Top hledané
Výsledky (0)
Na Letišti Václava Havla můžete potkat cizince z celého světa a dokonce i ze světa úplně jiného! Měli jsme tu čest hodit řeč s robotem Master Pepper.

Cestování s robotem: Master Pepper se zabydlel na pražském letišti!

Eva Ledecká
22. listopadu 2018
+ Přidat na Seznam.cz
1 minuta

Už je to skoro měsíc, co se robot Master Pepper, kterému dalo vzniknout Letiště Praha a společnost Mastercard, zabydluje na pražském letišti. A evidentně se mu tady líbí. Aby vám odpověděl, musíte na něj však mluvit anglicky, češtinu neumí, tu ovládá pouze prostřednictvím dotykového tabletu umístěného na svém hrudníku.

Master Pepper
Master Pepper
Master Pepper

K čemu je? Zatím hlavně pro zábavu.

Hlavní rolí Mastera Peppera je prozatím zábava, takže pokud budete zmateně běhat po letišti, nespoléhejte raději na to, že vám tento přítel z robotického světa příliš pomůže. Odkáže vás tak maximálně na nejbližší stánek s informacemi, ale k tomu vám zatančí a rád si s vámi vyfotí selfie.

Pro letiště jsou technologie velmi důležité. Svědčí o tom také fakt, že tu mají svou vlastní speciální laboratoř, ve které se tyto nové technologie vyvíjí. V případě robota hledalo letiště inspiraci u zahraničních sousedů a když viděli, jak pěkně roboti jinde fungují (jsou zábavným zpestřením pro cestující a dokáží jim pomoci), rozhodli se otestovat svého vlastního robota v Praze.

Až příště někam poletíte, můžete se s Masterem Pepperem seznámit osobně. Je vám k dispozici každý den od 7:00 do 22:00.

Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ
Luxusní vila 5+kk na pronájem, Praha západ, Okolí Prahy
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Letiště Václava Havla
K Letišti 6/1019, 160 08 Praha Česká republika
+420 220 111 888