Top hledané
Výsledky (0)
Jak vypadá sídlo za 175 milionů dolarů?

Chcete bydlet jako Jeff Bezos? Připravte si 175 milionů, čeká vás tenisový kurt i dokonalé soukromí

Denisa Zajíčková
05. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Jeff Bezos rozhodně nežije skromně

Zakladatel firmy Amazon rozhodně nežije skromně! Nedávno nechal Jeff Bezos nahlédnout veřejnosti do svého domu, který vlastní na rozlehlém pozemku. Překvapí vás, že se nejedná o žádných pár metrů? A dokonalé soukromí je zde zaručeno.

V bazénu je dost místa pro všechny
V domě je dostatek světla
V domě je několik teras
Tenisový kurt nechybí

¨Bohatství Jeffa Bezose patří k těm největším na světě. Není divu, že si dopřává i co se nemovitostí týče. Luxusní sídlo v Beverly Hills v Kalifornii má hodnotu neuvěřitelných 175 milionů dolarů! To je v přepočtu na českou měnu astronomických 39 7599 4987 Kč. Podle časopisu Forbes to byl právě Bezos, jehož mění přesáhlo v roce 2020 celých 200 miliard dolarů. V roce 2021 se dokonce podíval do vesmíru. 

Bezos nechal postavit soukromé tenisové kurty

Bazén si přál Bezos postavit na motivy krásného útesu, instaloval také basketbalové a tenisové kurty. Zdejší pozemky dříve vlastnil bývalý prezident Warner Bros Jack Warner. Najdete zde třípodlažní budovu, penzion, tělocvičnu, terasy, pergoly i dům pro ostrahu.

Kalifornské sídlo je jen jedním z mnoha, které má Bezos ve svém realitním portfoliu, které má hodnotu více jak 600 milionů dolarů. Cena 175 milionů dolarů je v této oblasti rekordní. Překonal ji jen Marc Andreessen, který v roce 2021 zaplatil 177 milionů dolarů za usedlost v Malibu.

Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –
Prodej nebytového prostoru, Praha Vršovice –, Praha 10

Pochází ze skromných poměrů

Jeho dětství přitom nenaznačovalo, že by byl předurčen k úspěchu. Pochází z farmářské rodiny a vše si musel vybudovat. Jako zakladatel a bývalý generální ředitel společnosti Amazon, Bezos nejenže inovoval způsob elektronického obchodování, ale také zahájil novou éru v oblasti vesmírného průzkumu prostřednictvím své společnosti Blue Origin. Není divu, že jeho příběh je pro mnohé fascinující.

Už od útlého věku projevoval zájem o vědu a technologie. Po absolvování střední školy v Miami získal Bezos stipendium na Princetonu, kde v roce 1986 úspěšně dokončil studium elektrotechniky a informatiky. Jeho akademické úspěchy a nadšení pro technologii byly předzvěstí jeho budoucích podnikatelských úspěchů. Dnes je inspirací pro podnikatele po celém světě. Po ukončení studia pracoval Bezos v několika technologických firmách, včetně startupu Fitel, kde se podílel na vývoji mezinárodních obchodních sítí. Následně nastoupil do Bankers Trust a poté do investiční firmy D. E. Shaw & Co., kde se stal jedním z nejmladších viceprezidentů. Snad právě zde začal přemýšlet o potenciálu internetu a možnostech online obchodování.

Otevřít v galerii (1)
Jeff Bezos má dokonalé soukromí
Jeff Bezos má dokonalé soukromíZdroj: Profimedia

Založení Amazonu změnilo svět

V roce 1994 se Bezos rozhodl opustit svou kariéru v investičním bankovnictví a založil Amazon.com. Firma začínala jako online knihkupectví v garáži jeho domu v Seattlu, ale Amazon se rychle rozrostl a začal nabízet širokou škálu produktů. Bezosova vize vytvořit prodejnu, kde koupíte vše - a jeho důraz na zákaznickou spokojenost - byly klíčovými faktory, které vedly k úspěchu společnosti. Pod vedením Bezose se Amazon stal jedním z největších a nejvlivnějších společností na světě. Bezos také investoval do dalších oblastí, jako je umělá inteligence Alexa a streamovací služby Amazon Prime Video.

V roce 2000 založil Bezos společnost Blue Origin, která se zaměřuje na vývoj technologií pro komerční lety do vesmíru. Cílem Blue Origin je snížit náklady na vesmírné cestování a otevřít vesmír pro širokou veřejnost. Bezosův zájem o vesmír je poháněn jeho vizí, že lidstvo by mělo expandovat za hranice Země, aby zajistilo svou dlouhodobou existenci.

Proč v Kalifornii žijí úspěšní podnikatelé?

Kalifornie, zejména oblasti jako Silicon Valley a Los Angeles, se stala magnetem pro úspěšné podnikatele z mnoha důvodů. Je například domovem Silicon Valley, jednoho z největších technologických center na světě. Sídlí zde řada předních technologických společností jako Apple, Google, Facebook, a mnoho start-upů. Kalifornie také přitahuje talentované odborníky z celého světa díky svým prestižním univerzitám, jako jsou Stanford a UC Berkeley. Tyto instituce produkují vysoce kvalifikované absolventy v oborech jako je informatika, inženýrství a byznys, kteří se pak připojují k technologickým a inovačním firmám v regionu.

I prostoru k odpočinku je tu více než dost. Kalifornie je známá svým příjemným klimatem. Většina státu má mírné počasí po celý rok, což umožňuje užívat si venkovní aktivity, jako je turistika, plážové sporty a zahradničení, téměř kdykoliv. Nabízí také různé typy přírodních scenérií – od nádherných pláží a pobřeží Tichého oceánu, přes úchvatné národní parky jako Yosemite a Sequoia, až po malebné vinice v Napa Valley. Bezos si tak místo pro své rozlehlé sídlo rozhodně nevybral náhodou. Prostoru, jak vymýšlet nové nápady, tu má více než dost. Nebo, že už by doma spíš odpočíval a hledal klid?

Zdroj: redakce, amazon.com, dailymail.co.uk

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze