Top hledané
Výsledky (0)
FIlm Sám doma se natáčel v roce 1990.

Chcete bydlet jako Kevin ze Sám doma? Slavný dům je na prodej, cena se za 13 let zdvojnásobila

Denisa Zajíčková
31. května 2024
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Chcete bydlet jako Kevin?

Za takřka astronomickou částku si můžete koupit dům, ve kterém se skrývá kus filmové historie. V roce 2021 se dům pronajímal prostřednictvím platformy Airbnb. Skrývá basketbalové hřiště i ikonické schodiště, které sjel malý Kevin na saních. Naposledy se prodával v roce 2011 a už tehdy měli realitní makléři obavu, zda je požadovaná částka vůbec reálná. Teď si ho můžete pořídit za více než dvojnásobek!

Kevina zná celý svět
Dům má hned několik ložnic
V kuchyni si uvaříte ty největší dobroty
Ikonické schodiště

Dům, ve kterém rodina McCallisterů zapomněla milovaného Kevina, je znovu na prodej. Vánoční klasika, bez které si už svátky snad nedovedeme představit, se tak může stát realitou jednoho z vás! Stačí zaplatit 5,25 milionů dolarů a schodiště můžete na saních sjíždět třeba každý den. A když vás to přestane bavit, čeká vás třeba vnitřní basketbalové hřiště.

Naposledy se dům prodával v roce 2011, to činila cena 2,4 milionů dolarů. Už tehdy se přitom mluvilo o tom, zda je vhodná doba nabízet na trhu tak drahý dům, a zda se prodá. Nyní je cena dvojnásobná. 

Před 13 lety ho prodávali John a Cynthia Abendshienovi, kteří ho v roce 1988 koupili za 875 tisíc dolarů.

Hurá do Winnetky!

Sídlo se nachází ve vesnici Winnetka v americkém státě Illinois, severně od Chicaga. Oblast je známá svým vysokým životním standardem a kvalitním vzdělávacím systémem, což sem láká zejména vyšší třídu - a také turisty. Byl to Kevin McCallister, který zdejší ulice proslavil a už více než 30 let se sem sjíždí fanoušci z celého světa. Zda to místním už vadí, to se můžeme jen domnívat.

Prodej pozemku 1200 m2, Praha
Prodej pozemku 1200 m2, Praha, Praha 5

Winnetka byla ale oficiálně založena už v roce 1869. Název vesnice pochází z domorodého jazyka a znamená "krásné místo", což je velmi příhodné, vzhledem k malebnému a klidnému prostředí, které vesnice nabízí. Během let se z malé osady vyvinula v prosperující a žádanou rezidenční lokalitu.

Žije zde asi 12 tisíc obyvatel a většina z nich patří do vyšší střední třídy. Mnoho z nich pracuje v Chicagu, které je snadno dostupné díky blízkosti hlavních dopravních cest. Sídlí tam velké firmy a není náhoda, že je Winnetka populární právě i díky tomu, kde leží. Vesnice si navzdory moderní době udržuje příjemnou atmosféru malého města, zatímco však nabízí výhody blízkosti velkoměsta. Zdejší školy patří mezi ty nejlepší v zemi. Napříkald New Trier High School, jedna z místních středních škol, je známá svým akademickým úspěchem a širokou nabídkou mimoškolních aktivit. Vynikající vzdělávací systém přitahuje rodiny, které hledají nejlepší vzdělání pro své děti a nebojí se za něj vynaložit potřebné finanční prostředky. 

Otevřít v galerii (1)
Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcí
Dům prošel rozsáhlou rekonstrukcíZdroj: Profimedia

Unikátní dům zná celý svět

Je jen málo nemovitostí na světě, které by byly slavné bez ohledu na to, kdo v nich žije. Zdejšímu domu se to povedlo. Je postaven v gregoriánském stylu a pochází z roku 1921. Má zhruba 400 metrů čtverečních a 14 místností. Celé západní křídlo zabírá apartmán o čtyřech pokojích s obývacím pokojem a krbem. Nechybí další pokoje s vlastní koupelnou, pracovna, veranda nebo honosná vstupní chodba.

Najdete ho na prestižní adrese 671 Lincoln Street nedaleko Michiganského jezera. Winnetka navíc patří dlouhodobě mezi nejlepší místa pro život v USA.

Kultovní film je vánoční klasikou

Film Sám doma (Home Alone) se stala klasikou a nedílnou součástí vánočních svátků pro miliony lidí po celém světě. Režisérem filmu je Chris Columbus a scénář napsal John Hughes. Hlavní roli Kevina McCallistera ztvárnil tehdy desetiletý Macaulay Culkin, jehož výkon ho katapultoval mezi dětské hvězdy Hollywoodu.

Děj filmu se odehrává v předvánočním období, kdy rodina McCallisterových plánuje dovolenou do Paříže. V chaosu příprav omylem zapomenou doma osmiletého Kevina. Zatímco rodina odletí do Evropy, Kevin zůstane sám ve velkém domě v chicagské předměstí. Následuje řada komických a zároveň napínavých situací, kdy se Kevin musí bránit proti dvojici nešikovných zlodějů, Harrymu (Joe Pesci) a Marvovi (Daniel Stern), kteří plánují vykrást jeho dům. Film je plný ikonických scén, které zůstaly v paměti diváků dlouho po shlédnutí. Patří mezi ně Kevinův plán s pastmi, které nastraží po celém domě, aby ochránil svůj domov před zloději. Scény, jako je Kevinovo předstírání, že není doma s pomocí zvukových efektů, nebo jeho dobrodružství v obchodě, se staly kultovními.

Snímek byl obrovským hitem jak u diváků, tak u kritiků. Stal se jedním z komerčně nejúspěšnějších filmů roku 1990 a dodnes je jedním z nejvýdělečnějších vánočních filmů všech dob. Úspěch filmu vedl k několika pokračováním, z nichž nejznámější je Sám doma 2: Ztracen v New Yorku (Home Alone 2: Lost in New York), kde se Macaulay Culkin opět vrátil v roli Kevina.

Zdroj: redakce, cnn.com, architecturaldigest.com, housebeatiful.com

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze