Top hledané
Výsledky (0)
Dubaj láká turisty ze všech koutů. V posledních měsících však tato země zpřísňuje svá pravidla.

Cesta do Dubaje: jaké podmínky je třeba splnit a co raději na veřejnosti nezkoušejte. Jiný kraj, jiný mrav

Michaela Hanelová
19. června 2024
+ Přidat na Seznam.cz
3 minuty
Chystáte se do Dubaje? Dejte si pozor na 3 podmínky, jinak vás vyhodí rovnou z letadla.

Někteří cestující, kteří nesplňovali požadavky, nesměli nastoupit do letadla směřujícího do Dubaje. Jiní po příletu uvízli na letištích. Na co si tedy dávat pozor a proč jsou podmínky v Dubaji tak přísné? Jde především o bezpečnost a komfort místních lidí.

Downtown v Dubaji
Turistická atrakce v Dubaji
Dubaj
Noční Dubaj

Dubaj je sice oprávněně nazýváno a považováno za srdce Spojených arabských emirátů, které láká turisty svým luxusem, futuristickou architekturou a bohatým kulturním dědictvím, ale podmínky pro cestování do této země se stále více zpřísňují. Dubaj je znám svou otevřeností vůči návštěvníkům, ale jako město ve státě s islámskou tradicí má striktní pravidla ohledně veřejného chování.

Projevy náklonnosti, jako jsou polibky a objetí na veřejnosti, jsou považovány za nevhodné a mohou vést k samotnému zatčení. Taktéž nošení odvážného oblečení, zejména u žen, jako jsou krátké šortky nebo tílka, může být vnímáno jako urážka místních zvyklostí. Doporučuje se tak, a to především ženám, nosit skromné oblečení, které zakrývá ramena a kolena, zejména ve veřejných prostorách jako jsou nákupní centra nebo veřejná doprava. Ženy, které žijí v Dubaji, totiž musí dodržovat přísná pravidla, která jsou z jejich víry. Pokud by žena jiné národnosti jejich pravidla nedodržovala, bylo by to považováno za dehonestaci místních zákonů.

Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha
Pronájem mezonetu Josefov 2+kk, Praha, Praha 1

Dávejte pozor na pravidla, která musíte dodržovat

Před cestou do tohoto kosmopolitního města je klíčové důkladně se seznámit s určitými zásadními pravidly. Nedodržení těchto pravidel může mít za následek vážné trestní sankce a v extrémních případech dokonce vyhoštění ze země. Pro cestující, kteří musí splnit vízové požadavky pro vstup do Dubaje, existuje několik dalších podmínek, které je třeba před odletem do emirátu zajistit.

Každý cestující by měl mít při sobě minimálně 3 000 emirátských dirhamů buď v hotovosti, nebo dostupné na kreditní kartě, dále je nutné mít zajištěné zpáteční letenky a doklad o trvalém bydlišti.

Vyhněte se zbytečným potížím

Úřady v Dubaji striktně dohlížejí na dodržování pravidel pro vstup do země. Někteří cestující, kteří nesplnili všechny požadované podmínky, uvádějí, že byli zastaveni na letištích v Indii a nebylo jim umožněno nastoupit na palubu letadla. Další zase hlásí, že po příletu do Dubaje uvízli na tamních letištích bez možnosti vstupu do země.

Cestovatelé mířící do Dubaje musí být vybaveni platným vízem a pasem, jehož platnost je minimálně šest měsíců od data příjezdu. Na letištích zaměstnanci provádějí rutinní kontroly, aby ověřili, zda cestující mají při sobě dostatečné finanční prostředky. Požadována je částka minimálně 3 000 emirátských dirhamů (dh), což je přibližně 350 eur, a to v jakékoli měně.

Nezapomeňte na hotovost a průkaz trvalého bydliště

Je nezbytné, aby cestující do Spojených arabských emirátů předložili platný doklad o adrese svého ubytování v zemi. Tento doklad může být potvrzení o ubytování v domě příbuzného nebo přítele, nebo potvrzení o rezervaci v hotelu. 

Podle informací od cestovních kanceláří toto pravidlo existuje již delší dobu, avšak nedávné zpřísnění kontrol ze strany úřadů vedlo k odhalení mnoha případů, kdy byla překročena povolená délka pobytu. Místní obyvatelé věří, že tyto přísnější kontroly budou mít pozitivní dopad na cestovní ruch v emirátu.

Nepijte na veřejnosti alkohol a nekonzumujte drogy

Alkohol je v Dubaji dostupný, ale jeho konzumace je povolena pouze v zařízeních s licencí, jako jsou bary, kluby a hotely. Turisté by měli vědět, že konzumace alkoholu na veřejných místech nebo v autě je ilegální a trestná. Rovněž je zakázáno nosit alkohol na veřejnosti, pokud není zapečetěný a není přepravován z místa nákupu do bydliště. Veřejné opilství je považováno za vážné porušení zákona a může vést k zatčení a vězení.

V UAE platí nulová tolerance k drogám. Držení, konzumace nebo prodej drog, včetně některých léků na předpis, jsou považovány za vážné trestné činy. Turisté by měli před cestou zkontrolovat, zda jejich léky neobsahují látky, které jsou v UAE zakázány. Při převozu léků na předpis je nutné mít s sebou kopii receptu a lékařské zprávy v angličtině. Za držení i velmi malých množství drog hrozí dlouholeté vězení nebo těžké pokuty.

Zdroje: schengenvisainfoemirates.comthetimes.com, autorský text, vlastní dotazování

Líbil se vám článek?
Diskuze 0 Vstoupit do diskuze