Top hledané
Výsledky (0)
Barvou horoucí lásky je rudá. Barvou romantické zamilovanosti růžová. Chcete-li na Valentýna překvapit svou drahou polovičku, nalijte mu čistého francouzského růžového vína z Château d’Esclans.

Nejluxusnější růžová vína vznikají v Château d’Esclans

Eva Ledecká
08. února 2018
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Rosé on the beach

Růžová vína se získávají z červených hroznů, ale tím, že se slupky brzy odstraní, nevznikne sytá červená barva ani silná chuť. A tak se všeobecně tvrdí, že se do růžových vín nedostanou potřebné chutě a taniny, díky kterým vína získávají na kvalitě a jedinečnosti. Z toho vyplývá všeobecně rozšířený fakt, že se růžová vína zkrátka nemohou dostat mezi vybraná luxusní vína s vysokou kvalitou.

V samém srdci francouzské Provence se však rodí luxusní růžová vína, která kvalitní jsou a patří mezi nejdražší na světě. Pochází z luxusního vinného sklepa Château d’Esclans, jehož největší pýchou je exkluzivní Whispering Angel.

Vína z Château d’Esclans: jedny z těch nejdražších

Pán sklepa a zároveň mistr vinař Sacha Lichine, když vinici před několika lety zakládal, si jako svůj hlavní cíl vytyčil výrobu prvotřídních a luxusních růžových vín. Jeho vína můžete zakoupit za 15 ale také 80 eur. A tak se z růžových vín z Château d’Esclans staly jedny z nejdražších na světě. A o tom, že jsou kvalitní již není pochyb. Doménou růžovou vín je především jejich svěžest. Nicméně určitými procedurami, jako je třeba zraní v dubových sudech, jim může dát kvality červených vín.

Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha
Prodej bytu s balkónem, Karolíny Světlé Praha, Praha 1

Šetrný a pečlivý proces

Na vinicích, která patří k Château d’Esclans, se hrozny sbírají od úsvitu do poledne, aby se netrhaly v přílišném horku. Vkládají se do pouze 10 kilových nádob: hrozny, které jsou na dně se tak neponičí. Posléze se z nich vyberou jen ty nejlepší kusy. Hrozny potom projdou zchlazením na 7-8 °C a jemným lisem se 3x prolisují, čímž se získá prvotní šťáva. Poté se víno fermentuje a v laboratoři se kontrolují hodnoty do té doby, než jsou ideální a víno může jít zrát do sudů.

K vám se víno dostane v exkluzivní lahvi. Co sní uděláte, koho jí obdarujete, s kým ji vypijete, záleží jen na vás. My vám doporučujeme použít ji jako důležitou část romantického večera ve dvou.

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Château d’Esclans
83920 La Motte Francie
+33 (0) 494-604-040