Top hledané
Výsledky (0)
Novinka od Google přichází v pravý čas

Chcete ušetřit? Zapněte si navigaci. Google spouští v Česku novou funkci k úspoře paliva i emisí

Barbora Večeřová
08. září 2022
+ Přidat na Seznam.cz
2 minuty
Nová funkce je dostupná od středy, ale jen některým uživatelům

Právě Google mapy jsou jednou z nejčastěji využívaných navigací. Dříve většina z nás hledala takovou trasu, která je nejrychlejší, v současné době vysokých cen benzinu to může být právě ta, kterou společnost Google nyní představuje v Evropě: nejúspornější. 

Google zná svoji pozici na trhu 

Google mapy patří mezi jedny z nejvyužívanějších aplikací, což si společnost Google uvědomuje a snaží se neustále inovovat a přicházet s funkcemi, které mohou uživatelům zpříjemnit či zjednodušit život. Současné novinka patří k nejzajímavějším novinkám za poslední dobu, se kterými se Google směrem k veřejnosti pochlubil. 

Správné načasování 

Načasování novinky je naprosto ideální. V době, kdy ceny paliva i elektřiny rostou nezadržitelným způsobem, se totiž může hodit každému a opět podpořit už tak vysokou oblíbenost Google map. 

Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208
Pronájem rodinné domu Praha 6 Suchdol – 208, Praha 6

Funkce se nejprve testovala ve Spojených státech, Kanadě a později také v Německu, poté se dostala i do dalších evropských zemích včetně Česka. Nabídku nejúspornější trasy nyní mohou uživatelé vybrat pod položkou Možnosti trasy. 

A pokud máte strach, že trasa bude trvat zbytečně dlouho, nemusíte. 

„Trasa je často shodná s nejrychlejší cestou,“

potvrdil médiím senior manažer Google Maps Rubén Lozano-Aguillera

Otevřít v galerii (1)
Navigaci množství z nás využívá každý den
Navigaci množství z nás využívá každý denZdroj: Profimedia

S nastavením pomáhá umělá inteligence

Výběr trasy totiž ovlivňuje několik faktorů, se kterými počítá využitý algoritmus. Patří mezi ně například druh pohonu, který má velký vliv na stanovení trasy, protože vozidlo s různým pohonem se v různých situacích chová jinak. Do budoucna se počítá i se zohledněním jiných faktorů, mezi které patří například počasí. S návrhy tras pomáhá Googlu dlouhodobě umělá inteligence. 

Funkce navíc nešetří pouze peníze, ale také planetu. Google uvedl, že v USA a Kanadě se díky efektivnějším cestám podařilo ušetřit více než půl milionu tun uhlíkových emisí. A to se počítá!

 

Zdroje: Idnes.cz, mobilizujeme.cz, czechcrunch.cz

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze