Top hledané
Výsledky (0)
Ve světě módy patří ke špičkám, to jim ale nestačí.

Chanel a Prada myslí na zadní vrátka! Od módy k vínům a gastronomii

Martina Šmalclová
18. června 2020
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty

Chanel, Prada, Dolce & Gabbana, Gucci, Salvatore Ferragamo nebo Roberto Cavalli. Co tyto módní značky spojuje? Láska k vínům a gastronomii. Uhádnete, která z nich vlastní restauraci, útulnou pekárnu a kdo se rozhodl investovat do vinic? Nebudeme vás dlouho napínat. Tohle jsou zadní vrátka módních gigantů pro případ, že by je snad navrhování nových kolekcí omrzelo.

Chanel: První ročník je na světě

Značka Chanel se rozhodla investovat do jednoho z nejoblíbenějších nápojů světa – do vína. V říjnu loňského roku koupila vinařství Domaine de l’Ile Porquerolles na jihu Francie a nyní zahájila výrobu prvního ročníku. White 2019 se pyšní šťavnatou a zralou chutí bílého ovoce s nádechem eukalyptu, Rosé 2019 naopak potěší všechny milovníky plné chuti s nádechem exotického melounu a mlhavých tónů bílých květů.

Otevřít v galerii (14)
Zdroj: Chanel
Otevřít v galerii (14)
Zdroj: Chanel

Dolce & Gabbana: Dotek Sicílie

Vlastním vínem se pyšní také značka Dolce & Gabbana. Pokud byste se domnívali, že za jejich produkt utratíte tisíce korun, nenechte se mýlit. Ročník ROSA 2019 SICILIA DOC ROSATO, který vyniká elegantní vůní a minerálností, pořídíte za příjemných 650 korun.

Otevřít v galerii (14)
Zdroj: pinterest.pt
Otevřít v galerii (14)
Zdroj: world.dolcegabbana.com

Salvatore Ferragamo: Vinice s úchvatnou památkou

Pro nákup vinice se v minulosti rozhodl i Salvatore Ferragamo. Ten se stal výkonným ředitelem toskánské značky vín IL BORRO a koupil pozemek o úctyhodných 1700 hektarech, který mj. zahrnuje i středověkou toskánskou vesničku. 

Otevřít v galerii (14)
Zdroj: gucci.com
Otevřít v galerii (14)
Zdroj: gucci.com

Roberto Cavalli: Ze sklípku rovnou do sedla

Roberto Cavalli se pro změnu pyšní ekologickým zemědělstvím Tenuta Degli Dei v Itálii, kde kromě luxusních vinic najdete i chovné koně a úchvatné scenérie.  

Otevřít v galerii (14)
Zdroj: deglidei.it
Otevřít v galerii (14)
Zdroj: deglidei.it

Prada: Sladká tečka

Až příště zamíříte do Milána nebo do Londýna, určitě zajděte prozkoumat útulnou pekárnu a cukrárnu s duší Marchesi 1824, u které Prada Group koupila před několika lety většinový podíl. Podnik se pyšní bohatou historii a jak je z názvu patrné, existuje již od roku 1824. Toto unikátní místo s luxusním hráškovým interiérem a dobrotami, ze kterých se vám budou sbíhat sliny, nesmí ve vašem hledáčku chybět.

Gucci: Dobroty od michelinského šéfkuchaře

Větší sousto si ukousla značka Gucci, která se rozhodla pro provoz luxusní restaurace Osteria da Massimo Bottura ve Florencii. Ta nese název po italském michelinském šéfkuchaři Massimu Botturovi. Začátkem letošního roku pak Gucci otevřel svou vůbec první americkou pobočku, která se nachází v populárním Beverly Hills.

Byt na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 97m
Byt na pronájem - Praha 5 - Smíchov - 97m, Praha 5
Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze