4 však můžete cítit také bergamot, vanilku.“

Nebetyčná romantika italské Kampánie...

Elodie Pollet miluje romantiku a krásná místa, a proto si oblíbila Amalfitánské pobřeží v italské Kampánii. Téměř až do moře se na pobřeží svažují vysoké kopce, čímž dostává krajina dramatický ráz. Zároveň se však jedná o kouzelná místa plná romantiky.

„Oblast Amalfitana mě nadchla. Neznám snad romantičtější místa, než jaká můžete spatřit v malých vesničkách na pobřeží, jako je Amalfi, Positano, Ravello... A právě na Amalfitánském pobřeží jsem také zažila svůj nejintenzivnější zážitek při cestování do této oblasti. Bylo to v den, kdy zde měla moje přítelkyně svatbu. Celé to bylo pro mě jako překrásný sen...“

Luxury Prague Life

Sdílet / stát se fanouškem

Galerie (9)

View photo gallery

O autorovi

Miluji cestování a poznávání jiných světů. Zajímá mě kultura, design, knihy. Ráda objevuji nové věci a ještě raději o nich píšu. Předchozí práce v reklamní agentuře mi dala široký rozhled, který teď uplatňuji ve svém psaní.
Eva Ledecká
25 rue de Ponthieu
75008 Paris
France
contact@eutopieparfums.com
Husova 240/5
110 00 Praha 1 - Staré Město