Top hledané
Výsledky (0)
Dostihové závodiště ve Velké Chuchli prošlo velkými změnami.

Chuchle Aréna Praha pod taktovkou manželů Vítkových: Rekonstrukce za 270 milionů korun

Kateřina Ostrejšová
12. ledna 2021
+ Přidat na Seznam.cz
4 minuty
Žokej při závodě s klisnou Sašou

Jedno z ikonických míst dostihové sportu v České republice, jehož historie sahá až do roku 1906, prochází v posledních letech velkými změnami. Dostihová aréna dostala nový kabát - změnil se název i logo. Manželé Radovan a Marie Vítkovi, kteří Chuchle Arénu Praha vlastní se rozhodli do areálu přivést také kulturu a umění. V červnu loňského roku byla odhalena ocelová socha žraloka od známého českého umělce a akademického sochaře Michala Gabriela.

Pod palcem manželů Vítkových 

Dostihovou arénu už třetím rokem vlastní druhý nejbohatší Čech Radovan Vítek, který závodiště koupil v roce 2017 jako vánoční dárek pro svoji manželku Marii.  

„Ve Velké Chuchli se poslední téměř tři roky nesly v duchu radikálních změn ve všech aspektech. Nejen stavebních a renovačních. Po převzetí areálu jsme totiž bohužel zjistili, že stav je velice nuzný a v mnoha případech i havarijní. A to nejen ve stájích, ale i v samotné tribuně. Vyhovující nebyly ani tréninkové plochy. Jeho celková modernizace je tak současně tou nejzásadnější změnou.“  

uvedla majitelka Chuchle Arény Praha Marie Vítková. 

Otevřít v galerii (7)
Marie Vítková předává cenu vítězi.
Marie Vítková předává cenu vítězi. Zdroj: archiv Marie Vítkové

Z Velké Chuchle na Chuchle Arénu Praha 

Otevřít v galerii (7)
Naplněný stadion Chuchle Arény.
Naplněný stadion Chuchle Arény. Zdroj: velka-chuchle.cz

Od loňského roku se z Velké Chuchle stala Chuchle Aréna Praha a zároveň představuje nové logo s koňskou hlavou a tradicí odkazující na založení závodiště v roce 1906.  Nový vizuální styl se postupně promítne nejen na materiálech závodiště, ale také v areálu samotném. Modrá barva je pro koňské sporty typická, jedná se o královskou barvu, koně jsou i dnes silně propojeny se šlechtickými rody. Zlatá barva dodává finální eleganci.  

Investice za 277 milionů korun 

Otevřít v galerii (7)
Místnost pro média v areálu.
Místnost pro média v areálu. Zdroj: velka-chuchle.cz

Poslední dva roky Chuchle Aréna Praha prošla obrovskými změnami ve venkovních částech, ale i v interiérech. Největší investicí bylo vybudování moderního parkurového areálu, který slouží závodníkům na národní, ale i mezinárodní úrovni. Dále se opravily šatny pro žokeje, váhovna a sportovní ustájení. 

Nová restaurace a hotelové pokoje 

Otevřít v galerii (7)
Derby Club v areálu.
Derby Club v areálu. Zdroj: velka-chuchle.cz

Na loňskou sezonu byly připraveny nové salonky pro návštěvníky dostihů. V průběhu zimy 2019 byly dokončeny hotelové pokoje po rekonstrukci původní ubytovací části. Ubytování v designových pokojích nyní neslouží pouze jezdcům, ale i těm, kteří chtějí nevšední ubytování zažít. Rekonstruovaly se také stáje a zázemí pro závodníky, například šatny žokejů a dostihové vážnice.  

"Došlo k opravě hlavní restaurace, veřejných toalet, k rozšíření nabídky občerstvení během závodů, ale i vybudovaní dětského parku s mnoha atrakcemi, včetně jízdy na ponících pro male děti. Podařilo se nám i v dost rekordním čase postavit moderní designové hotelové pokoje v hlavní tribuně namísto bývalé ubytovny pro sociálně slabé,"

uvedla majitelka Chuchle Arény Praha Marie Vítková.

Prodej secesní vily, Praha východ - 609m
Prodej secesní vily, Praha východ - 609m, Okolí Prahy

Dominantou je ocelový žralok 

Otevřít v galerii (7)
Socha ocelového žraloka.
Socha ocelového žraloka.Zdroj: velka-chuchle.cz

Ke sportovnímu a společenskému životu v areálu bezesporu patří i kultura. Chuchle Aréna Praha si dává za cíl návštěvníky neustále překvapovat a také obohacovat. Nově ji tak zdobí socha ocelového žraloka, který má být symbolem síly a odvahy.  

Nabitý program 

I letošní rok přinesl do arény nabitý dostihový program. V první polovině sezony se uskutečnilo 6 dostihových dní a 5 parkurových událostí. Těm patřila primárně letní část. 

Otevřít v galerii (7)
Závody České Derby.
Závody České Derby. Zdroj: velka-chuchle.cz

„Máme za sebou parkurové události na nejvyšší úrovni. Z těch nejvíce zajímavých určitě stojí za zmínku Mistrovství České republiky dětí a juniorů, Český skokový pohár a takovou třešničkou na dortu bylo zcela jistě CSIO3* Prague Cup, organizované společně s Czech Equestrian Team. Radost mám z toho, že Velká Chuchle zase žije! Tento rok jsme měli opravdu nabitý kalendář. Návštěvnici se k nám vrací, mají Chuchli rádi, fandí nám, a to mě těší nejvíc. Máme tolik krásných a pozitivních reakcí nejen z řad návštěvníků, ale i majitelů koní a žokejů, že to nejen nás, ale i celý tým v Chuchli motivuje k velkému pracovnímu nasazení,"

říká Marie Vítková, majitelka Chuchle Arény Praha.

Absolutní vrchol dostihové sezony však přineslo září, kdy se konalo České Derby, které se na dráze v Chuchle Aréně běželo už po sté.   

Jezdecká akademie pro děti  

Otevřít v galerii (7)
Jezdkyně na parkurovém závodě.
Jezdkyně na parkurovém závodě. Zdroj: velka-chuchle.cz

Touží vaše dítě jezdit na koni, a ještě k tomu třeba nemělo možnost? Chuchle Aréna Praha otevřela Jezdeckou akademii, kde nabízí individuální hodiny přizpůsobeny zkušenostem a věku. Součástí je i příprava koně na ježdění a obstarání koně po ježdění vždy pod dohledem instruktora.  

Jedna individuální lekce pro pokročilé stojí 800 Kč, začátečnická lekce je za 700 Kč.  

Nový ředitel  

Po několika letech se s dostihovým závodištěm ve Velké Chuchli loučí Martin Pecka, který zde poslední tři roky působil na postu ředitele. Pecka arénu opouští z osobních důvodů a po dohodě s vlastníky. Nástupce v tuto chvíli ještě není určen. 

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze