Top hledané
Výsledky (0)
Co by nemělo scházet v moderním domě?

Chcete bydlet v moderním interiéru ve vysokém standardu? Chybět nesmí zvuková izolace nebo podlahové vytápění

Barbora Večeřová
25. října 2022
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Domov máme jen jeden, proto bychom si ho měli zařídit co nejlépe

Přemýšlíte o koupi nového, modernějšího domu, nebo chcete rekonstruovat svůj stávající tak, aby splňoval vysoké standardy bydlení a nejste si jistí, co by v takovém domě nemělo chybět? Poradíme vám, na jaké funkční a zároveň dobře vypadající vybavení byste rozhodně neměli zapomenout. 

Zapojte prvky chytré domácnosti 

Chytrá domácnost je pojem, který se objevuje celkem často. Co si pod tím ale představit? Zařízení, která spadají pod toto označení, potřebují chytrý telefon, na který si nainstalujete aplikaci výrobce. Do této aplikace je pak potřeba integrovat některou z aplikací třetí stran, díky kterému budete moci vaše zařízení ovládat z jedné aplikace nebo dokonce hlasem. Pod tímto pojmem toho naleznete mnoho, jde vlastně o velmi propracovaný systém kompletního vybavení: existují chytré domácí spotřebiče, zábavní elektronika, osvětlení, stínění nebo zabezpečení. Pokud s chytrou domácností chcete začít, je nejlepší poradit se s profesionálem, který se v této oblasti orientuje. Implementace těchto prvků dokáže přinést nejen výrazný komfort, ale také praktičnost, která nám dokáže ulehčit každodenní pohyb v domácnosti.

Otevřít v galerii (3)
Chytrá domácnost
Chytrá domácnost Zdroj: Profimedia

Zvuková izolace vám dopřeje klid

Pořádná zvuková izolace dokáže zásadně změnit vás pocit v domě. Domov by měl být místem, kam po dlouhém náročném dni přijdeme, a cítíme se v něm dobře. Pro někoho to znamená naprostý klid a ticho, pro druhého to může znamenat poslech hlasité hudby nebo hraní na nějaká hudební nástroj. Ať už je to tak nebo tak, může se stát, že vaši sousedé budou mít jiné plány. A díky kvalitní zvukové izolaci docílíte radosti na obou stranách. 

 

Vzdušné prostory 

Otevřený prostor by měl být základem každého luxusního domu či bytu. Prostorově vyvážené místnosti je relativně snadné dosáhnout, je jen potřeba vědět, jak na to. Dost pomoct mohou rozhodně vysoké stropy a velká okna. Pokud takové nemáte k dispozici, musíte o to víc dbát na detaily interiéru. Snažte se o co nejméně minimalistického nábytku sladěného do neutrálních barev. 

Otevřít v galerii (3)
Vzdušný a prosvětlený interiér
Vzdušný a prosvětlený interiér Zdroj: Y&T Luxury Property

S podlahovým vytápěním poznáte rozdíl 

Pokud nemáte s podlahovým vytápěním žádnou zkušenost, určitě se budete ptát, pokud se vám vůbec vyplatí. Odpověď je jednoznačně ano. Tento způsob vytápění je nejen ekologické, ale také velmi estetické, protože ho na první pohled vůbec nevidíte. Není tedy potřeba instalace radiátorů, které obvykle nevypadají příliš hezky, navíc tak ušetříte i místo a celá místnost díky němu bude vytopena rovnoměrně. Klimatizaci využijete v létě i v zimě 

Bez klimatizace si mnoho lidí své bydlení už ani nedokáže představit. Nejen, že v létě ochladí, v posledních letech je atraktivní také vytápění pomocí ní. Pokud nad klimatizací přemýšlíte, určitě na ní nešetřete. Levné klimatizace totiž nemusí být kvalitní, mohou být hlučné a nejsou ani příliš ekologické. 

Luxusní vila na prodej v okolí Prahy - 320m
Luxusní vila na prodej v okolí Prahy - 320m,

Protipožární a kamerový systém 

Bezpečnost především. Ve svém domě se chceme cítit hlavně příjemně a komfortně, s tím nám může protipožární a kamerový systém. Právě tyto systémy mohou být součástí chytré domácnosti, obraz kamery tak můžete snadno sledovat na svém telefonu, svůj domov tedy můžete mít pod kontrolou odkudkoliv.

 

Designové prvky s důrazem na detail 

Závěrem nesmíme zapomenout ani na to nejdůležitější, co dělá domov domovem – a tím jsou detaily. Pokud chceme, aby náš dům působil luxusně, je potřeba vybírat takové materiály, které jsou pro luxus synonymem. Nejčastěji to tak můžou být například dřevo, tvrzená skla, kovy, neutrální tóny a minimalistické interiéry. 

Otevřít v galerii (3)
Terasa se velkými okny
Terasa se velkými okny Zdroj: Y&T Luxury Property

Náročnější lidé od svého domu očekávají víc 

Bydlení ve vysokém standardu se stává velmi žádaným zbožím. Ve svém domě či bytě trávíme velké množství času a je potřeba, abychom se v něm cítili pohodlně. Vyjmenované prvky s tím mohou každým dnem pomoct. Trend ve zvýšeném zájmu o toto bydlení potvrzují i specialisté na realitní trh. 

„Náročnější klienti od svého bydlení očekávají stále více. Samozřejmostí u některých domů v nabízených na trhu jsou tak prvky, které naplňují očekávání právě těchto klientů. Mezi ty patří například využívání luxusnějších a kvalitnějších materiálů, zvuková izolace, vyhřívané podlahy a bezpečnostní systémy. V naší nabídce právě teď jeden takový dům nabízíme, nachází se necelou půlhodinu od Prahy a potenciální kupce láká i blízkostí jednoho z nejprestižnějších golfových resortů v Česku,“

popisuje realitního trhu Denisa Taisová, aquisition manager realitní kanceláře.

Luxusní vila na prodej v okolí Prahy - 320m
Luxusní vila na prodej v okolí Prahy - 320m,

Pokud tedy chcete své bydlení přiblížit vysokému standardu bydlení, s těmito tipy rozhodně neuděláte chybu! 

 

Zdroje: livinis.cz, barlinek.cz, living.cz, chran.cz, nazeleno.cz 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze
Tagy: